Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes babám 1 hete 30-70...

6 hetes babám 1 hete 30-70 gramokat eszik eszik. Egy nap ha elérjük 350-400grammot akkor már örülök. A súlya 20 dekát nőt egy hét alatt, de aggódom. Baj lehet vele?

Figyelt kérdés
Születésétől 4 hetes koráig 100-120 grammokat evett. Ha most 90 grammnál többet eszik és nem veszem fel azonnal sugárba kihánnya és kb 40-70 gramm marad benne. Félek hogy baja van,esetleg kiszárad.De a súlya növekszik ezért nem értem az egészet. Van vagy volt valaki így a babájával? Védőnénit tegnapra vártuk de elfelejtett jönni.
2009. szept. 29. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Először is nyugi, ahogy írod, szépen fejlődik a babád. A mérleget hanyagold egy kicsit, mert az csak téged stresszel... Ha a babád nyugodt, van elég pisis-kakis pelusa és ilyen szépen hízik, akkor nem lesz semmi gond. A tej állandóan változik, a tejed már az ún. érett tejnek számít, ami "erősebb, mint a szoptatás elején. Ha nagyon nem bírod mérleg nélkül, elég, ha hetente 1 alkalommal "ellenőrzöd", hogy mennyit hízott a pici. Most nézem, hogy nem írtad, hogy szopizik-e a babád..én meg ahhoz igazítottam a válaszom... Remélem, így is segítettem. Egyébként egy ilyen pici babának még elég pici a gyomra, így nem csoda, ha a "fölösleg" visszajön.
2009. szept. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Segíteni sajnos nem tudok! :(

Tegnap volt a kisfiam 5 hetes. Kb 3 napja van az, hogy egyik evésre megeszi a 120-at, máskor meg csak 40-50-et. Ma volt a védőnő, szerinte nem ízlik neki a tápszer. Na de egyszer ízlik, egyszer nem?! Meg nem ordít, hogy éhes!


Szerintem egyenlőre ne aggódjunk. Reméljük nem betegség előjele!


Jó babázást!

2009. szept. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első válaszolónak a válaszát,picit megnyugodtam...Anyatejes a kis drágám.Most volt fürdés,szopizott 40 grammott,aztán úgy alszik mint 100 gramm után szokott. A második válaszolónak üzenném hogy reéykedjük hogy gyorsan elmúlik ez az állapot,és megint 100 gramm fölött fogunk teljesíteni minden kajcsinál! Ha van változás vagy tapasztalat,jelezzük egymás felé jó!?
2009. szept. 29. 20:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Rendben!

Jó éjt Nektek!


(2. vagyok)

2009. szept. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!