Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most már tényleg nem tudom,...

Most már tényleg nem tudom, hogyan tovább! 14 hós fiam hetek óta nem eszi a főzelékeket! Hogyan tápláljam így?

Figyelt kérdés
Sem főzeléket, sem semmilyen kanalas dolgot. Nem tudom, h adjak így zöldségeket, húst neki! Csak a kenyér a menő. Arra gondoltam, csinálhatnék-e vmilyen krémeket a kenyérre,pl.húsból, vagy zöldségből? Vannak tippjeitek???
2009. szept. 29. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy sem enné, ha adnál a kezébe pl. főtt répát egészben?
2009. szept. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Végül is adtam már neki párolt zöldségeket, szereti is a répát, de nekem teljesen szétmancsosodott, csak én tudtam nehezen a szájába tenni. De ez még így sem főzelék. Ez baj?
2009. szept. 29. 15:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem van egy receptem:

Házi készítésű húskrém (Apa is szeretni fogja :))

(8 hónapos kortól)


1 egész csirkemell filé, 2 dl tejfel, 10 dkg trappista, kis fej vöröshagyma, 1 gerezd fokhagyma, só, bors ízlés szerint.


A hagymát és a fokhagymát a felkockázott csirkemellel kis vízben (épp annyi, hogy ne kapja oda) összepárolod, ízlés szerint fűszerezed (kevés sóval a kicsi miatt, utólag után lehet sózni a felnőtteknek). Ha megpárolódott aprítóban vagy rúdmixerrel aprítsuk össze, majd keverjük el a tejfellel és a sajttal.

2009. szept. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Gondoltál már arra, hogy esetleg a kanál a probléma? Hugom vmi barom tanácsára a kislányának csuklás ellen sok ideig citromlevet adott, ami után a kislány ugyanígy, hetekre leállt a főzelékevéssel, és mindennel, amit kanálban kapott. És a gyomrát is hazavágta. Szerencsére időben rájöttek, és azóta, ha nehezen is, de visszaszokott a kanálból évésre.
2009. szept. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok:probald ki ha nem eszik meg megeszitel ti,egy probat meger.
2009. szept. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Bizony, bizony! Tudom, h a kanál lehet a ludas! Csak nem tudom, hogyan szerettessem meg újra vele!

Kedves utolsó+előtti, nem értettelek, mit próbáljunk ki???

A receptet köszönöm, épp ilyenre gondoltam! Vmilyen zöldségeset is örömmel vennék! :)

2009. szept. 29. 16:31
 7/8 anonim válasza:
Harmadik vagyok. Úgy állította vissza a húgom a "bizalmat" a kanál iránt, hogy egy kanálnyit ő evett, egyet meg a gyerekkel próbált meg megetetni, és azt kanalazta, amit a gyerek a legjobban szeretett, vagy illatosat, ami tetszett neki, pl. fokhagymás étel. (Sóval vigyázni!!!) Gyógyszert/vitamint sem adott kanállal.
2009. szept. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nap mint nap próbálkozom azzal, h egy kanállal én eszem, eggyel ő. De így sem kell neki. :( Az igaz, h a vigantolt kanálból kapja, de annak nincs is íze. Ja, még a Cebiont is, hááát, annak elég savanyú az íze.

Nem tudom...

2009. szept. 30. 11:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!