Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor kenntétek be 1 nap a...

Hányszor kenntétek be 1 nap a baba ínyét dentinoxal?

Figyelt kérdés
2009. szept. 29. 14:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

14.57-es vagyok.

Én is kipróbáltam magamon, mert mi is vettünk, ugyanis minket is nagyon megviselt a fogzás, nem aludtunk sem éjjel, sem nappal és napközben is csak szenvedett. Egyszer kétszer én is bekentem az ínyét, mikor már nem bírtam tovább a nyűglődést, de semmit nem használt. És azért szerintem magunkat ne hasonlítsuk egy 8-10 kg-os csememőhöz. Nyilván nekünk nagyobb dózis kell a kívánt hatás eléréséhez.

2009. szept. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Most 4 éves gyeremnek többször kentem naponta, mondjuk 3 óránként. Akkor még nem olvastam el, hogy csak 3-szor lehet... Nagyon hatásos volt, én nem pár perces, hanem 3 órás hatást tapasztaltam. Ha addig üvöltött, utána megnyugodott és simán aludt.

Most 8 hónaposnak is kenem, próbálom nem túl gyakran, de ha kell, akkor többször kenem, mint 3. Most is hatásosnak találom.

2009. szept. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a véleményét!
2009. szept. 30. 11:31
 14/16 anonim ***** válasza:
Kedves 14:57-es. Mi köze a testtömegnek egy helyi hatású érzéstelenítő hatékonyságához? Bocs, de csak dobálózol a szavakkal. Mindegy, kérdező: orvostól érdeklődj, ez nem ide való kérdés, nem kapsz megbízható választ.
2009. okt. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Csak az a köze, hogy egy 10 kg-os gyereknek nem fognak egy akkora adag lidokaint adni, mint mondjuk nekem, aki vagyok 60 kg. Próbáltál már lidocain kenőcsöt ami felnőtteknek van, mert én igen, nem is egyszer. Hát nem egy dentinox és nem két percig tart a hatása. Amúgy akit műtenek ott is kg-onként mérik a lidocain adagot.

Nyilván a kicsiknek nem kell erősebb ennél, de az is biztos, hogy egy felnőtt fájdalmát ez a gél nem csillapítja.

2009. okt. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az, hogy hatásos-e nem a testtömegen múlik. Azért a testtömegből számolják, attól függ a túladagolás mennyisége. Ha egy érzéstelenítő,helyi, akkor helyileg hat, ugyanannyira a babánál mint nálad. A felnőtteknek való több lidokaint tartalmaz, ezért erősebb a hatása. Nem is ez a kérdés. Azt írtad, nem lehet összehasonlítani a babára gyakorolt hatást a nagy tömegű felnőttre gyakorlottéval, pedig igen, ugyanannyira hat, csak a felnőtt adott esetben többet kaphat belőle. Nem is érted mit írtál. Mindegy.
2009. okt. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!