Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sír a babám, ha a...

Miért sír a babám, ha a dédimama felveszi?

Figyelt kérdés
11 hetes, nem sírós baba. Ha a dédi, aki egyébként velünk él, tehát ismeri, felveszi, hihetetlenül elkezd ordítani.Mással nem csinálja. A mama imádja a kicsit. Van valakinek hasonló tapasztalata?
2009. szept. 29. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a dédi óriásnagyot hall, tehát eleve hangosabban beszél, ettől időnként megdöbben, van, mikor el is sírja magát. Nálunk ez szokta kiváltani.
2009. szept. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a dédit, de nekem is vannak tapasztalataim... A kisfiam ugyanezt művelte, és műveli a mai napig is (1 éves)

A dédik durvábban fogják meg, mint mi, és lássuk be: afféle "öreg-szaguk" van, na, ez nagyon nem tetszik a kisfiamnak. Fintorog, és tépi ki magát a dédik kezéből. Ja, meg nagyon hangosan is beszélnek hozzá, nem ehhez van hozzászokva. Szóval nálunk szerintem úgy összességében ez a gond.

Szerencsére nem kell kivennem a kezükből, mert látják, hogy nem érzi jól magát a gyerek, és elengedik maguktól.

Szerintem nem kellene erőltetnetek, csak azt éritek el az erőltetéssel, hogy még a közelségét sem fogja szeretni, nemhogy azt, ha az ölében kell feküdni... :(

2009. szept. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem erőltetjük, de a dédi néha igényli, hogy felvegye, én meg sajnálom szegénynek mondani, hogy miatta üvölt a gyerek.Én is arra gondoltam, hogy talán a szaga vagy kényelmetlen neki ahogy tartja. Na, nem tudom. Mindenesetre egyre kellemetlenebb, mert a tegnapi "hurcolászás " után kb. fél órámba került, amíg sikerült megnyugtatnom.
2009. szept. 29. 11:17
 4/4 anonim ***** válasza:
szia.szerintem meg nem érzi magát biztonságban,mert lehet,hogy amikor felemeli már remeg,bizonytalan a keze,és ezt a gyerekek megérzik és félnek.nálunk apánál sírt amikor még bizonytalanul tartottam,vagy volt benne egy kis feszülstség és ezt megérzik.beszéld meg a dédivel,hogy egyenlőre csak a kocsiból játszon vele,hogy ne keljen szegényt mindig ígasztalgatni.
2009. szept. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!