Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megkapjuk így az egyszeri...

Megkapjuk így az egyszeri anyasági támogatást?

Figyelt kérdés
Ha valaki a terhesség alatt magánrendelőbe jár orvoshoz végig (a doki nem dolgozik az adott kórházban, csak magánrendelése van), esetleg csak az NST-re jár majd SZTK-ba (lehet az is csak 2 alkalom lenne), akkor is kiállítják az igazolást (hogy rendszeresen járt terhesgondozásra) majd az SZTK-ban, hogy megkapjuk az egyszeri anyasági támogatást?
2009. szept. 28. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért az Sztk kell, hogy kiállítsa a papírt? Szerintem ha a kiskönyvedben megvan a kellő pecsét, a dokid köteles kiállítani.

Amúgy meg inkább jobb elmenni 4X, mint hogy eless közel 70 ezer ft-tól, nem?

2009. szept. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Persze, hogy négyszer elmennék, de csak magánrendelésre járok dokihoz (nem rendel sem az SZTK-ban, sem a kórházban), egyedül NST-re kell majd mennem az SZTK-ba. De hát ki tudja, lehet, hogy csak 2 NST-re megyek, mert előbb szülnék. Ez benne van:-)

Ezért kérdezem, hogy a saját doki is kiállítja vagy a kórház, SZTK.

2009. szept. 28. 20:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a terhesg. a védőnői látogatás is beleszámít.
2009. szept. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Minden beleszámít a terhesgondozásba.

De nekem pl nem volt fogadott orvosom, és az orvos akinél szültem, adott egy papírt, hogy négynél többször megjelentem terhesgondozáson, lepecsételte, aláírta és az elég is volt.

Pedig akkor láttam életemben először mikor szültem.

2009. szept. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindegy, hova jársz, de a pecsét benne kell, hogy legyen a kiskönyvedben.
2009. szept. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Magándokihoz jártam, de végül ügyeletesnél szültem. A lényeg, hogy a kiskönyvben legyen meg a négy pecsét a dokitól. Nem tudom, hogy a védőnői terhesgondozás is beleszámít-e, de gondolom minimum 4x úgyis leszel a dokidnál. Erre a kórházban ki fogják adni az igazolást a zárójelentéssel együtt.
2009. szept. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha magánrendelésre jársz, akkor a doki a magánrendelésen pecsétel bele. Hol itt a gond? És természetesen szülés után ő ad igazolást.
2009. szept. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!