Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy telik napotok egy másfél...

Hogy telik napotok egy másfél éves babával?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arra lennék kíváncsi mit csináltok napközben és ő addig mivel játszik.Mennyi az a tényleges idő amit vele foglalkoztok és mit játszotok ilyenkor?Tehát egy napotokra lennék kíváncsi!
2009. szept. 28. 15:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányom 17 hónapos lesz. 8 körül kel, evés és irány az udvar. Na itt kiszaladgálja magát, van csúszdája kismotor, hinta, szóval van mivel játszani. Ha épp főzök akkor bent játszik, most már egész jól elvan egyedül is a játékaival, vagy segít nekem a maga módján, kap egy tálat meg fakanalat és főz a kutyijának és megeteti. Ebéd után alvás 2-2,5 óra, utána uzsi és megint udvar -míg apa haza nem jön- kb olyan hatig. Fél hét hét fele együtt vacsizunk és utána jön az együtt játék fél nyolc nyolcig.


Eddig könnyű helyzetben voltam, mert az udvaron elvolt és nem igényelte, hogy ott legyek mellette, mindiíg lekötötte magát.Most biztos nehéz lesz, ha jön rossz idő és gondolom ha többet kell bent lenni, több foglakozást is fog igényelni. Így napi egy-két óra, amit ténylegesen igényel, hogy ott legyek mellette és megmutassam, hogy kell a formákat a helyükre rakni, mesét olvasni és állatokat nézegetni. De emellett egész nap beszélek neki, mindig mondom, hogy most mit csinálunk, mindenhez hozzáfűzök valamit, ő meg már ügyesen utánoz mindent.


Persze voltak nyűgi napok és volt hogy folyton mellette ültem reggeltől estig.

2009. szept. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
20 hónapos a kisfiam. Reggel 6 és hét között kel fel. Reggeli tejcsi és reggeli. Utána öltözés és udvar. Itt általában eljátszik egy kicsit a homokozóban, meg motorozgat. Ki-be rohangászok főzés közben, mert a konyhaablakból csak az udvar egy részét látom. Utána ha eszik, akkor adok tízórait, ha nem éhes megy aludni. Mi még mindig kétszer alszunk egy nap. Van, hogy másfél+két órát is alszik. Ébredés után ebéd, aztán megyünk játszótérre, vagy itthon játszunk. Utána megint alvás. Alvás után ha korábban nem voltunk, akkor séta + játszótér. 9-7 körül vacsi, aztán fürdés. Jó esetben fél kilenc körül alvás, de van, hogy még 11-kor sem tudom az ágyba parancsolni.
2009. szept. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!