Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » GYEd-nél igénybe kell venni...

GYEd-nél igénybe kell venni az adókedvezményt?

Figyelt kérdés
És a családi kedvezményt? egyáltalán mi az? Küldtek nyomtatványt a Gyed igényléshez, és ebben van hogy igénybe akarom e venni.
2009. szept. 28. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A gyed-ből 18% szja-t és 9,5% nyugdíjjárulékot vonnak. Ha viszont kéred az adójóváírást, akkor a 18% szja-ból max. 11340 Ft-ot jóváírnak, azaz több pénzt fogsz kapni. Ha nem kéred, akkor levonják, de adóév végén egyösszegben visszaigényelheted. Neked kell eldöntened, hogyan jársz jobban, havonta kis részletekben, vagy egy év múlva egy nagyobb összegben.

A családi kedvezmény (havi 4eFt) csak azoknak jár, ahol legalább 3 eltartott van (beleszámítva a 91. napos magzatot is).

2009. szept. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segitettél! szia
2009. szept. 28. 13:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Még annyit fűznék hozzá, hogy az adójóváírás igénylését az alapján érdemes mérlegelni, hogy mikor mész el GYED-re. Mert az egész éves jövedelmedből adózol. Év vége felé már nem érdemes kérni, ha egyébként jól kerestél.

Van még családi kedvezmény? Nem törölték el? Vagy csak akarták? Egyébként úgy tudom, hogy vagy te vagy a férjed vehetitek igénybe, mindketten nem. Szerintem akkor már inkább a férj, most neki biztos magasabb a jövedelme.

2009. szept. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A családi kedvezményről én is hallottam olyan híreket, hogy el fogják törölni, de biztosat nem tudok, csak azt, hogy 2009-re még van. Jövedelemhatár van, viszont a házastársak között megosztható, akár az adóbevallással egyidőben.
2009. szept. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!