Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van ha úgy érzem elsóztam...

Mi van ha úgy érzem elsóztam a főzit? Nem biztos, de most ettem édesset és úgy érzem.

Figyelt kérdés
2009. szept. 28. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:

A gyerek főzelékébe ne tegyél sót egyáltalán. A veséjük 3 éves korig nem érett a feldolgozására. És ők még tökéletesen érzik a természetes ízeket, nincs elvakítva az ízlelőbimbójuk, mint nekünk, felnőtteknek...

Úgyhogy egyszerű, legközelebb nem sózod el :-))

2009. szept. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem is szoktam eddig. Viszont ma reggel volt itt a védőnő és azt mondta, hogy minden zöldséget enyhén sós vizben főzzek ki. Én hülye meg hallgattam rá :(

Nem adhatom oda neki???

2009. szept. 28. 13:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én védőnőm egy csipet sót ajánlott, ha többet raktál bele, akkor tényleg ne add oda neki.
2009. szept. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha te magad is sósnak érzed, ne add oda neki, bár egyszeri alkalomtól nem lesz baja. És nem kell hallgatnod a védőnőre. Az első nagyon jól írta, az ő ízérzékük még egészen más, mint a miénk. Ami nekünk íztelen, azt ők sokkal zamatosabbnak érzik. Na persze előfordulhat olyan eset, hogy tényleg rémes ízű kaja sikeredik, amit ő sem kíván. Olyankor segíthet egy apró csipet só vagy cukor.
2009. szept. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!