Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valamit nem jól csinálok?

Valamit nem jól csinálok?

Figyelt kérdés

Anyósom mesélte, hogy beszélgetett egy anyukával, aki azt mondta, hogy az Ő négy hónapos anyatejes babája miután este fürdetés után megeteti legközelebb reggel hatkor kel fel enni. Hát az én öt hónapos kisfiam sokszor két óránként is kér enni, erre a nőci azt mondta, hogy akkor tuti valami baj van, mert ez nem normális. Őszintén szólva én eddig nem is gondoltam, hogy anyatejes babák ennyi idősen már végig alusszák az éjszakát, rosszul tudom?


Üdv


2009. szept. 28. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én anyatejes 9 hónapos fiam se aludta még át az éjszakát, nem hiszem hogy ez egy nem normális jelenség!

Úgyhogy nem hiszem, hogy rosszul csinálod.

Nekem is adtak már tippeket, hogy ne adjak neki cicit éjjel, hagyjam sírni, de ez nekem nem megy. Majd ha nagyobb lesz alszik, az a néhány perces ébrenlét igazán kibírható, legalábbis nekem. De gondolom más is megteszi a babájáért.

2009. szept. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van olyan baba, aki végigalussza, de ha nem, az sem baj. Viszont a 2 óránkénti evést éjszaka én is soknak tartom.

Biztos hogy éhes?

Az én fiam 5 hónaposan 2x kelt éjjel szopizni, aztán egyszer csak 1-2 óránként. Ekkor szóltam a védőnőnek, aki azt javasolta, kezdjem el a hozzátáplálást.

2009. szept. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
ROSSZUL!Miért lenne törvényszerű, hogy átalussza???Ez a nő egy nagy barom, már bocsánat!Minden babának más az igénye.Sok baba még 1 éves korára sem alussza át! Hát maj jó, hogy nem egy idegen fogja megmondani, hogy baj van. Ne hagyd magad, ha nektek jó így, és a baba is szépen fejlődik nincs semmi gond.Soha nem szabad hasonlítgatni őket.Minden baba más, és más! Ez a NORMÁLIS!Nyugi
2009. szept. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az én 9 hónapos kislányom sose aludta még át az éjjelt.

és azt hiszem, mi csak egy vagyunnk a sok 1000-ből.

kitartást!

2009. szept. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az az igazság, hogy én is gondoltam már arra, hogy lehet, hogy már nem elég neki a tej. Még kb. két hét és kezdjük a hozzátáplálást, hátha akkor jobban telítődik, bár ahogy olvasom akkor meg újra jöhetnek a hasfájások, ajjjaj... azt hiszem egy ideig még nem fogunk aludni:):):)
2009. szept. 28. 09:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia. Nem tudod rosszul. A legtöbb baba nem alussza át az éjszakát és ezzel nincs gond. Nálatok ennyi idősen bezavarhat a fogzás, mozgásfejlődés. Ha nem az üres pocakja kelti fel, akkor valamelyik az előbbiek közül. Nekünk jó volt a hálózsák a mozgásra, a homeós szerek pedig a fogzásra.A lányom nem kel enni 8 hetes kora óta, viszont az előbb említettek miatt volt pár álmatlan éjszakánk :o) de ez így van rendjén!!!
2009. szept. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

No, ezen órákat lehet vitatkozni.

Én csak mondok példát, az okokat nem tudom:

Nálam 3 gyerek, csak anyatejet kapnak/kaptak, 3 hónapos korutól végigaludták az éjszakát, mindegyik.

Ismerősnél ugyanezek a paraméterek, SOHA nem alusszák át az éjszakát (ma sem), a nagyok már lassan 4 évesek.

Ezek tének, szeritnem az ismerős valamit elront, de ez nem az én dolgom és ha neki ez megfelel, hát nekem pláne...

Szóval nem ítélkezem, de biztos nincs oka annak, hogy nekem 3 jellemében, mindenében különböző gyerek mindig alszik éjszaka??? Nem sírtak soha, nem kellett őket leszoktatni, este lefeküdtek és reggel keltek legközelebb.

De okosat én se tudok mondani, hogy miért.

Tippjeim vannak csak.

2009. szept. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló,


az én tesómnak 2 gyermeke van. Az első kisangyalként aludt mindig, baj csak akkor volt, ha jött a foga vagy beteg volt, de azt is tűrhetően viselte. A saját égyikójában aludt mindig. A kistesója viszont, mint a kisördög, sose aludt nyugodtan, még ha nem volt baja akkor se, amikor meg volt, hát szegény édesanyját az őrületbe kergette, aki félholt volt a kialvatlanságtól. Nem volt hajlandó a kiságyban aludni a gyerkőc, úgyhogy sokáig velük aludt. Pedig ugyanaz a papa és mama nevelte....

2009. okt. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!