Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek rossz Apgar értékkel...

Akinek rossz Apgar értékkel indult a babája, lett valami baja?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5-ös értéket kapott, mert sürgősségi császárom volt és az altatásom miatt a felsírás után bealudt szegénykém és oxigént kellett kapnia. Amikor ezt a kórházban (a hazajövetelünk napján) elmondták, sírógörcsöt kaptam. Nagyon félek,h. valami baja lesz emiatt.

Kérdésem: ha valakinek volt ilyen rossz az Apgar-ja, a későbbiekben megnyilvánult valamiben?


2009. szept. 28. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

az én babám 4-es apgarral született, 11 napos túlhordás után, fájásgyengeség miatt vákummal.

gondolhatod, nagy volt a félelem, az aggódás.

azóta fél éves a babám, és én nagyon megnyudodtam.

nagykönyv szerint, sőt gyorsabban fejlődik, 3 hónaposan kinyomta magát hason, 4 hónaposan hasról hátra, hátról hasra forgott, stabilan ült megtámasztva, most 6 hónapos, felülni még nem tud, de ha ültetem, több percig elüldögél (én szoktam abbahagyni, mert nem jó, ha sokat ülnek, amíg maguktól nem tudják), pár hete kúszik, mint egy kommandós, és 3 napja négykézláb hintáztatja magát.


mentális fejlődése: 5 naposan mosoly, 3 hetesen szociális mosoly, 3 hónapos kora óta hangos kacaj. játékokért ügyesen nyúl, megfogja őket, nagyon korán elkezdett gagyogni, nagyon boldog, vidám, kiegyensúlyozott baba. 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát. büszke vagyok rá.


én megnyugodtam vele kapcsolatban. szerintem jobban teszed, ha te is megnyugszol picit, nagy sokk lehetett nekik megszületni, de hamar kiheverik, és az orvosok is tudják a dolgukat.


mennyi idős a babád?

2009. szept. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, picit megnyugodtam.

1 hónapos a kis tökösöm. :)

2009. szept. 28. 10:32
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

Az én fiam 4-es apgarral született,oxigénhiányt kapott születésekor.Most hétvégén lesz 6 hónapos.

2,5 hónaposan forgott mindenfelé,3 hónaposan négykézlábra állt,és hintázott.4 hónaposan kúszott.5 hónaposan felült,és elkezdett mászni,és 2 hete fel is áll kapaszkodva bárhol.

Vigyorog,kacag,gagyog egész nap.Imádja az arcokat nézegetni.Minden ügyesen fog,megtart.Eszméletlen érdeklődő."Jön" utánam mindenhova.Szóval minden rendben van vele.És remélem marad is...

Minden jót nektek is!

2009. szept. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Az én babám 2-es apgarral született,hasonló okok miatt mint a kérdezőnek,most 4hónapos,és a fejlődése eddig ugyanugy történik mint az első válaszolónak,(Üdv. N.,rátok ismertem!:-))ugyhogy nem irom le mégegyszer.Egyenlőre én is megnyugondtam.
2009. okt. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ugyanígy voltunk mint ti. De engem altatásban császároztak, és csak akkor tudtam meg az egészet, mikor pár hét múlva mentünk az első kontrollra. Addig nem mondtak semmit. Amúgy jövőhéten lesz 1éves a kisfiam és nincs semmi baja. (kopp-kopp), most megyünk majd 19.-én megint kontrollra.

Egyszer volt olyan, hogy 5hónaposan még nem fordult hátról hasra és elküldtek gyógytornára. De két alkalom elég is volt.

2009. okt. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, az lemaradt, hogy az apgarja 4-es volt.

És nem lélegzett, az orvos utólagos elmondása szerint. Ő úgy fogalmazott újraélesztés történt.

2009. okt. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kicsikém 3 10-es apgárral született és nam tudom mirt programozott császár volt az előző szülésem miatt.Most 16 hós és nagyon okos 10 hónapos korától megy és mindent hamarabb csinált mint a kellett volna,már beszél egész nap és rendkivülien értelmes.
2009. okt. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már 18éves a lányom 4-es APGAR-ral született,mindig minden rendben volt és van!CSak a szája naaagy....!:)
2009. okt. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 1/6-os apgarral született. Újra kellett éleszteni. Most 8 éves, kitűnő tanuló, tökéletes mozgással és hála Istennek semmiben nem maradt el a társaitól.

Fél évig úszni jártunk vele majd tornáztattuk is itthon 3 hónapos korától kezdve, hogy megelőzzük a mozgáshibát. Szerencsére tényleg semmi baja nincs.

Minden jót nektek :)

2009. okt. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok és őszintén örülök, hogy mindenkinek egészséges a babája!
2009. okt. 1. 14:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!