Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félelem az alvástól vagy a...

Félelem az alvástól vagy a sötéttől?

Figyelt kérdés
16 hónapos kislányom 1 hete elkapta a 3 napos lázat, aztán jött a foga, de most már 3 napja nincs semmi ilyen, viszont nagyon rosszul alszik, szinte biztosan fél, nem tudom, hogy a sötéttől vagy magától az alvástól (esetleg rossz álom miatt)? Nagyon tanácstalanok vagyunk, már a fürdés utáni pelenkázásnál, öltöztetésnél elkezd üvölteni, feszíti magát és nem hajlandó a régi megszokott módon a karomban a fotelból inni lefekvés előtt. Mint aki el akarná kerülni a lefekvést, alvást. Az éjszakák is borzasztóak, többször felkel, nehéz visszaaltatni. Egyik nap hajnali 1-től 5-ig fenn voltunk és csak kézben volt el. Mi lehet ez? Hogyan lehetne kezelni? Tegyük az ágyunkba? Vagy csak akkor tegyük, ha végképp nem alszik vissza? Köszönöm a válaszokat! Egy aggódó anyuka.
2009. szept. 28. 08:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Lányom 15 hós, és néha nála is előfordul, hogy otthagyom az ágyában ahogy szoktam, de csak üvölt... Ritkán bár, de van iylen. Ilyenkor áthozom magunk közé a franciaágyba-pedig abszolut ellne vagyok, hogy velünk aludjon- és itt nyugodtan elalszik, majd átviszem, és általában ilyenkor nincs után amár gond vele.

Szeritnem egy próbát megér, hogy pár napot aludjon mellettetek, majd átviheted a kiságyát az ágyad mellé, és így fokozoatosan visszaszoktathatod. Megróbálhatod az tis, hogy egy kis lámpát éjjel égve hagysz neki. Legyen valami maci, vagy párna, ami vele van éjjel, és mond el neki, hogy ő itt van veled, és ha felébredsz meg fog nyugtatni. Nincs mitől félned, aludj jó, ha hívsz, anya jönni fog.

Más ötletem nincs...

2009. okt. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
8 éves a fiam,de mióta új ágyat kapott ami átalakítható kétszemélyesre minden éjszaka jött hogy nem tud aludni.Azóta minden este a férjem ott fekszik mellette amíg elnem alszik.
2009. okt. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló helyzet alakult ki, annyi különbséggel, hogy lányom már első perctől átaludta az éjszakákat és már most 25 hónapos korában kezdett megváltozni.Nem tudom én sem mit tegyek, nem akarom átszoktatni a mi ágyunkba, mert végül nem aludna csak játék lenne a vége. Ja, és ő azt hiszi hogy reggel van, mindig amikor éjjel felébred. Nem tudom mit csináljak, de már kivagyunk a fáradtságtól mindketten...
2009. okt. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. A mi ágyunkban altatás sem fog menni sajnos, mert ott is sír, ha letesszük. Sajnos azóta amióta a kérdést feltettem már nem egy olyan éjszakánk volt, amikor órák hosszat fenn voltunk és ha nem hordozzuk a karunkban, akkor torkaszakadtából üvölt. Sajnos már ott tartok, hogy nincs türelmem semmihez. :(
2009. okt. 2. 13:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!