Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azoknak az anyukáknak, akiknek...

Azoknak az anyukáknak, akiknek a babája még a nappali alváshoz is csak cicin tudott elaludni, hogyan és mennyi idősen sikerült erről leszoktatni a babót?

Figyelt kérdés
2009. szept. 27. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
10 hónaposan leszokott róla magától. Tied mennyi idős?
2009. szept. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
14 hós, most próbálom leszoktatni, teljesen eredménytelenül. Lehet, hogy az én gyengeségem, de egyszerűen képtelen vagyok sírni hagyni, úgyhogy nálunk még 14 hósan is ez a helyzet.
2009. szept. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Minél hamarabb meg kell tenni, mert a babának sem jó, ha nem tud önállóan elaludni, ebből később lesznek gondjai, ha sohasem piheni ki magát és az anyuka sem bírja sokáig. Tapasztalatból írok, mert az én kicsim éjjel óránként felsírdogált, volt, hogy csak cicivel tudtam visszaaltatni és akár 2 órán is dudlizott mire elaludt. Kimerültem és ő is nyűgös volt. Végül megtanítottam aludni nagy sírások árán, de tudta, hogy ott vagyok, én nem csuktam rá a szobaajtót, hanem bent maradtam vele és vártam míg elalszik, kicsit kiabált, hisztizett, de ott voltam vele és a bizalmát így nem vesztette el felém. Azt mondják, hogy megrendülhet a lelki világa, ha magára hagyod sírni. Így is nehéz volt nem kivenni a kiságyból, de ezt az ő érdekében kellett megtennem. Azóta gyönyörűen alszik este 8-tól reggel fél 7-7-ig. Már kb fél éve.

Erősnek kell lenni és határozottnak, nem kegyetlennek.

2009. szept. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13 hós, napközben és este is csak cicin alszik el.Nekem sincs szivem siratni.
2009. szept. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1 évesen, az "Aludj jól, gyermekem" c könyv segítségével, 4 nap alatt.
2009. szept. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nálunk az a helyzet hogy sehogy se tud már elaludni csak is cicin most akarom egyedül megtanítani aludni mert már nem bírom tovább!
2009. szept. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
16 hónapos volt a kislányom mikor azt mondtam hogy elég! Reggel délben este cicicet /alig evett mást hiztizett a ciciért az ételt meg nem fogadta el/!!! Egyszerűen nem engedtem neki szopizni! Készitettem neki tejcsit mikor szopizni akart és azt itta helyette. Hát volt póló rángatás meg egy kis nyafi /de nem vészes nem nagy sírás/ olyankor mindig játszottam vele puszilgattam öleltem eltereltem a figyelmét! 1 hét volt rázosabb mire mind KETTEN átálltunk az új napirendre /életre/ Pl.Reggel nem alszunk tovább cicin bizony felkellett kelni hozzá és indult a nap, de 1 hét múlva tejcsi és úgyan úgy, alszunk pihengetünk 8-9-ig! Ja és még annyit hogy az én mellem borzasztóan fáj a sok tejcsitől,de az is 1 hét és szépen elapadt!
2009. szept. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az én babóm 5 hónapos. Nemrég szokott rá a cicin alvásra, de már másképp nemigen akar elaludni. Szeretném mielőbb leszoktatni erről, mert ismét fel kel éjjel 1x, ami még nem terhes, de ha visszatér a többszöri kelésre, és csak cicin alszik vissza, az már fárasztó lesz.
2009. szept. 28. 18:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!