Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az anyósom az idegeimre megy,...

Az anyósom az idegeimre megy, miért nem tisztán jön hozzánk?

Figyelt kérdés
4hónapos kislányom van és anyósom még nem tartotta a kezébe. Persze nem azért mert nem akarta volna csak én nem engedtem. Lehet hogy "gonoszul" hangzik, de én így láttam jól. Az a helyzet hogy tanyasi az "öreglány", és mindig tanyasi, piszkos, kutyás, macskás ruhába jön hozzánk unokátlátogatni. És nem érti meg hogy nem "így" kéne. Gyorsan hozzá teszem a párom se adta neki oda a kezébe. Ha ő nem képes arra hogy lefürödjön és tiszta ruhát vegyen fel és úgy jöjjön ide akkor én miért legyek megértő és elnéző vele. Párommal szeretjük a tisztaságot, de az anya.... a háza is csupa kosz belülről, rendetlenség van benne. Így nagyobb korba se fogom hordani hozzá, bár tudom hogy meg fog bántodni, de nekem a GYEREKEM az első!! Komolyan már gyomoridegem van ha jön hozzánk hogy basszus most így akar bemenni a gyerekszobájába... Elegem van belőle. Mit csináljak? Egy ilyen dolgot hogy valakivel megbeszélni megbántodás nélkül??? De ha a végül megbántodik, az ő dolga, majd megbékél.....:S:S
2009. szept. 27. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudsz mit tenni, ha 4 hónapig nem jött rá, akkor szerintem reménytelen!

Az én kislányom 16 hónapos, tegnap voltunk fent Pesten a szüleimnél és náluk kutya, macska lakásban, boroznak, söröznek és cigiznek, azt képzeld el, milyen illat van náluk és elvárnák, hogy havonta menjünk, de mi csak 3-4 havonta vagyunk hajlandok!

Én nem változnak meg, meg is mondták nekünk:(!

Üdv. egy 16 hónapos kislány anyukája.

2009. szept. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia

szerezz be egy rend váltás ruhát az öreg lánynak és találj ki valami melót neki és kérd meg hogy segítsen,amig te megfőzöd a kávét.tehát úgy értem hogy megérkezik az anyós és te nagy zseretettel megkéred szépen,hogy segítsen akár egy lábtörlőt,akár egy színes kötött blúzt kézzel kimosni,mert megy a szine,vagy gyürödik,stb- így kezet mos és át öltözik az utcai ruhájából.ne felejtsd el megköszönni a fáradtságos munkáját és meg dicsérni,hogy milyen jó hogy segített mert így többet babázhattok.próbáld ki,mert nekem bevált,sőt nálam hagyja a váltásruhát,amit én rendbe tehetek,amig mégegyszer hozzánk jön és nagyon örül,ha segíthet.ne feledd a szép szó és a jó példa a legjobb nevelő módszer.

remélem segítettem.

2009. szept. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben voltam és hasonlóan gondolkodtam.

Nálunk anyu volt olyan,hogy szinte sosem mosott kezet,ritkán fürdött és nagy koszban élt.Kellemetlenül éreztem magam,ha unokázni akart és feszültség is volt köztünk emiatt.Nálunk az vált be(ma már 2 éves a fiam),hogy mondtam,hogy ne haragudjon,de én ilyen kézmosás mániás vagyok és ha megfogja akkor mosson kezet,mert a baba is még a "steril "környezethez van szokva.Szóval amit elvártam tőle,azt én is gyakran csináltam a jelenlétében pl.kézmosás.Mondtam,hogy adok egy pólót és akkor nem kell a textilpelus a vállára stb.

Eleinte furcsán nézett rám és egy pici sértődést is láttam rajta,de mindig kezet mosott,tiszta ruhát húzott stb.,mert szerintem rájött,hogy ezek az elvárásaim és a békesség kedvéért nem nagy áldozat.Aztán már ahogy nő a gyerek az ember már az immunrendszere érdekében is már nem olyan mereven ragaszkodik a higiéniai elvárásokhoz.Imádják egymást a nagymamával.Anyu rendszeresen kezet mos,zuhanyozik,nagyobb a rend stb.,de szerintem jó volt,hogy az elején elmondod,hogy mit szeretnél,mert különben ő sem fogja tudni,hogy miért van köztetek feszültség és talán változni fog az unokája miatt.Azért mégis a nagymamája és ezek az okok miatt nehogy eltiltsd tőle.Tegyél meg mindent azért,hogy legyen közöttük kapcsolat,mert azért jó ha van egy nagyi.Remélem,hogy tudtam segíteni.

2009. szept. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!