Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért készítenek ilyen bébiételt?

Miért készítenek ilyen bébiételt?

Figyelt kérdés
Most kezdek az üveges bébiételek világában tájékozódni, és tök furcsállom hogy négy hónaposnak van pulykahúsos valami főzelék. Vagy áfonyás-alma. De bogyósat tudtommal nem lehet még nekik adni. Na meg pulykát sem adnék még neki. Babi anyatejes,6 hónapos, eddig csak én készítettem neki gyümipüréket. Ti adnátok ezeket a még "tiltólistán" lévő dolgokat?
2009. szept. 27. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Szia.Nem veszem meg őket,de ezeket az ételeket ugy csinálják,hogy kivonják belőlük a káros anyagokat,mint a bogyósokból a bogyót stb.Az hogy olyan anyagokat tartalmaz,amit 4 hós korától adható de nem kötelező.van aki elöbb elkezdi a hozátáplálást esetleg már 3 és fél hónaposan és 3 hétre rá már ad neki puykahusit.a 4 és fél hónap nekik 4.szerintem.
2009. szept. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
én ezeket a dolgokat csak 1 éves kora után adtam neki. husiból is csak csirke volt, semmi más. gyümisből körtés-almásat kapott!
2009. szept. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Mutasd már meg légyszives azt a 4 hós bébiételt, amiben pulykahús van.

Mert ilyen NEM létezik.

Áfonyás van.

Húsos csak 5 hós kortól-Nestlé-bébirészlegnél dolgoztam...

2009. szept. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak igaza van, húsos bébiétel csak 5 hónapos kortól van, a 4 hónapos kortól adhatókban vagy zöldség, vagy gyümölcs van. És, valóban, azért lehet olyanokat is kapni, ami elvileg tiltólistát, mert gyárilag kivonják belőle az olyan dolgokat, ami megterheli a baba veséjét, emésztőrendszerét. Pl.: az áfonya, málna húsát eheti egy 4 hónapos baba is, csak a pici magokat nem tudná megemészteni, de azokat a bébiételekből kivonják gyárilag.
2009. szept. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Én az áfonyás almát 6 hónaposan adtam a kislányomnak, 3 napig a feje és a nyaka tele volt kiütésekkel, annyira megviselte az áfonya. A védőnönk utólag beismerte, hogy nem tudják 100%-ig kivonni a magvas gyümölcsökből a magvakat, és bizony káros a babáknak! Én semmiképp nem adnám mégegyszer a gyermekemnek!
2009. szept. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 4 hós, evett már áfonyás-almát és nem lett baja. A húsos bébiétel tényleg nincs 4 hós repertoárban...csak 5 hótól.
2009. szept. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

4 hónaposoknak nincsen húsos bébiétel, leghamarabb az 5 hónaposban van. Az áfonyából meg a bogyósokból kiszedik a magokat, azokat nem eszi meg, nem teszik bele. Tényleg nem ehet bogyósat amúgy, de más eljárással készítik őket, mint ahogy mi tudnánk.

9 hós kislány anyukája

2009. szept. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

tévedtek, létezik.

az osztrákok 4 hónaptól adnak húst, és a magyarok meg behozzák a müllerbe. ott vigyorog a pulykán a 4 hónap.

ha valamiről nem tudjuk, hogy létezik, attól még létezhet, kedveseim. :))

2009. szept. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint az EU tőlünk nyugatabbra található államaiban már a babák gyomra? Ott miért adják, ha mi nem? Akkor most kinek lehet hinni?

Én személy szerint úgy gondolom, hogy kicsit túlzás ez a mizéria, hogy mit lehet adni, meg mit nem, bár bevallom, hogy én is követem azt, ami a hozzátáplálási táblázatban van, és csak azt adok neki, ami az életkorának aszerint megfelel, és még üveges bébiételt sem veszek olyat, amiben olyan összetvő is van, amit még nem ehet.

2009. szept. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

20:47es vagyok. igen, az osztrák babáknak erősebb a gyomruk :DDD

ja, a spanyoloknál meg 4 hónapos kortól narancs. még ilyet:)))

2009. szept. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!