Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem unjátok Micimackót?

Nem unjátok Micimackót?

Figyelt kérdés
Szinte minden gyermek ruhán Micimackó és Társai.Miért van ez?Anyi jó mese figura van még.Én például hiányolom Vukkot.Vettünk ma egy kiscipőt,ez nézett ki a legjobban és ki van rajta?Malacka.
2009. szept. 26. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
De, igazad van. Én most a szobáját akarom megcsinálni szépen de minden ami szép meg jó minőségű az micimackós. Én sem akarok micimackót a szobájába de máshoz meg nehéz vásárolni bármit is azt meg megint nem akarom, hogy összevissza legyen minden. :/ De addig keresek amíg kell, végül is nem sűrgős.
2009. szept. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Ne is mondd, utálom. Giccses , elcsépelt stb. Nálunk egy darab sincs, ami micimackós. Viszont én rühellem thomast, verdákat stb.. is. Én is vukot hiányolom, meg mondjuk kisvakondod, mirr murrt-t stb...Van néhány ilyen cuccunk de ez mind az enyém volt. Van egy kukoris és kotkodás takarónk, ezt anyósom hozta, képzeld Csehországból. Nem ám Magyarországról áh véletlen se...
2009. szept. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Én imádom a Micimacit, inkább ez, mint bármi más. Nekem herótom van a Verdáktól, a Hello Kittytől még inkább, és sorolhatnám...

Nekem van egy Vuk-os ágyneműm, még az enyém volt oviban, kölcsönadtam a szomsédnak, mert mi hálózsákozunk, ő i snagyon örült neki, hogy van még iylen:-)

De ikább a micimaci, mint bármi más...

2009. szept. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is Micimackó és társai pártján állok, nekem régóta a kedvenceim, babától függetlenül.

De komolyan, ez ízlés dolga, abban viszont igazad van, hogy ezen kívül max. hello kitty-t, meg barbie-t kapni. Szóval, lehetnének ötletesebbek a gyártók.

2009. szept. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Én nem szeretem Micimackót ,mert olyan hülye a sztorija.Nem veszünk semmit,ami Micimackós.Nálunk Süsü jött be.Plüss,takaró,kép.
2009. szept. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi bajom Micimackóval, de nincs is túl sok ilyen ruhánk. Dorás van, cicás, virágos, kutyás, kockás, macis, csíkos, cipős, bocis. Zoknink is feliratos, cicás, Garfieldos, Vukos,... van.

A Next gyárt rengeteg nyuszis, virágos ruhát, a Carter's meg a kutyára "hajt". :)

A gyerekszoba falára Balu és a Hófehérke egyik törpéje került, meg egy óriási macska (apa rajzolta). Gobelin képek is vannak a falon, cicás, kutyás, macis, kacsás, és 2 Micimackós (ez az én "bűnöm", én varrtam).

Tom & Jerryt szeretem a legjobban amúgy, meg a Gyalogkakukkot. Mindegyik aranyos és vicces.

Lányom van, de ha fiam lenne, Pókemberes és Thomasos ruhát nem kapna, nekem uis azoktól van herótom. A Thomas mesétől rosszul vagyok!

Hiányolom Frakkot, Mézgáékat, Kukoriékat, a régi Vukot (nekem anno azt rajzolt az anyukám a falra), Nils Holgerssont (jól írtam?),...

Ez már a Verdák, Barbie-k, Hello Kitty-k (attól hányok), meg mindenféle japán sz@r világa. Mit akarunk mi holmi Mézgáékkal, Bob és Bobekkel, Szaffival (imádom!), Kukorival,...? Ezeknek sajnos leáldozott! :( Elég szomorú!

2009. szept. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
én nem veszek micimackós cuccot, így védem ki ezt a dolgot. a gyerekszoba falán sem lesz.
2009. szept. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

Én alapból utálom azt a dagadt medvét! Bocs, de nagyon régóta nem bírom azt a bandát!

A kislányomnak a szobájába a mesedekortól rendeltem hungarocell mintákat, Vuk és Süsü a főszereplő, melette pedig virágok, gombák, állatok.

Elvből nem veszek meg semmit amin rajta van a Micimackó!

2009. szept. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Még az eredeti Milne Micimackót és annak a sztoriját imádtam és meg fogom ismertetni a gyerekkel az tuti, de hogy ez a mai gagyi rajzfilm utánzat...borzalmas szerintem.

Becsületből megnéztem már Dora babát, meg Thomast is, hogy ugyan mi abban olyan nagy szám...hát szerintem eszméletlen bugyuták. Ezek a mai "meseírók" rajzfilm készítők azt hiszik, hogy a gyerek kicsi akkor feltétlen hülye is.

Maradunk a magyar népmeséknél, Frakknál és a klasszikus Grimm meséknél, persze ezekből nincs ruha meg dekoráció, de nem is baj.

Micimacit nem adok a gyerekre.

2009. szept. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ez már a Verdák, Barbie-k, Hello Kitty-k (attól hányok), meg mindenféle japán sz@r világa. Mit akarunk mi holmi Mézgáékkal, Bob és Bobekkel, Szaffival (imádom!), Kukorival,...? Ezeknek sajnos leáldozott! :( Elég szomorú!"


Mert azok a japán animációk például nem kisgyerekeknek készültek. De lehetne adni olyat japánból is, aminek a célközönsége nyolc évnél fiatalabb, nem értem, azokat miért nem hozzák be Magyarországra, mert régen voltak olyanok. Nols Holgersson, Maja, Mumin, Kimba, Csip-csup csodák, Heidi, Anette, Könyvek könyve, 80 nap alatt a Föld körül Willy Foggal... Ezek japán rajzfilmek voltak, de bájosak és gyerekeknek valóak. Ma, amik mehetnének a magyar csatornákon - de nem mennek, mert még véletlenségből se kerül be a műsorba egy se -, azok a

- Chii édes otthona [link]

- Chebraska [link]

- Olyan finom vagy! [link]

Például. De itthon beszerezhető dvd-n a Totoro, a Kiki vagy a Sherlock Holmes, amiket a kicsik is megnézhetnek. És ezeket se látni semmilyen terméken. Se egy bögre, ágynemű, esernyő vagy kispárna.

[link]

[link]

[link]


És mondok szomorúbbat. Rengeteg nagyon jó magyar mesekönyvünk van, mint például Marék Veronika Boribon sorozata vagy a Laci és az oroszlán. És itthon nem is lehet kapni semmit, még egy kitűzőt se, ezekkel a mesefigurákkal, bezzeg külföldön imádják.

Vagy ott a Sicc. Egy fantasztikus fekete macska, rengeteg terméket lehetne gyártani, rajta Siccel. És nincs. [link]

Frakkból, Lukréciából és Szerénkéből is csak plüsst árulnak. (Meg Mazsolát, Kockásfülű Nyulat is).

És sok magyar mesekönyvillusztrátor van, fantasztikus munkákkal, mennyivel jobb lenne, ha az ő munkáik virítanának mindenhol Thomas, a Disney hercegnők meg Hello Kitty helyett, nem?


Ja, és a kérdésre összpontosítva. Miért pont Micimackó? Miért CSAK Micimackó? Dumbó, Bambi, Pinocchió, Simba, Robin Hood hol marad? Vagy menjünk mélyebbre. Mindenhonnan ömlik Micimackó, Malacka, néha Füles vagy Tigris, de soha Nyuszi vagy Bagoly.

2011. okt. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!