Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 3 hónapos, tápszeres...

Kislányom 3 hónapos, tápszeres baba. Miért nem tud aludni?

Figyelt kérdés
Szinte szültése óta 23-kor keltjük etetni,majd utána 3-4-kor kel magától.Mi lehet a baj,hogy utána nem alszik vissza csak nyüglődik?csukva van a kis szeme,látom rajta,hogy aludna,a feneke ring a levegőbe,de csak 10percekre alszik vissza,utána kezdődik minden előről.Volt valakinek hasonló problémája?Mi a megoldás??Védőnőt kérdeztem,csak "pingvinezett"...
2009. szept. 26. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Én azon "pingvinezek" hogy felkeltitek 23órakor enni.

Az én lányomnál is volt ilyen, és kb a 4.hónap közepén mintha elvágták volna. Nem kelt enni. Hozzáteszem,hogy mi születése óta fél8kor fürdetjük, 8kor vacsi majd irány az ágy. Először 1kor és 4kor kelt, majd csak 4 körül és utána már elhagyta az éjjeli kelést és 5kor kelt, majd egy hétre rá 6kor. Most 8hónapos, esti sorrend és időpont ugyanaz, és reggel fél7-7körül kel.

Miért keltitek este enni? Nem lenne jobb megvárni míg Ő kéri? Lehet hogy akkor kelne 1körül, és aludna reggelig.

2009. szept. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia:)!Igazad lehet,mindenki ezt javasolja,csak igy szoktattuk,sokszor nem is kell felkelteni 23-kor fent van magától.
2009. szept. 26. 22:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért kel már magától, mert hozzászokott. Lehet hogy már elég nehéz lesz "leszoktatni" róla. Nem tudom van-e annyi időd hogy olvasgass a baba mellett!? Ajánlanám a kismamablog oldalt. Nagyon hasznos, sokmindennel foglalkozik. Nálunk is voltak alvási és altatási problémák, és ez az oldal nagyon sokat segített a bajok megoldásában. Csak olvastam, és próbáltam úgy csinálni, hogy mindenkinek jó legyen. Sokan nem szeretnének "rendszert" a napokban, ahogy esik úgy puffan... Szerintem viszon nagyon is fontos a rendszer, igaz nem katonai pontossággal. Ha jól belegondolsz, te is sokkal kipihentebb vagy akkor, ha mondjuk minden este 8kor fürdesz egy jót, vacsizol és utána alvás, és reggel 7körül kelsz, és sokkal rosszabb, ha egyik nap 8kor fekszel, másik nap 10kor, esetleg felkeltenek 11-12körül, hogy megkínáljanak egy szelet pizzával amit úgy szeretsz.... Ehez fogsz hozzászokni, és nem ahoz hogy este fürdésés vacsi után, jó hosszút kell aludni....

Remélem sikerül megoldani a dolgokat, szorítok nektek.

2009. szept. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!