Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adtok meg cumisuvegbol...

Mit adtok meg cumisuvegbol babatoknak? A tejen, tapszeren, tean uditon kivul? Turmixoltok nekik? Hogyan keszititek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 26. 09:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Cumisüvegből CSAK tápszert adtam a lányomnak -a fiamnak sosem volt cumisüvege, mert szopizott, esetleg vizet, de azt is inkább kispohárból itattam. Minden mást kanállal.

Nagyon könnyen rákapnak a cumisüvegre -látom a környezetemben, néhány kölyöknek 3 évesen fekete csonkok vannak a fogak helyén, ők, akik a cukros teát szívják az üvegből.


2 gyerekes, 18 hetes kismami

2009. szept. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Semmit se adok nekik cumisüvegből. Szopiznak, a többit kanálból (kaja) vagy pohárból (víz). 8 hónaposak.
2009. szept. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én adtam neki Milupa vaniliás tejpépet, volt hogy sinlacot főzelékkel. Amikor álmos volt és nem volt türelme kanállal enni, így adtam. Kb 1 éves koráig. Azóta csak vizet, meg tejet.
2009. szept. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kislányom 13 hónapos és még most is szopizik, így a cumisüveget csak kb. 7 hónaposan "ismerte meg". Azóta is kizárólag vizet kap belőle, ha épp nem vagyunk otthon. Otthon csak pohárból iszik. Szerintem inkább jól gondold meg, hogy mit adsz neki üvegből, mert könnyen megszokja és utána nem akar majd rágni és borzasztó nehéz lesz leszoktatni róla - a fogairól nem is beszélve... Sajnos az óvodában, ahol dolgoztam láttam néhány cumisüvegből etetett 3 évest, akik nem tudtak kanállal enni és rágni se, képesek voltak egész evés alatt 1 falaton elnyammogni, mert nem tudtak vele mit kezdeni. Hidd el, lehet, hogy egyszerűbbnek tűnik így etetni, de csak ártasz vele a babának.
2009. szept. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Fiamnak 4foga jon egyszerre,egesz nap sir nem hajlando enni semmit.Ezert kerdeztem hogy mit adhatnak neki uvegbol mert meg az amit megtur a szajaban.De hat az oktatason kivul semmi hasznosat nem kaptam
2009. szept. 26. 15:33
 6/12 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Akkor ne ezt a kérdést tedd fel, hanem hogy "mit adhatok neki üvegből, mert jön a foga és csak abból hajlandó enni".

Lehet, hogy más válaszokat kapsz.

Én nem oktattalak, válaszoltam a kérdésedre.

Biztos nem erre vártál, de hát akkor biztos bennünk van a hiba? Szerintem inkább a kérdésben.

Az én fiamnak is 4 foga jön éppen, de attól még eszik szépen, kanállal, iszik szépen, pohárból.

Tulajdonképpen bármit adhatsz neki üvegből, ami kifér a lyukon...

Csak ne bánd meg később, erre próbáltunk finoman utalni.


A fogzás tulajdonképpen még hónapokig fog tartani, ez tuti. Egy évesen is üvegből adod neki a főzeléket, mert jön a rágófoga? Az fog neki a legjobban fájni majd ugyanis... Természeteen, ha te így szeretnéd, akkor tedd így.

Szép napot neked!

2009. szept. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!Én a kérdésedre válaszolnék!

Az én fiam 8 hónapos és már nem szopizik!

Nálunk is szokott gond lenni a fogzás miatt,és ilyenkor nem eszik kanállal!Tehát ha táplálóbbat szeretnék adni neki mint a táp akkor főzeléket vagy bármilyen kaját amit már eszik le lehet turmixolni egy picit hígabbra hagyni,és X vágású vagyis főzelékes cumin keresztül bármit hajlandó megenni.Mikor kevésbé fáj olyankor elfogadja a kanalat is.De tulajdonképpen bármit(!) adhatsz neki cumisüvegből csak legyen legalább annyira híg hogy ki tudja szívni az üvegből.Hígítani egy kis vízzel vagy főzőlével,levessel (kortól függően),tápszerrel vagy ha gyümölcsöset adsz neki akkor teával,gyümilével lehet.

2009. szept. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nem kioktatásnak szántam, hanem jótanácsnak.

Bocs.

2009. szept. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
34%

Agyamra mennek ezek az anyukák a kanalukkal meg a poharukkal!!! Fejen is áll már a gyereketek? meg folyékonyan beszél?


Nyugodtan adhatsz neki bármit cumisüvegből!!! Semmi hátránya nem lesz a babádnak!!! Meg fog tanulni enni kanállal csak nem az anya hasában mint itt sok anyukának:)))

2009. szept. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A kórházban a babák a pótlást nem cumisüvegből kapják, hanem kispohárból (legalábbis nálunk)

És nagyon szépen boldogulnak vele,nem kell hozzá különös képesség (ja, és nem tudnak fejenállni, meg egyéb :-).


A cumisüveg hátrányairól meg van elég cikk, de a legrémisztőbb valóban az, ha látsz egy 3évest, akinek lóg a szájából az üveg, és feketék a fogai.Anyuka szerint pedig semmi baj, ezek úgyis csak tejfogak. Szerinted?

2009. szept. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!