Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megengeditek anyósotoknak,...

Megengeditek anyósotoknak, hogy etesse a babátokat?

Figyelt kérdés

anyósom ( akivel egyébként nem túl jó a kapcsolatunk,de a gyerek és a család érdekében megpróbálunk kijönni egymással)azt szeretné,ha néha pár órára ott hagynám nála a 6 hónapos kisfiam.

ezzel nem is lenne semmi gond,de megkértem,hogy etetni ne etesse,ezt szeretném,ha egyedül az én feladatom maradna.( kisfiam elég érzékeny gyomrú,és még csak az elején vagyunk a hozzátáplálásnak,meg nem akarom,hogy olyasmit kapjon,amit még nem szabadna)

de anyósom szerint én túlaggódom a dolgot,vegyem lazábban,ő annak idején nem foglalkozott vele,hogy mikor mit kaphat a gyereke,(pl.cukros tea,felestej már 2-3 hósan stb.ismeritek...)

és másra is könnyedén rábízta...

próbáltam anyósommal megértetni,hogy már más idök járnak,és én egészségesen szeretném táplálni a kisfiam,de nem igazán tetszik neki.

mi a véleményetek?

ti hogy egyeztetek meg anyósotokkal az etetés kérdésében,mit engedtek neki?


2009. szept. 26. 08:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Szia. Egy féléves babánál szerintem természetes dolog,hogy 'anyás'. Neki te vagy a biztonság. Az én majdnem 10 hónapos fiam is még nagyon anyás,még sose hagytam anyósra,sőt férjemre se nagyon. Etetni már próbálta anyósom,de a fiam csak tőlem fogadja el az ételt,úgyhogy nálunk ezzel meg is van oldva. Ha nem akarod rá hagyni anyósra,ne tedd! Te tudod mi a jó a babádnak. Ha meg nagyon etetni akarja anyósod a picit,etesse mikor ott vagytok és adja neki azt amit te viszel a babának
2009. szept. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

köszi a válaszaitokat.

annyit még leírnék,hogy azért sem érzem túlaggódásnak a dolgot,mert látom,hogy anyósom mit ért el azzal,hogy nem aggódta túl a gyereknevelést-táplálást:

párom állandó súlyproblémával,emésztési zavarokkal küszködik,kisgyerekként nagyon el volt hízva,ráadásul 23 évesen sajnos teljes alsó felsö müfogsort kellett csináltatnia,mert úgy néztek ki a fogai...

csak mert anyósom tömte egészségtelen dolgokkal,édességekkel.

és sajnos ma sem ismeri el,hogy hozzájárult a párom problémáihoz,szerinte ez csak hajlam kérdése.

hát ettöl szeretném megóvni a kisfiamat.

2009. szept. 26. 11:08
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű a dolog: a te gyerekedért te vagy felelős. Tehát, ha CSAK azt adja neki, amit odakészítesz, akkor maradhat a baba.

Ha erre nem hajlandó, akor nagyon sajnálod! Te sajnálod a legjobban, mert szeretnéd otthagyni, de így sajnos nem lehet!!!

Egyébként 6 hónaposan nem lehet anyás, de ez egyébként is tökmindegy...

Ha bármit adna neki, amit én nem engedek, akkor 1 percre se marad ott a gyerek nélkülem. Ezek a játékszabályok. Ennyi.

2009. szept. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Egy kisgyerek műr 5-6 hósan nagyon is anyás lehet.Ha nem bízos soha másra,akkor majd néhány hónap múlva is csak veled marad meg.Ez sem neki,sem neked nem lesz jó.Tudom,hogy ma az anyukák azt hiszik,hogy a gyereknek csak vele szabad lenni,de ez nem igaz.Nézz rá a neten,hogy mit tanácsolnak a szakértők.Ha véletlen beteg lennél,akkor nem maradna meg senkivel a baba. A szomszédasszonyom eltörte a lábát,és kórházba került,a 7 hónapos pici pedig éjjel-nappal üvöltött,és egy hétig még enni sem akart.Az orvos sem tudott vele mit kezdeni.Ez bárkivel előfordulhat,erre is kell gondolni.

Én mindig rábíztam a nagymamákra a gyerekeimet,bár nálunk az etetéssel nem volt semmi gond.Az előttem szólók adtak tanácsot,hogy ezt hogyan old meg.

2009. szept. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Mi, ha átmegyünk anyósomékhoz, mindig viszek bébiételeket magammal. Meg innivalót is, pont azért, hogy nehogy tesco gazdaságos narancslével itassa a fiamat.

Nekem senki nem segít etetni.

A nagyobbik fiam 9 éves ő néha eteti, de én mondom meg mivel.

Egyszer etette anyósom a kicsit, (egyébként 15 hónapos), mert csörgött a telefonom és átvette tőlem a gyereket etetés közben.


Vigyél magadddal kaját, akár üvegeset az a legegyszerűbb és mond meg neki, ha éhes ezt adhatja neki. Kész.

2009. szept. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Szia!Mi együtt lakunk anyosomékkal,külön házrészben,igy kezdettől itt van köztünk,etetés általában az én feladatom volt,kezdetben főleg,ha evés időben mentünk el én mindig elkészitettem a hamit és megmondtam ezt kell odaadni.Ő tiszteletben is tartja mai napig is pedig már másfél éves,de ha kér valamit mindig megkérdezi adhat e neki.
2009. szept. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

én nem hagynám ott nála "őrizetlenül" amíg mindent nem eszik a gyerek, mert ha ilyen értetlen anyósod, úgyis megeteti a hátad mögött azzal, amivel akarja, max utána nem fogja neked megmondani

ha már mindent eszik, akkor unokázzon (akkor meg majd jönnek a csokik, de azzal már nem tesz akkora kárt, mintha egy pici babának pl tehéntejet adna)

2009. szept. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én anyukám, anyósom, férjem azóta eteti a gyereket, mióta elkezdtük a hozzátáplálást.

Anyósom másként etetné, de elfogadja, hogy én hogyan szeretném és úgy csinálja. Ha megyünk hozzájuk, mindig viszek kis dobozban általam otthon elkészített ételt és azt adja neki.


Ha szívózik, én azt mondanám, hogy mindenki eldönti a saját gyerekénél mit hogyan tesz. Ő is eldönthette a párodnál, most meg te döntesz. Ha etetni akarja, akkor alkalmazkodjon ehhez.

2009. szept. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Tök egyszerű.

Te megmondod mikor, mit, mennyit ehet, és megmutatod, hogy szoktad etetni.

Utána átengedheted a "privilégiumo", hisz nem sajátíthatod ki a gyereket. Attól, hogy más kanalazza a szájába az almát-az általad megmutatott módszer szerint-semmit tragédia nem fog történni!

Nem szabad ennyire magadhoz láncolni a kicsit, később sem fog elfogadni senki mást, ha ennyire óvod mindentől és mindenkitől...

2009. szept. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére nagyon jó a kapcsolatom az anyósommal, mintha a 2. anyukám lenne. :)

Szerintem rábízhatod, ha előtte lefektetitek a szabályokat. Persze, régebben mások voltak a szokások, de minden változik, ezt el kell tudni fogadni. Nyugodtan mondd meg neki,h. mit szeretnél, mit kapjon a pici és csak azt adjon. Felnőtt ember, ezt meg kell értenie, senki sem szereti, ha beleszólnak, mit csinál a gyerekével.

Esetleg próbáld meg azt,h. mielőtt rábízod a picit, etesd meg és mondd meg a mamának,h. pár óráig ne adjon neki enni.

2009. szept. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!