Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Odadjátok a babátokat anyósoto...

Odadjátok a babátokat anyósotoknak hosszabb időre?

Figyelt kérdés
Anyósom állandóan panaszkodik, hogy nem adom oda neki a gyereket, de soha nem kérte, csak mindig szid, én meg nem is reagálok, talán ha mondaná, hogy kérem, akkor átgondolnám, de anyós nem valami felelőségteljes nagymama, 10 hónapos koráig kb havonta látta a kicsit, akkor ha elvittük neki.Most egyéves a babám, és állandóan célozgat, hogy Kisunokám anyád nem enged el veled sehová, én meg semmit nem szólok, talán nekem kellen ezt mondania nem pedig az unokájának.Amúgy meg, ha elvinné, tuti nem tudna rá vigyázni, ugyanis nem veti meg a söröcskét, és én csak tiszta"tudatú emberre bízom a kicsim, nem szeretném ha nála két üveg sör után lepottyanna az emeletről a babám.Tudja, és érzi, hogy mért nem ajánlom fel, hogy vigye el magához.Ha mégegyszer mondja, lehet megmondom az igazat neki, mert már unom, hogy hátulról jön, a fiának is mindig ezt szajkózza.Amúgy mindig olyan túl jó a kedve, mintha be lenne lőve(vagyis mintha zugivó lenne, szóval állandóan pörög)Mikor ott vagyunk akkor is állandóan az emeletre hurcolja a kicsit, korlát nélküli a lépcsőjük, kapaszkodás nélkül hozza le a babát, majd szívbajt kapok.Néha jó lenne ha rábízhatnám én is tudnék takarítani normálisan, de egy nyugodt percem nem lenne, tuti idegeskednék.Anyósom többször elesett már biciglivel is egy évben kb.öt alkalommal biztos valamije biztos megrándul.szóval nem nagyon tuds magára sem vigyázni.Volt olyan, hogy pirosban átszaladt a kereszteződésben, úgy hogy szét sem nézett, még jó, hogy jó volt az autós reflexe, mert akkor csak egy nagymamája lenne a babámnak.Mindez a szemem láttára történt mikor pesten jártunk.Meg van a vélenyem róla ezügyben.Hogy mondjam meg neki, hogy nem merem neki odaadni a babát, most kezdett el járni, még szeleburdi a kicsim.
2009. jún. 19. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mondd meg neki, hogy nem érzed nála biztonságban a gyereket mert iszik, mert magára sem tud vigyázni stb stb. Ha nem tetszik neki akkor küld el a francba! Inkább a kedves mama duzzogjon meg mondjon el téged mindennek, mint hogy annak a szegény gyereknek legyen valami baja. Én tuti nem adnám oda neki még fél órára sem.

2009. jún. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy anya érzi kire merné rábizni a gyerekét.Te már tudod,hogy anyosódra biztos nem.Ne tedd.Én sem adnám oda.De akár az én anyosómrol olvastam volna.Én sem fogom neki odaadni ugy,hogy én nem vagyok ott.
2009. jún. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre válaszolva: én odaadom. De a tiédnek nem adnám...

Ha a gyerekednek mondja ezeket, akkor te válaszolj rá nyugodtan, hogy nem emlékszel rá, hogy megkérdezett volna téged ezügyben. Amúgy meg azért nem, mert ... És mondd el neki, hogy miért nem éreznéd biztonságban. És egyben kérd meg, hogy ne a gyereknek mondogasson rólad olyat, ami nem igaz (hogy nem adod oda, hisz sose kérte, tehát nem igaz...)

Ha a férjednek mondja, akkor a férjednek kutya kötelessége ugyanezt válaszolni és nem sunnyogni!

2009. jún. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha anyám viselkedése lenne ilyen , és titokban iszogatna, akkor neki sem adnám oda.Szóval nem azért mert nem az anyám, hanem mert ahogy viselkedik.Állandóan eperrel akarja tömni, mondtam majd csak másfél éves korától, de nem érti meg, meg, hogy adjak már csokit annak a szegény gyereknek.Mintha a csoki létszügséglet lenne.
2009. jún. 19. 18:19
 5/10 anonim ***** válasza:

Aztaaa leírtad az én anyósomat! Ha nem vagyok ott megeteti a 4 hós gyerekemet májjal meg zúzával, 3 hetesen meg eljött "segíteni" 5 napra lázas,betegen és azt hazudta, hogy ő nem beteg. Miután elment beteg lettem 2 nap múlva, 1 hét múlva meg a gyerek is vírusos torokgyullaása lett. A gyerekorvos meg jól leszidott. Az én anyósom is piál, hiába tudja, hogy megyünk. Még jó, hogy 150km-re van.

Soha de soha nem lesz vele egyedül a gyerek ezt megfogadtam!!!!

2009. jún. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor azt is mondd el neki, hogy ameddig nem tartja tiszteletben a nevelési elveiteket (közös a fiával!, nem csak a tiéd az elv!), addig sajnos nem tudod odaadni, pedig szívesen tennéd...

Epret nem adunk 1 év alatt, mert allergiás lesz a gyerek. Csoki meg ekkora gyereknek minek? Tehát amíg ilyeneket mondd, addig nem tudod sajnos elengedni vele a gyereket.

2009. jún. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Volt már olyan, hogy találkoztam anyóssal séta közben, és akkor ő tolta a babakocsit, és vett útközben magának fagyit, erre mondom addig én hagy toljam, mert egy kézzel nem könnyű az útpadkákon tolni, erre ő lehurrogott, és a következő bukkanónál már borult is a babakocsi, amit ha nem kapok el mert tudom milyen a babakocsink,kicsit borulós ha nem két kézzel fogják, szóval azóta sétálni sem adom oda, mert egyszerűen szeleburdi, úgy tolja mint állat mintha sietne valahova eszetlenül.Ez is tavaly történt akkor is ott voltam vele, hogy át akartunk menni az úton, ő tolta a babakocsit,és egyszerűen átszaladt a gyorsan jövő sebességet nem betartó autó előtt,és mivan ha megakad akerék is kiborítja elütteti a babám? Nah meg volt olyan is,nerég, hogy permeteztek az egyik utcában, és ő rittig, hogy arra akart menni,az utcán egy pasi a fákat permetezte.Mondtam, én be nem megyek abba az utcába, erre ő, hogy én mennyire féltem a lányom.Mi baja lesz egy kis permetszertől?Még jó hogy féltem, ha gyerek nélkül vagyok akkor sem megyek arra ha permeteznek.Talán annyi ész szorult belém.
2009. jún. 19. 18:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezek után, miért nem mondod meg neki rendesen, hogy nem szívesen bízod rá, mert nem lennél nyugodt, amíg a kicsi nála van.

Nekem a nagyanyám hisztizett emiatt, ő nem iszákos, csak 80 éves!!!! Nem értette meg. Még a 9 évest sem bíztam rá, nem a 11 hónaposat!

Szóval semmi esetre se hagyd nála a gyereket akkor se, ha már nagyobb lesz.

2009. jún. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szakasztott "sajàt anyòsom" sztori... azt hittem ilyen durva màsnak nem lehet... ès mègis... soha nem adtam oda neki a lànyom, o is csokival tomte 6 honaposan, mire èszrevettem(egyet fordultam ès màr a szàjàba rakta); eros dioptriàjù szemuveget rakott az orràra szegèny gyereknek, ès rohogott rajta, mintha csak cirkuszi majom lett volna...

Csak èn meg is mondtam neki, hogy na, ezèrt nem kapja meg a gyereket. Pedig o 4-et nevelt fel(mondjuk ma is csodàlkozom, hogy èltèk mind tùl), ès o is mindig ezzel dobàlòzik. De a csalàdi bèkènèl fontosabbnak tartottam a babàm egèszsègèt, minden tèren, mèg a szemènek az egèszsègèt is, ...vagy csak annyi, hogy az èn babàmon ne mulasson senki!!!!

2009. jún. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
21.50 es előző, az én anyósom is mindig a saját szemüvegét adja oda a lányomnak játszani, a múltkor le is szedte egy kis darabját egy kis műanyagot a lányom, és még szerencse, hogy nem ette meg, vagy nem fulladt meg tőle, pedig a szemüveg nem játék, mondtam már neki, most a napokban meg a gyűrűjét adja oda neki, én meg azon stresszelek, hogy mikor kapja be a lányom amikor anyós elfordul.állandóan ott kell lennem velük mikor jön anyós.Régebben amikor még csak ült a babóm, akkor meg állandóan rátette a pelenkázóra, és elengedte és sokszor majd leesett szegényke.Olyan hülye játékokat talál ki neki, hogy falnak megyek!Ma pl. azt tanította neki, hogy húzza a fejére a plédet és úgy járkáljon , persze a lányom nak teccet is ez a móka, de azonnal neliment akiságy sarkának, és beütötte a fejét, és mikor szóltam anyósnak, hogy nem kellene ilyen hülyeségeket tanítani neki, akkor még ő fel háborodva.Nah elment végre ma anyós, perzse a gyerek egész nap valamit mindig a fejére akart tenni, ha mást nem akkor a plüssállatát a szeme elé, és úgy járkál, idegesítő, mert nem lát tőle és mindennek nekimegy.Ha a gyerek rosszat csinál,anyós azonnal kineveti, és erre a gyerek direkt azt csinálja.Az első szülött unokája sejpített évekig,erre anyósnak mi volt a reakciója, hogy állandóan visszasejpített a gyereknek, hiába szúrta le a lánya emiatt ezerszer.Pedig már logopédushoz is vitték.Szóval ez van.Vannak dolgok.
2009. jún. 19. 22:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!