Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megengeditek anyósotoknak,...

Megengeditek anyósotoknak, hogy etesse a babátokat?

Figyelt kérdés

anyósom ( akivel egyébként nem túl jó a kapcsolatunk,de a gyerek és a család érdekében megpróbálunk kijönni egymással)azt szeretné,ha néha pár órára ott hagynám nála a 6 hónapos kisfiam.

ezzel nem is lenne semmi gond,de megkértem,hogy etetni ne etesse,ezt szeretném,ha egyedül az én feladatom maradna.( kisfiam elég érzékeny gyomrú,és még csak az elején vagyunk a hozzátáplálásnak,meg nem akarom,hogy olyasmit kapjon,amit még nem szabadna)

de anyósom szerint én túlaggódom a dolgot,vegyem lazábban,ő annak idején nem foglalkozott vele,hogy mikor mit kaphat a gyereke,(pl.cukros tea,felestej már 2-3 hósan stb.ismeritek...)

és másra is könnyedén rábízta...

próbáltam anyósommal megértetni,hogy már más idök járnak,és én egészségesen szeretném táplálni a kisfiam,de nem igazán tetszik neki.

mi a véleményetek?

ti hogy egyeztetek meg anyósotokkal az etetés kérdésében,mit engedtek neki?


2009. szept. 26. 08:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bíztam az anyósomra a gyereket és így azt evett amit én adtam neki. Mindig ott voltam mellette. A legegyszerűbb ha beszélsz vele őszintén és csak ezzel a feltétellel hagyod ott.
2009. szept. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

próbáltam vele beszélni,de azt mondta,nem érti,hogy köthetem feltételekhez a baba otthagyását?!..

neki teljesen természetes lenne,hogy azt csináljon a kisfiammal,amit csak akar és azt adjon neki,amit ö jónak lát

2009. szept. 26. 08:39
 3/20 anonim ***** válasza:
51%
Én nyugodtan rábíztam már hamarabb is az anyósomra a gyerekeimet.Igaz,hogy én már 4 hónaposan adtam nekik gyümölcsöt,főzelékeket,később husikat,tojást stb.Ez az egészséges táplálás,nem pedig mesterséges anyagokat tartalmazó tápszerek,babarizsek,bébiételek.A babád gyomra is azért érzékny,mert a sok mesterséges ételtől nem tud erősödni az immunrendszere.Olvasd itt a linkeket,akkor rájössz,hogy nagyon sok anyukának baja van a késői hozzátáplálással.Ha modernül eteted a babát,akkor még egy éves korában sem fog rendesen enni.Ez természetesen a te dolgod,hogy miként eteted.
2009. szept. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy házban élünk anyósommal, de a kezdetektől én etetem a mai napig pedig már 17 hós.Ha eszi valamit és kér belőle a babóm 1-2 falatot kap és modnja neki, hogy kérj anyukádtól az majd ad.
2009. szept. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondanám neki, hogy megetetheti, de csak olyat adhat, amit te is jónak látsz. Vagy te készíted el, vagy bolti bébiételt. Azt meg kell értenie, hogy a te gyereked és nem ő mondja meg mit egyen, hanem te.
2009. szept. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
5 hónaposan kezdtem hozzátáplálni,szerintem az nem késöi,csak szép lassan haladunk
2009. szept. 26. 08:50
 7/20 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Az én gyerekem 8 hónapos, de még sosem bíztam az anyósomra (anyámra sem), és még nem is szeretném egy darabig, nem érdekel, hogy ők mit szeretnének. De ez nálam elvi kérdés, mi (különböző okok miatt) így beszéltük meg a férjemmel, úgyhogy csak az apjára bízom, én így vagyok nyugodt. Étkezési kérdésekben én is hasonlóan gondolkodom, mint te. Készítsd el előre a picinek a kaját és add oda az anyósodnak, hogy csak azt adja neki. De nem értem, miért KELL ráhagynod a gyereked, ha TE nem akarod???
2009. szept. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csak abból tudok kiindulni, ami nálunk volt, van. Nagyon-nagyon nehezen indult el a hozzátáplálás, ami önmagában is elég lett volna, de jöttek a jótanácsok sorba. Félreértés ne essék, anyukámtól, idősebb nőrokonaimtól ugyanúgy, mint az anyósomtól, szóval nem egyszerű anyós-utálatról van szó. De itt jön ketté a dolog, míg anyukámnak megmondtam, hogy mi van és ő azt elfogadta, az anyósom állandóan bepróbálkozott: kaphat almát? kaphat krumplit? kaphat ezt, azt, amazt? Fárasztó volt minden kérdésre azt mondani, hogy nem. (Egyébként ez a kérdezősködés a mai napig fennáll, kivéve ha nem lát engem, mert akkor mindenfélével tömi a gyereket: vacsi előtt negyed órával kakaós ostyával és társaival, a guta majd meg üt!)

Viszont ott van a másik része is a dolognak: "a pár óra". Ha jól beállt az étkezése, akkor közvetlenül kaja után én otthagynám, persze, csak annyira minimális időre, hogy ne éhezzen meg a bébi. Bár élek a gyanúval, hogy akkor is éhes, szomjas lesz a mama szerint és jönnek a jó kis régimódi praktikák.

Nagyon nehéz, mert az ember nem szeretne fölöslegesen konfrontálódni, de néha muszáj. Bár nálunk ez sem vezet célhoz :(

Talán úgy tudnád megoldani a problémát, hogy mindig kész elemózsiás-csomaggal készülsz: ezt adja neki a mama, ha szomjasnak ítéli, ezt, ha éhesnek. Így szerintem áthidalható a probléma.

Ami még eszembe jutott: nekem "mázlim" van, mert elég sok mindenre allergiás vagyok, úgyhogy a hozzátápláláskori "már kaphatna ezt" én úgy oldottam meg, hogy ha még nem kaphatott volna szerintem, akkor azt mondtam, hogy orvosi utasításra még nem kaphat.

2009. szept. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

azért kell otthagynom nála,mert egyrészt unokázni akar-ami végülis jogos-,meg ö úgy látja, már így is "túl anyás" a kisfiam,túlságosan kötödik hozzám...

na ezzel sem értek egyet.miért lenne egy féléves baba túl anyás?...

2009. szept. 26. 09:03
 10/20 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ha nincs meg a bizalom részedről anyós felé akkor hagyatkozz az anyai ösztöneidre és ne hagyd ott nála. Még nagyon picike a bab. Félre is nyelhet stb.... Az én lányom is félrenyelt többször is, de egyszer annyira, hogy fejjel lefelé kllett ráznom és ütögetnem a hátát. Gondolhatod majdnem megállt a szívverésem az ilyedttségtől. Még a mai napig is van hogy félrenyel persze már nem ilyen durvárn. 17 hónapos. Én könnyű helyzetben vagyok mert anyukám sajnos már nem él, anyós pedig nem jöhet ide. Mi nem megyünk oda. De volt pár alkalom, hogy barátnőmre kellett hagynom a kislányomat mert orvoshoz kellett mennem és nem akartam klinikára magammal vinni a lányomat. Két olyan barátnőm van akit a kislányom is jól ismer és elfogatja őket. Bízom bennük mert mindent úgy csináltak ahogyan én azt mondtam, de még így is a frász tört rám amíg nem voltam otthon. Ezért írtam, hogy ha nincs meg a bizalom ne hagyd rá. Egy pici baba nagyon nagy felelősség is egyben és soha nem bocsájtanád meg magadnak, ha bármi történne amíg anyósodnál van a gyereked. Ha te úgy vagy nyugodt hogy te is ott vagy akkor kutya kötelessége ezt elfogadni és tiszteletben tartani a nézeteidet, elveidet mert a gyereked a tiéd és nem az övé. Az hogy ő anno hogyan nevelte a gyerekét az ő dolga. Az hogy te hogyan neveled a tiédet pedig a te dolgod. Te vagy érte a felelős és senki más! Majd egy éves kora után amikor már mindent megehet amit mi és szépen biztonságosan tud enni, akkor próbálkozhatsz ráhagyni szépen lassan fokozatosan. Egy hat hónapos gyermek még nem lehet túl anyás, mert neki te még a része vagy. Rád van szüksége nem másra. Nekem ez a véleményem. Sok sikert és boldogságot nektek.
2009. szept. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!