Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » H1N1-gyel szabad szoptatni?...

H1N1-gyel szabad szoptatni? 13 hós kisfiút.

Figyelt kérdés
2009. szept. 25. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

én egy dokit kérdeznék..

ő jobban tudja hogy átmegy e a tejbe

2009. szept. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem jobb ha nem..ha nem kockáztatsz, nem lesz baj
2009. szept. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Az a gond, hogy ezt a dokik se tudják mééég. Szerintem ha tényleg megkaptad (remélem ez csak egy költői kérdés), akkor mielőbb jelentkezz a dokinál. Szerintem nem megy át az anyatejbe közvetlenül, meg abban ellenanyagok is vannak. De az orvos mondjon valamit!!Valószínűleg kimegy hozzátok, megvizsgál , vért vesz és ha kiderül hogy ez az, akkor oltást kapsz. a többit úgyis megtudod tőle!

2009. szept. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
IGEN! Sőt, akkor megkapja a baba azt a természetes védőoltást, ami biztosan jobb, mint a mű. Én mindenképp szoptatnék, sőt titkon örülnék is, mert így megvédhetem a tejjel.
2009. szept. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elmeletileg az anyatejnek tartalmaznia kellene a betegseg ellen termelt antitesteket. Hogy mi a helyzet a H1N1 eseteben, azt meg valoszinuleg az orvosok sem tudjak (?). De ha te beteg vagy, akor szerintem a kisfiad is megkaphatta, nem?
2009. szept. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére vaklárma volt, csak egy gyomorrontás. Amúgy nem minden influenzást vizsgálnak meg H1N1-re, csak ha tömeges fertőzés van. Ha meg akartam volna csináltatni, 15eFt lett volna.
2009. szept. 26. 10:32
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha az anya elkap vmi vírust,de közben szoptat,akkor az anya szervezetében azonnal-még mielőtt a tünetek jelentkeznek-elkezdődik az ellenanyag termelődése.Tehát a tejjel a baba

már akkor elkezdi megkapni az ellenanyagot a betegséggel

szemben,mikor még te nem is tudod hogy beteg vagy.(ez lehet a betegség,pl nátha jelentkezése előtt 1-2 nappal).

Tehát ha a baba elkapja akkor is nagyon könnyen vészeli majd át.

Szoptass!!!!Nem semmiért van ez így évezredek óta.

2009. okt. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!