Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elfogadható ez apától-a...

Elfogadható ez apától-a babával szemben?

Figyelt kérdés

15 hónapos a lányunk, a fiúnk 17 hetes a pocakomban. Apa egyre kevesebbet foglalkozik velünk, mert fáradt a munkájától.

Én elhiszem hogy reggel 5-kor kelni és este 7-kor hazajönni, egész nap lótni-futni, lebaszásokat hallgatni és "megválatani a világot" nem egyszerű, de én is végzem a dolgom.

Nagyon unom egyrészt, hogy mindig az a kifogás, hogy "fáradt vagyok".

Másrészt úgy gondolnám, hogy az ő gyereke-i is, nem csak az enyém, neki ugynaúgy el kell tudni látni a kicsiket.

Harmadrészt nekem is baromi unalmas minden nap ugyanaz, ugyanakkor pelenkázás harot vívni, etetési harcot vívni, takarítani utána, mosakodni,fogat mosni és fürdetni, nem beszélve a sétákról, udvaron utána rohangálásról-főleg terhesen, keményedő pocakkal...

Olyan jól esne, ha néha ő vacsoráztatá, vagy pelenkázná át, fürdetné meg, vagy vinné sétálni. Ez tényleg olyan nagy kérés?

Tudom ,másnak még ennyit sem segít a párja, mint nekem, de sokan meg ennél is sokkal többet-maguktól.

Mindig irigyekedem a szomszédokra, akik ugyanennyit dologznak-igaz társasházban laknak, és nincs kerti munka- de viszik sétálni a gyereket, elmennek a városba fagyizni, csavarogni-na nálunk sosincs ilyen-...

Apa ha este hazajön, eszik, ledöglik, veszekedni kell vele, hogy menjen fürödni, bebújik azágyban és már alszik is. Hétvégén szintén korán kel-amúgy is korán kelő, de hogy megszokta az 5 órás kelést méginkább-eltűnik, kávézik majd kimegy füvet nyírni, fát vágni, vagy csak valamit csinálni , így hétvégén is ugyanúgy az enyém a kelés, pelenkázás, öltöztetés..pedig olyan jó lenne legalább ilyenkor kicsit másképp kezdeni a napot.

Ti mit gondoltok erről? Hogy érhetném el, hogy szeressen velünk lenni? Hogy a napi nagyvilági dolgok mellett is legyen igénye ránk? Ha szóvá teszem, mindig azzal jön, hogy értünk dolgozik---ezt tudom is, de milyen áron? ...

sokszor szomorú vagyok ez miatt, és kibukok..


2009. szept. 25. 14:25
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Mikor megismerkedtünk, 8-tól 4-ig irodában dolgozott, minden nap együtt voltunk,szeretkeztünk, minden szép volt. Azátn mikor terhes lettem váltott munkahelyet, na az egy nagy kizsigerels volt, így ott is hagyta. Aztán megint iroda, és most ez az eljárósdi. Azért napjában csak 8 órát vezetni amunkahelyre+ a munka, tudom , fárasztó, de más is ember marad még ennyi meló mellett...

És igen, rajtam is sokszor kijön a bezártság, az, hogy nem hallok emberi hangot, csak a gyerekemet. Hiányzik a társadalmi élet. És járunk sétálni, de más anyukák valahogy nem járnak, így beszélgetni sem tudok velük...

2009. szept. 25. 15:28
 12/13 anonim ***** válasza:
épp erről beszélgettem a férjemmel. és mint már írtam ugyanez a helyzet nálunk is. én már odáig jutottam, h már nem is akarok menni sehova, nem kezdeményezek barátkozást... így nem érnek csalódások. hiányzik az, h néha csak a párunkkal, néha pedig csak barátokkal lehessünk. gyerekek nélkül. de én feladtam. remélem te megtalálod az arany középutat.
2009. szept. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia! Hát én megértelek mindkettőtöket. A lényeg tényleg az, hogy meg kellene beszélnetek és valami megoldást találni.

Legalább hétvégén lehetnétek együtt, nem biztos, hogy olyan fontos az a fűnyírás vagy bármi, nem szakad le az ég, ha egyszer-egyszer kimarad.

Én 21 hetes kismama vagyok, a fiam 15 hónapos. Az én férjem is sokat dolgozik, de szerencsére fürdetésre mindig hazaér és az nálunk ez az ő programja. Ő is látja, hogy mivel egész nap nincs otthon, este muszáj a gyerekkel együtt lennie, foglalkoznia, különben csak két idegen maradnak egymásnak. Így amikor hazaér, akármilyen fáradt, azt az egy-két órát a gyerekkel tölti (játszik, fürdet, esti mese, fektetés) aztán pihen amikor a picur már alszik. Hiszen 8 kor így is ágyba kerül a gyerek.

Plusz látja ő is, hogy milyen nehéz lehet nekem egész nap, mondjuk ha nyűgös a gyerkőc. Én hallgatom egész nap, este jólesik, ha kicsit mással is foglalkozhatok.

Neki meg az egésznapos meló után a gyerek is kikapcsolódás. Persze mindenki más, de nálunk így van.

El tudom képzelni, neked milyen nehéz. MIndannyiótok egészsége érdekében valamit találjatok ki. Remélem, sikerül megoldanotok!

2009. szept. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!