Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt rajtam kívül még...

Van itt rajtam kívül még olyan anyuka, aki mindent kipróbált altatás témában, mégse jött be semmi?

Figyelt kérdés

Kézben alszik el, eddig azt értem el, hogy leteszem az ágyába félkómásan, és simogatom, fogja a kezem, de van, hogy ilyenkor is rázendít és csak összebújva alszik el. Éjjel 2-4 közt valamikor ébred, annyira erőtlen és fáradt vagyok, hogy inkább magam mellé veszem, de nem igazán alszik nyugodtan, így én sem pihenek.


Sírni hagyás nem jött be, fél-egy óra után feladtam, hiába jártam be megnyugtatni, a végén már öklendezve ordított, és tovább tartott megnyugtatni, mintha csak ringatnám.


Lehet fel kéne adnom a próbálkozásokat, és elfogadni, hogy ő ilyen. csak hát nem szeretek mellette aludni, mert nagyon dobálja magát, fel-fel sír. És nem tudom miért. Nem fogzik most, nem éhes, inni kap, de nem nagyon kéri. 3 hónapja tart.


Olyat is hallottam, hogy lehet, hgoy rossz helyen van az ágya, vagy hogy a rácsos ágy helyett aludjon matracon, hátha a kis hely zavarja.


Véleméynek, tapasztalatok?


2009. szept. 25. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
10 hónapos koráig én is azt hittem, az én gyerekem más, őt nem lehet sírni hagyni, mert úgyse hagyja abba, nekem ez jutott, hogy a sok kilós gyerekemet napjában háromszor addig ringatom, amíg nem érzem a kezemet... aztán megálljt parancsoltam, mert már nem bírtam tovább fizikailag - sokkal előbb kellett volna. Másfél órát sírt először /hajrá lepontozás/, aztán elaludt. Másnap már csak kicsit hüppögött, harmadnap magától elaudt és teszi azóta is - 21 hónapos. Én voltam a hibás, mnert az első perctől kezdve ezt kellett volna, így valóban vele toltam ki, mert neki ez volt a természetes, mert ehhez szoktattam, hogy kézben alszik el. Én azt javaslom, minél előbb, különben te is addig húzod, amig már nem bírod el a gyereked. És se te, se ő nem piheni ki magát, ha egymás mellett alszotok. Nem beszélve a házasság minőságáről és nem csak a szexuális életre gondolok.
2009. szept. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

szia!!!!


lehet az ágy is rossz helyen van,ezt mikor még 1hónapos sem volt kipróbáltuk,áttetük,s jobb lett,igaz ö amugy sem volt ilyen síros.Nagyon sajnállak.....de ha segíthetek Neked ebben,akkor este lécci írj priviben,mert én neten rendeltem egy könyvet,nemvolt olcsó,de abban egy szakember segít a problémák megoldásában,van hanganyag is hozzá.....este ha írsz átküldöm Neked,csak most nagyon sietek,s este leszek csak gépközelben....

ha érdekel,ird meg,mert akkor összekészítem hogy este csak elkeljen küldeni...

Üdv.: M

2009. szept. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

VAN! Én vagyok még egy ilyen anyuka, mint Te. 7 hónapos a lányom, nappal egyedül úgy tudom elaltatni, hogy beteszem a gyerekdalos cd-t, és "táncolunk". Tehát Ő a vállamon, én meg táncolok vele. Közben a lábammal (!!!) időnként egyre halkabbra tekerem a hangerőt ( profi vagyok benne,a nagylábujjam már mindent tud, amit a kezem :-) erre is jó az anyaság), no szóval lassan így elalszik. Kb. 10-15 perc alatt. A könyököm már kivan, a térdeim kattognak, a férjem tajtékzik, de ez van, nekem sem jött be a sírni hagyás, mi is próbáltuk. Na szóval miután elaldut, leteszem a kiságyba, és alszik tovább.

Engem is nagyon érdekelne ez a dolog, hogyan altassam napközben a babám?

2009. szept. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Én sírni hagyni nem bírom, bár az igaz, hogy épp csak felveszem ringatni a kisfiamat és ő már alszik is. Én megpróbálom elfogadni, hogy ő így szeret elaludni. Éjjel is ki kell vennem, ha felébred, de megteszem, mert így alszik vissza a legkönnyebben. Amikor már nagyon fáradt voltam, én is magamhoz vettem, de most már észrevettem, hogy nem igényli, sőt zavarja, ha nem tud nyugodtan forgolódni. 10 hónapos és kezdettől fogva sokszor ébred. Megér egy próbát, hogy az ágynak keress másik helyet, mikor mi átrendeztük a szobáját, és máshová került az ágy, azt vettem észre, hogy reggel pihentebben, jobb kedvűen ébredt.
2009. szept. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Szia! Én is ringattam 2 hónapig, aztán egy hónapja a párom ringatás helyett babakocsiban altatta el, azzal ringatta... még mindig, de én is nemrég kezdtem érezni, hogy váltani kéne, mert ez neki sem jó. Sírni hagyni nem tudom! Sajnos, én ilyen vagyok. 10 perc után kiveszem, dédelgetem, félkómásan vissza az ágyba, megint sír kiveszem dédelgetem, vissza az ágyba (olyasmi mint a Suttogó felvesz-letesz módszere.).

Pár napig bejött utána nem.

Van egy másik könyv: Aludj jól gyermekem. Az abban leírtakat is kipróbáltam, nem ment. Vagy én vagyok türelmetlen, vagy rossz a hozzáállásom, de nem ment.

Két nappal ezelőtt kipróbáltam, hogy játszunk a nagy ágyon, kezébe adtam egy pelust meg egy játékot, mellé feküdtem, szájába cumi (sosem fogadta el), szorosan tartottam a szájában és az altatáskor szokásos dalt dúdolgattam. 20 perc alatt elaludt!!! Következő nap már ez sem vált be, már ha letettem az ágyra és hoztam a cumit ordított.

Az a baj, hogy az én fiam hason alvó, így elég nehéz a cumit a szájában tartani. Ha hanyatt alszik el, 20 perc után felébred.

Lehet, hogy nem hasznos, csak meg akartam osztani veled a mi esetünket.


Egyébként, ha érdekel az utóbbi könyv, írj privi, át tudom küldeni, hátha te erősebb vagy és végig tudod csinálni a leírtakat!

2009. szept. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
lehet, hogy azért sír fel, mert rosszat álmodik. Biztos megnyugtatná, ha olyankor magadhoz ölelnéd, egy idő után biztos megszűnne, ritkább lenne ez a megnyilvánulása.
2009. szept. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem is van ilyen. Lehet, hogy ha sokáig hagyod sírni, akkor sikerül, de vérmérséklet kérdése. Nekem a nagyfiamat, szintén ringatva, fel-alá járkálva a lakásban tudtam csak elaltatni, a mondokák ritmusára rázva. Amikor nagyobb lett, akkor is mellé kellett esténként feküdnöm kb. 3 éves koráig. Próbáltam, hogy hagyom sírni, nem ment. Voltak próbálkozásaim, kiskorában, annyira ordított, hogy már lilult a feje, mikor nagyobb lett, akkor meg dührohamot kapott...

A kisebbik egyszerűbb eset, így most már utólag megértem, nem hiszem, hogy én csináltam bármit rosszul, egyszerűen a két gyerek teljesen más.

2009. szept. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%
Az első válaszolót jól lepontoztátok tényleg, pedig én vele értek egyet. Én már az első hónap után hagytam a lányaimat sírni. Hármasikrek és nem is bírtam volna megnyugtatni őket, és pár hét után ki is készültünk a férjemmel. Aztán úgy voltunk vele, hagyjuk őket sírni. Fél-1 óránál tovább soha nem sírtak, utána bealudtak. Nagyon nehéz volt kibírni, hogy ne menjek be és vegyem fel őket, de muszáj volt, annak érdekében, hogy nyugodtan ki tudjuk pihenni magunkat éjszaka abban a 2-3 órában, amíg aludtak. Aztán ez így ment 1 hétig, és azóta láss csodát, fürdetés után beteszem őket a kiságyba, cumi a szájba és elalszanak maguktól!!! Napközben szintén elalszanak, nem kell őket ringatgatni. Bár egyikük egy kicsit nehezebben alszik, őt szoktam néha. Őt gyógytornára is kell vinni, mert túl feszes, nem tud ellazulni az alváshoz. Lehet ti gonosznak néztek, de szerintem én jártam jobban! És a kis lelkiviláguk is rendben van, ettől nem lett semmi bajuk, nagyon is kis mosolygósak, gagyarászósak!
2009. szept. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!