Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Közbeavatkozzak, vagy majd...

Közbeavatkozzak, vagy majd magától alakul?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7 hónapos múlt, és az ebédidővel vagyok bajba. A kajaidők: 7-10:30-14:00-17:30-20 volt eddig.

A 14:00 órás etetésnél van/volt a főzelék. Most néha csinál olyat, hogy 7kor, 9:30kor eszik, utána alszik, majd 12-12:30kor van a főzelék. Viszont ha visszatér a régihez akkor kettőkor. Átáll magától a "déli ebédre" vagy segítsek neki egy kicsit? Mindíg az alvásaitól függ a kajaidő, amikor 3szor alszik, akkor 14kor van ebéd, ha 2szer, akkor meg délben. Néha úgy megkever :o) Melyik jó?


2009. szept. 25. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem úgy próbáld tanítani,hogy mi szoktunk enni.Reggeli,ebéd,vacsi,de mivel Ő még pici,ezért napi 5x-i evésre van szükség.Kisfiam 9,5 hónapos,nekünk így néz ki egy nap: Reggeli 8-kor van,mertz előtte ébred negyed órával,vagy ha előbb akkor mindig várok egy kicsit,max 20 percet.Aztán tízórai fél 10 10-kor,ebég leglésőbb 13h-kor majd jön a délutáni nagy alvás,uzsi 16-16:30-kor,vacsi fél 8-kor,majd utána alvás,8-kor.

Én így szoktattam és be is vált.Mi is délben eszünk,nem 2-kor ebédet pl.Ha nagyon el van csúszva akkor mindig negyed órákkal rövidítsd meg az időt mire a kívánt órához alakítod a ritmust. :) Remélem tudtam segíteni,szép napot!

2009. szept. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

10:43-as vagyok,még annyit,hogy soha ne hagyd rá,hogy majd magától kialakul,mert akkor úgy lesz ahogy kisfiad akarja,és az Neked sem lesz jó.Tulajdonképpen tanítani kell Őket,mert van egy ismerősöm,aki ráhagyott mindent a fiára,és az ebéd náluk 2 után van,a fürdetés fél 10-kor este...Erre Ő azt mondta,hogy hát Ő állt be így...Mert hagyta.Persze mindenki úgy csinálja ahogy akarja,de én annak a híve vagyok,hogy egy gyereknek este legkésőbb 8-kor ágyban a helye!Nem?Ez csak egy példa volt.

Üdv: Szilvi.

2009. szept. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válszt/válaszokat.

A fürdés(19:30) és vacsora időpontja mindíg ugyanakkor van, születése óta, és este 8kor(8.10-kor) 99%ban ágyban van már.

Én sem vagyok a késői lefekvés híve, ha ovi lesz meg suli, akkor is kelni kell reggel és időben ágyban lenni... :o)

Arra is gondoltam a kérdés kiírása után, hogy lehet azért van most ez az össze-visszaság, mert most állna át a napi 2 alvásra. Akkor viszont nem kell "hozzányúlnom" az időpontokhoz, mert pont délre esne az ebéd.

2009. szept. 25. 10:54
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A 10. 43-sal egyetértek. Te válaszd ki, hogy neked hogyan lenne jó, és ahhoz képest terelgesd. Nálunk a következő a menetrend: fél hétkor szopi, kilenckor gyümölcs, majd alvás, fél egykor főzelék+szopi, háromkor séta közben egy óra alvás, ötkor szopi, hétkor fürdés, fél nyolc szopi. Te vagy a FŐNÖK, ezt ne felejtsd el. csak ügyesen, és kitartóan. (mellesleg éppen most beszéltem egy barátnőmmel, aki bölcsődei gondozónő, hogy brutálisak az új gyerekek, semmi napirendjük, csak akarom van, rohanva akarnak enni, nem akarnak kezet mosni, nem akarnak leülni az asztalhoz, egyáltalán, semmit nem akarnak csinálni úgy, ahogy kellene, vagy ahogy az elvárható lenne.)
2009. szept. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is. Egyetértek mind a kettőtökkel, és én leszek a Főnök!! :o))

Nekem is van dada ismerősöm, és Ő is nagyon panaszkodott.

Ugyanaz mint amit leírtál. Sőt, vannak 6-7éves gyerekek itt a környékünkön, akik még este 9-10órakor is kint lófrálnak az utcán....reggel meg visít mert fel kell kelni, anya meg üvölt vele, nemhogy hazaparancsolná időben...

Na de mindegy! Köszönöm a véleményeket. :o))

2009. szept. 25. 11:10
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, Szerintem is Neked kell egy kicsit terelgetni. Én legalábbis megtettem.

A kisfiam 10,5 hós, mostanában gyakran kihagyta a délelőtti alvást, és csak ebéd után aludt hosszabban.

Így most már nem is hagyom délelőtt elaludni, persze, ha megtörténne, nem kelteném fel, de olyankor lefoglalom.

Mi most már így eszünk:

7: ébredés, tej (tápszer, de én így hívom)

9: reggeli, együtt, falatos: kenyér, sajtkrém, sonka

12:00 ebéd (zöldségpüré husival)

ezután kb. másfél-két óra alvás

15:00 joghurt

18:00 vacsi ami ebédre volt, vagy ha olyat eszünk akkor abból kap

19:45 lefekvés előtt tej, ezután alszik

2009. szept. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is. Ma megint jó volt az időpont...12:30kor ebédelt :o)

Köszönöm hogy azt is leírtad mit esztek, így később majd visszalesek.

2009. szept. 25. 13:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!