Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinél...

Van itt olyan anyuka, akinél csak a "sírni hagyás" segített?

Figyelt kérdés

Kérlek írjátok le a tapasztalataitokat! 8 hónapos a babám és 4 hónapja nem aludtam egyben többet 4 óránál (ez is max. háromszor volt összesen), 1-2, jó esetben 3 óránként kelt éjszaka! Már nagyon ki vagyok testileg, lelkileg egyaránt! :( Próbálok türelmes lenni vele, hogy ő ne lássa, érezze az én feszültségemet, puszilgatom, énekelek, stb. Igaz a védőnőm tegnap azt mondta, hiába minden álca, neki nagyon jó a radarja, nem kell látnia hogy ideges vagyok, megérzi a belső feszültséget is!

Napközben mosolygós, eljátszik egyedül is, nincs vele gond! Az altatások nehézkesek mióta felállt, van hogy egy órát is kínlódok vele mire elalszik!

Már mindent kipróbáltam, nem éhes, most a foga sem jön, mégis...

Napközben háromszor 1-1,5 órát alszik, de erre mindenképp szüksége van, mert különben nagyon nyűgös! Tudom, ilyenkor pihenjek le én is, de tudjátok, ez is csak egy órácska és már így élek négy hónapja... ki vagyok purcanva!!! ;(

Már teljesen tanácstalan vagyok! Egy hónapja még nagyban elítéltem azokat a szülőket akik ehhez a módszerhez folyamodtak, de most már én is elgondolkodtam rajta, hogy talán csak ez segít és ki kellene próbálni...

Azoknak az anyukáknak a válaszát várom elsősorban, akik a sírni hagyást választották és ezzel kapcsolatban van tapasztalatuk! Ha nem akartok nagy lepontozásokat, írjatok priviben! :)

Előre is nagyon köszönöm!

Ja és félre értés ne essék, imádom a fiamat, minden vele töltött percet, megőrülnék nélküle, csak fáradt és tanácstalan vagyok...


2009. szept. 25. 09:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia! Túl sokat nem tudok írni, de nem lehet, hogy az a napi 3* 1-1,5 óra alvás sok? ezért nem tud éjjel aludni?

Az én fiam 4 hónapos lassan és már ő sem alszik ennyit napközben.

Csak egy gondolat volt....

2009. szept. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok tanácsot!

Ő is a saját ágyában alszik el. Mióta felállt, kicsit nehezebb az altatás, mert félpercenként álldogál :), de nem alszik közöttünk és nem alszik cicin vagy ilyesmi! Hát sajnos a napi háromszori alvás kell... Ezt ma is bebizonyította. próbáltam már kb. 1,5 hete átállni vele a napi kettőre, három napig csináltuk. Az első nap jól sikerült, mert akkor ő alakította úgy , hogy a déli alvást kitolta fél 2-re és a 1,5 óra helyett kettőt aludt, így fél4kor kelt és ezzel simán kihúztuk estig! De a következő két nap már kínlódás volt. Már hat órakor úgy sírt, mint akit nyúznak! A legkisebb dologtól sírva fakadt és nem bírta abba hagyni hiába vigasztaltam! Rémálommá vált a fürdetés is, amit eddig imádott! Úgyhogy én visszaálltam a napi háromra. Úgy látszik neki ennyi kell...

2009. szept. 25. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!