Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinél...

Van itt olyan anyuka, akinél csak a "sírni hagyás" segített?

Figyelt kérdés

Kérlek írjátok le a tapasztalataitokat! 8 hónapos a babám és 4 hónapja nem aludtam egyben többet 4 óránál (ez is max. háromszor volt összesen), 1-2, jó esetben 3 óránként kelt éjszaka! Már nagyon ki vagyok testileg, lelkileg egyaránt! :( Próbálok türelmes lenni vele, hogy ő ne lássa, érezze az én feszültségemet, puszilgatom, énekelek, stb. Igaz a védőnőm tegnap azt mondta, hiába minden álca, neki nagyon jó a radarja, nem kell látnia hogy ideges vagyok, megérzi a belső feszültséget is!

Napközben mosolygós, eljátszik egyedül is, nincs vele gond! Az altatások nehézkesek mióta felállt, van hogy egy órát is kínlódok vele mire elalszik!

Már mindent kipróbáltam, nem éhes, most a foga sem jön, mégis...

Napközben háromszor 1-1,5 órát alszik, de erre mindenképp szüksége van, mert különben nagyon nyűgös! Tudom, ilyenkor pihenjek le én is, de tudjátok, ez is csak egy órácska és már így élek négy hónapja... ki vagyok purcanva!!! ;(

Már teljesen tanácstalan vagyok! Egy hónapja még nagyban elítéltem azokat a szülőket akik ehhez a módszerhez folyamodtak, de most már én is elgondolkodtam rajta, hogy talán csak ez segít és ki kellene próbálni...

Azoknak az anyukáknak a válaszát várom elsősorban, akik a sírni hagyást választották és ezzel kapcsolatban van tapasztalatuk! Ha nem akartok nagy lepontozásokat, írjatok priviben! :)

Előre is nagyon köszönöm!

Ja és félre értés ne essék, imádom a fiamat, minden vele töltött percet, megőrülnék nélküle, csak fáradt és tanácstalan vagyok...


2009. szept. 25. 09:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt ilyen "hisztis" időszak. Nálunk abban nyilvánult meg, hogy sehol sem volt jó, csak a kezemben. Nem tudtunk sétálni menni, mert a babakocsiban csak üvöltött, ha a földre leraktam, üvöltött, a kiságyban nem akart elaludni. Aztán egy kis idő után rájöttem, hogy mire megy ki a dolog: a kezemben legyen. Ezzel még hét hónaposan nem volt gond, de ha most hozzászokik, később csak nehezebb lesz, és a helyzet sem javul. Aztán egy hiszti alkalmával hagytam, hadd hisztizzen. Leültem mellé a szőnyegre és hagytam, hadd verje ki a hisztit. Aztán egy pár perc után rájött, hogy nem ér el semmit. Majd egy-két kínos alkalommal ez a babakocsiban is előfordult. Aztán fokozatosan leszokott.

Ilyenkor fontos, hogy megőrizd a nyugalmad és a hiszti után megszeretgesd, hogy érezze, nem azért hagyod hisztizni, mert nem foglalkozol vele, hanem mert nem jó megoldást választ és nem helyes dologért hisztizik. Ilyenkor én mindig elmondtam, hiába volt "csak" hét hónapos, hogy pl. miért nem vettem ki a babakocsiból ("Azért nem vettelek ki, mert már nagylány vagy, és nem tudnálak végigcipelni a városon, de nagyon szeretlek és nem szeretném, ha legközelebb emiatt sírnál!") Nem biztos, hogy megértette, de legalább elmagyaráztam és mégis értette, akkor tudta mi miért volt.

2009. szept. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az OFF-ért!De ez engem is érdekel.Ugyanez a szitu:(
2009. szept. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Teljesen egyet értek az első válaszolóval.

Én sem alszom 2 óránál tovább éjszaka és fáradt is vagyok,és kimerült.Mi babánk 5 hós ,de úgy érzem a hiszti már jelentkezik.

Ha mindenhol csak sír,még kézben is tudom álmos,és ilyenkor leteszem,paskolom simizem,de ha sír hagyom kicsit,közbe én is ugyan úgy elmondom neki,mit miért teszek.

Elmondom hogy: Nagyon szeret az anya,de meg kell értened,hogy Te már nagy fiú vagy,és nem lehetsz mindig anya kezébe,de ettől még ugyanúgy szeretlek.Nehéz vagy már anyának,de itt maradok míg el nem alszol.

Ha pedig csak kézbe akar lenni,és leteszem,Ő hisztizik,de én ott vagyok vele,próbálom felkelteni a figyelmét,és játszani vele.Aztán ha megnyugszik mindig meg dicsérem,hogy milyen okos,és hogy eltud lenni így is,hogy nem a kezembe van.

Nem tudom mennyit alszik napközbe,de próbálj Te is.Igaz ez Nekem még nem sikerült.

Sok kitartást.

Légy mellette,de ez nem feltétlen kell hogy azt jelentse,hogy kézben van.

Később csak ráfázol.

Ettől szerintem Te nem leszel szívtelen rossz anya,mint ahogy ezt sokan gondolják.

2009. szept. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Semmi gond! :) Kicsit jó a lelkemnek hogy nem csak nálunk van ez így, habár tudom Neked nem jó! Akkor már ketten várjuk a válaszokat!

Az első válaszolónak köszönöm! Az a baj, hogy ő nem napközben "hisztizik", sír, hanem éjjel! :(

2009. szept. 25. 10:13
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Ő napközben el van egyedül, nem igényli hogy folyton kézben legyen! Nem is marad el a kezemben, mert folyton jönni- menni akar, mászni, pakolni, intézkedni! :) Az éjszakáink a borzalmasak, nappal nincs semmi gond!

2009. szept. 25. 10:14
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

9 hónapos a fiam, de még én sem aludtam 4 óránál többet egy huzamban. Az éjszakázás már nem is zavar, csak ő nappal sem aludt eleget, max 30 perceket. Míg nyár volt, akkor meg babakocsiban aludt séta közben.

Egy nap meguntam, gondoltam jön az ősz, esős idő, hogy sétáljuk? Beszoktattam az ágyába. Először betettem, ordított,felállt. Én kimentem, visszamentem 1 perc múlva. Kivettem, megvigasztaltam, visszatettem, kimentem, visszementem 3 perc múlva. Legelőször 1 órámba telt, ire elaludt. Most már csak beteszem, néha be kell menni 1x hozzá, de elalszik magától.

A földre is így tudod leszoktatni. Először leteszed, odaülsz mellé, tudja, hogy ott vagy. Amikor már nem sír, mikor leteszed, kicsi eltávolodsz, ott maradsz a szobában, pl pakolsz. Tudja, hogy ott vagy. Majd amikor már ezt is biztonsággal meg tudjátok tenni, akkor kimész, egy kicsit, majd ezt az időt nyújtod. Nehéz, hosszú munka, de megéri!

2009. szept. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Nagyon megértelek!Én is átéltem ezt, nekem is 8hós a babám és amióta megszületett 1 kezemen meg tudnám számolni hányszor aludtam 4 órát egyhuzamban.

Szopik?Hogy altatod vissza éjjel?

Nappali alvás szeríntem sok egy ekkora babának.az enyém 2x alszik 1-1,5 órát.3 órát már simán kibírnak ébren, estefelé ennél többet is.Lehet hogy nem igazán fáradt, kialudja magát nappal.Próbáld ki hogy 2-re csökkented az alvását, csak egy pár napig fog nyüglődni miatta, utánna megszokja.Azonkívűl a szeparációs szorongás miatt is kelhet, +még sok másért.Nem bíztos hogy a sírni hagyás segíeteni fog.Ha kezdetben javúl is a helyzet, később rosszabb lehet.A www.kismamablog.hu oldalon tudsz segítséget kérni.

Én személy szerínt nem hagytam sírni, annál roszabb volt.

Egy idő után magától is javúlni fog, csak tudom nagyon nehéz ezt kivárni.Nem 1x volt hogy bőgtem éjszaka, mert órákon keresztül nem akart vissza aludni.Ezt csinálta hónapokig!Már minden megfordúlt a fejemben.

Remélem sikerűl megoldát találnod (sírni hagyáson kívül is.)!Kitartást!

2009. szept. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanaz a helyzet, mint ahogy ti leírtátok.

De én is csak akkor vagyok sírni hagyás párti, amikor hisztiről van szó.

Ahogy betöltötte a 7. hónapot, elkezdődött, hogy nem volt hajlandó aludni.

Ekkor kezdődtek a hisztik, na AZT nem hagytam.

Mármint sírni hagytam, nem engedtem meg, hogy hisztivel elérje a célját.

Pár nap alatt elhagyta ezeket a dilizéseket, most lesz nyolc hónapos, de csak egyszer-egyszer próbálkozik be ilyenekkel.


Az éjszakai sírás nálunk hasfájásból adódik, és olyankor nagyon sajnálom, olyankor nem hagyom magára, hisz így is elég neki a baja.


Az okot kell megkeresni, miért sír éjjel.

Sokszor gondoltam már én is, hogy csak megszokásból ébred, de nem.

Sajnos nálunk a pocak a ludas.


Egyébként én már 10 hónapja nem aludtam 4 óránál többet egybefüggően, mert a terhesség utolsó két hónapjában is éjjelente pörgött ez a kis bagoly!


Neked kell tudnod, hogy csak hisztizik, vagy valami baja van.

Ha hiszti, én nem hagynám.


Nálunk ez csak az elalvásoknál volt gond.


Akkor hagyni kell, ahogy előttem is írták, kicsit kimész a szobából, aztán visszamész, hogy tudja, nincs egyedül, csak a hisztivel van bajod. Megsimogatod, megmagyarázod neki, hogy mi a gond, és újra kimész.

Aztán két-három nap után már leszokik róla.


Próbáld ki, és meglátod, hogy hatásos-e!

2009. szept. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én keresztlányom maga volt az ördög! És ez szó szerint. Unokatesóm 50 kg-ra fogyott mellette. Egyszerűen nem aludt éjszaka, csak bömbölt, nem tudták mi van vele. Elvitték gyerekorvoshoz, gyerekpszichológushoz, aki megállapitott, hogy ő ilyen baba, majd kinövi. Ha gondolják, irhat fel neki enyhe nyugtatót, de ők nem éltek vele. A sirni hagyás meg abszolút nem jött be, mert annyira felhergelte magát a végén, hogy hányt, és az anyja kezében sem tudott megnyugodni. DE! Kinőtte. Igaz két éves korára. Most már ovis, és egy angyal. Aranyos, kis bújós szófogadó. Nem sokat segitettem ezzel a történettel, mert nem tudhatom, neked beválik-e a sirni hagyás, vagy nem. Csak azt tudom, náluk még rosszabbat tett. Kitartást kivánok nektek, a fiadnak pedig nyugodt, alvós éjszakákat. Remélem mihamarabb kinövi.
2009. szept. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem 11 hónapos a kislányom.Nálam bevállt a kicsit sirni hagyom módszer az altatásnál és a hisztiknél!Amúgy én újszülött kora óta úgy szoktattam hogy saját kiságyában aludjon el egyedül.Persze néha bepróbálkozott hogy vegyem ki és sirt.Ilyenkor pár percig hagyom sirni aztán bemegyek hozzá megpuszilom visszafektettem és mondom neki hogy alvás van.Ezt egy jó párszor egymás után elismételjük,mignem feladja és elalszik!Az a lényeg hogy legyél következetes!!!Ne add fel! Az én lányom ezt kb. kétszer csinálta azóta sem.Ha ott alszik valamelyik mamánál akkor ők is betartják ezeket a szabályokat.Igy alszik kb.11 órát egyhuzamban a gyermekem nappal meg kétszer másfél órát.Én ettől még nem érzem rossz anyának magam!!! Van egy kipihent kiegyensúlyozott/én is/kislányom! Ha van kérdésed nyugodtan irjál!
2009. szept. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!