Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor mit csináljak! Más...

Most akkor mit csináljak! Más is járt így? Kérlek adjatok tanácsot!

Figyelt kérdés

3 hónapos és 3 hetes a babám, tehát még 4 hónapos sincs, viszont nagyon jó súlyban van, 8,2 kg. Leginkább anyatejet kap, igény szerint szoptatom. De néha egy-egy alkalommal tápszeres kiegészítésre szorul.

Most azt mondta a gyerekorvos, hogy azonnal hagyjam el a tápszert, a magas fehérje tartalma miatt, és mert nincs rá szüksége a babának.

Valamint, hogy csak reggel és este szoptassak, napközben kapjon most már gyümölcsöt majd főzeléket!

De nem korai még neki? És miért jó, ha anyatejes babámat leállítom a szopizásról? Amúgy sincs sok tejem, így félek, ha csak napi 2-3 x kap, akkor elapad. Vagy lusta lesz szívni, mert elszokik tőle.

Mi lenne a helyes döntés? A legjobbat szeretném a kicsinek.


2009. szept. 25. 08:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen súllyal született a babád?
2009. szept. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Teljesen átlagos méretekkel született, 38. hétre. 3330 g és 53 cm volt.

Tudom, tényleg elég sokat eszik, nagy étvágya van.... de azért én szívesen vártam volna 4,5 hós koráig legalább. Bár tény, hogy tartok tőle, a nagy súlya miatt baja lehet, szívproblémák és hasonlók. Amúgy ránézésre nem kövér vagy ilyesmi, arányosan hurkás. :)

2009. szept. 25. 09:06
 3/10 anonim ***** válasza:
27%

Hülye az orvosod!!

Tápszert ne adj neki, és ne kezdd el a hozzátáplálást,korai.

Csak szoptatsd!

A súlya alapján szerintem bőven elég neki az anytej.

2009. szept. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Az orvosod egy barom! Ha ugy érzed, kevés neki néha a szopi és megpótolod 50 tápival,semmi baja sem lesz,max jóllakik és megnyugszik! Etetsd tovább,ahogy eddig, nincs szüksége még gyümölcsökre, ráérsz még vele...5 hósan egy anyatejesnek bőven elég ezeket elkezdeni, a könyvek szerint 6 hósan is.
2009. szept. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Én a te helyedben csak és kizárólag szoptatnám. Ha kevés a tejed, akkor gyakrabban kell mellretenni és 2-3 nap alatt igény szerint több lesz. Nem adnék neki gyümölcsöt, főzeléket és a tápszert is kihagynám. Nekem 6 hónapos koráig kizárólag szopiztak és a lányom 7,8 kg volt 4 hónaposan.
2009. szept. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

:)


csak este kevés neki a tejem, akkor szokott néha tápit kapni. arról megpróbálom majd leállítani, többet próbálok majd fejni. de én sem szeretném még gyümivel tömni.....

2009. szept. 25. 09:13
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi :) én is így gondoltam:)
2009. szept. 25. 09:15
 8/10 A kérdező kommentje:

Ja, az orvos még azt is mondta, hogy már 2(!) hónapos kórtól szokták ajánlani a hozzátáplálást.... nem érte....mire jó ez. Majd változtatok én is az étrendebem.... kevesebb hizlaló cucc legyen a tejemben.


De amúgy nem lehet szervi baja babámnak a súlya miatt?

2009. szept. 25. 09:19
 9/10 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lehet a súlya miatt.Az én lányom is 4 hós korára megduplázta a súlyát.Ne adj neki tápszert, estére sem, egy pár nap alatt beáll a kereslet-kínálat.Ha így nő a súlya bőven elég neki a tejed.A hozzátáplálást pedig ráérsz bőven 6hós korban elkezdeni.Vszinű hogy nem is akar majd enni, mert Ő előre meghízta az adagját.Szoptasd igény szerínt és a hozzátáplálást ne erőltesd.Később majd kevesebbet fog hízni.

Mi is hasonlóan vagyunk.

A dokiról meg megvan a véleményem, ha egy anyatejes babát hozzátáplálni akar ilyen korán.

Halgass az ösztöneidre!

2009. szept. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ma nem tudtam fejni, nincs estére tarcsi tej, mi lesz ha megint nem elég neki a tejcim, kénytelen vagyok egy kis tápit adni...nem?
2009. szept. 25. 16:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!