Mikor múlik ez el? Mikor nem jut már eszembe naponta?
Igazából a jó pszichológus, ha létezik, fizetős, azt meg én nem engedhetem meg magamnak. meg szívesebben beszélem ki a gondjaimat közeli hozzátartozókkal mint vadidegennel.
Hogy mitől félek? Igazából a pánikrohamoktól, vagy szorongásos tünetektől, nem is tudom minek nevezzem, ezt a szédülés hányás, szívdobogásérzés... és társai. Ettől rettegek, csak ne, főleg ha a férjem éjszakás. Akkor szoktam bevenni néha egy fél Xanaxot. Lehet nem is ér semmit, de ott a tudat, hogy tettem ellen valamit. Újabb terhességtől is szoktam félni, ha már késik egy napot, képes vagyok úgy érezni, hogy mozog egy baba a hasamban, persze tudom hogy nem. De én sem szeretném még egyszer átélni ezt. Persze imádom az anyaság minden pillanatát, de szülésből egy elég volt! Főleg, hogy nem is láttam megszületni a gyerekemet, mert 12 óra vajúdás után elaltattak és megcsászároztak. Pedig azt vártam az egészben, hogy meglátom és meghallom. És ehelyett kaptam egy szép heget a hasamba ami még a mai napig fájdogál, és így emlékeztet minden nap a szülésre, és a kórházban töltött egy hónapban, amiből 2 hétig a gyerek a korán volt...
Valószínű, hogy ezt nem sikerült még feldolgozni, csak ezek a tünetek ne lennének amik igazából már nincsenek is csak a gondolatok...
Nekem mikor pánikrohamaim voltak, nagyon rossz volt, és úgy mint te féltem hogy mikor tör rám újra. Nekem az segített hogy vettem egy gyógyteát, este ittam egy csészével (mindíg éjszaka volt pánikrohamom) és bebeszéltem magamnak hogy mivel ittam teát, így nem jöhet rám, mert ez nyugtató tea, stb..
Lehet butaság, de lehet bejön neked is. 1,5 éve nem volt pánikrohamom, a teát rég nem iszom, de azért nem dobtam ki :)
Kérdező, a pszichoterápiás segítség nem kibeszélés, semmi köze nincsen hozzá! Ezzel kapcsolatban nagyon sok félreértés létezik! Mind a poszttraumás stressz zavart, mind pedig a pánikbetegséget (aminek része a rohamtól való félelem!)csakis szakember segítségével lehet gyógyítani. A terápiának megvan a hivatalos szakmai módszertana.
A jó pszichológus nem a fizetősségen múlik, hanem a hozzáértésen. Kórházban, szakrendelésen ingyenesen vehető igénybe terápiás segítség! Beutaló sem kell hozzá, csakis te, aki elmész, jelzed, hogy a gyógyszeres megoldás helyett a terápiát választod, vagy a gyógyszert azzal szeretnéd kiegészíteni.
Egyébként azt is érdemes végiggondolni, hogy inkább költesz egy terápiára pénzt és meggyógyulsz véglegesen, vagy húzod-halasztod a dolgot, amíg krónikussá nem válik. Ilyenkor viszont már nagyon nehéz lesz segíteni.
Mint írtam, csakis szakember rendelkezik azzal a módszertannal, ami gyógyítja ezt az állapotot!
egy klinikai pszichológus
Az, hogy szorongasz a helyzettől azt jelenti, hogy nem gyógyultál meg. Mint írtam, erre egyedül a terápia a módszer, nincsen rá semmilyen varázslat, házi praktika sajnos. (bár ilyen egyszerű lenne) Mindenféle pánikállapotnál következmény, hogy az ember dependenssé válik a családtól, kialakulnak bizonyos betegségelőnyök (nem akarattal), amit én szövődménynek hívok, mert sokszor nehezebb kezelni, mint az alapproblémát.
Saját kórházon belül pedig szigorúan tilos kollegához menni pszichés problémával. Csak idegen kezelhet.
Nézd, én nem akarlak győzködni, mert elhatározás és munka nélkül nem lehet változást előidézni, csakis akkor, ha te erre készen állsz. Amiket írtál, nekem úgy tűnik, hogy komoly a probléma, nem túl jó elbagatellizálni.
Én többet nem tennék ehhez hozzá.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!