Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kontrolon voltunk,...

1 éves kontrolon voltunk, eddig anyatejes volt a babám, de már estére kevés a tej. A doktornő a 3-as tápszert javasolta. Most rosszat csináltam?

Figyelt kérdés
Túróval töltött zsömle, és tökfőzelék volt a mai napon itthon a menü. Saját magunknak csináltam, de a pici lányom úgy falta, hogy öröm volt nézni. Mind a kettőben volt tej. Eddig is evett túrót,joghurtot, sajtot. Most rosszat csináltam, hogy tejes dolgot etettem vele? Ti hogy csináljátok?
2009. szept. 24. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Dehogy csináltál rosszat. Kislányom 8 hónapos kora óta eszik tejtermékeket, tejjel főzött főzelékeket stb.
2009. szept. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam 9 honapos és nagyon szereti a tökfözeléket.Tejet nem itatok vele de ha fözök és benne van attol még adom neki 1 honapja.A lányom 6 éves,nála is igy csináltam és minden rendben volt.imádják:).Lehet valaki most kiakad mert még kicsi,de anyukám is igy csinálta és velünk sincs gond azota sem.
2009. szept. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem te csinálod jól, de minek tápszer? mi egy évig szopiztunk, utána puding, tejberizs volt a menü este, jobban alszik, ne tömd már tejporral, inkbb friss tejcsit adj, de ne nyersen, mert az még meghajthatja!
2009. szept. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Dehogy csináltad rosszul. Azért mondta a tápszert,mert az mégsem tömény tej. Én mondjuk a junior italt javaslom inkább, az ugyanis ízben közelebb áll a tejhez, mint a tápszer.Kislányom pl. 1 év cicizés után nem fogadta el a tápszert, viszont a milupa juniort igen, mert finom édes anyatejhez hasonló íze van. Szóval először én is megpróbáltam neki anyatej helyett a sima tejet, de attól hasmenése lett. Azonban 10 hónapos kora óta eszik minden tejterméket. Sőt nap nem telhet el joghurt nélkül, a főzeléket is behabarva eszi, imádja a sajtot, túrós tésztát tejföllel.

Nyugodtan ehet tejes dolgokat, csak tömény tejet jobb kerülni.

2009. szept. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nekem furcsa. Ha 1 évig szoptattál és kevés lett a tejed? Miből veszed ezt észre? Nekem 11 hós a babám és vacsi után szopizik. De nem érzem, hogy ez mennyiségre menne, inkább csak a megszokás... ő is már kapott tejes dolgot amúgy, szerintem ezt nem lehet hónapokhoz kötni. Van, amelyik baba elfogadóbb, mindent szívesen eszik, nem hasfájós, nincsenek kakiproblémái, megvan a súlya stb. Viszont olyan is van, aki még 14 hónaposan is a pépes répával "szenved" és le va maradva a súlya is. Ez nem úgy megy, hogy tej - napra pontosan 1 éves kor alatt tilos:-)

A tápszert hanyagolnám én is amúgy.

2009. szept. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ.

Utolsónak írom, abból vettem észre, hogy kevesebb lehet a tejem, hogy az esti szopizás után nem alszik el mint eddig, és fél óra múlva mondja, hogy nyam-nyam, ami neki még evést jelent, és pótolnom kell a vacsorát.

2009. szept. 25. 09:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!