Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is nehezen viseli az...

Más is nehezen viseli az otthonlétet a babával? .

Figyelt kérdés

...én unatkozom.1 éve nem dolgozom,akkor született a babánk,akit szerettem/tünk volna.A párom amikor lehet vigyáz rá,tudok menni azért néha ide-oda nélküle.

A problémám az,hogy én szeretek dolgozni,hiányzik az a viszonylag sok ember akikkel napról-napra találkoztam.És természetesen nem mellékes a pénz sem,nem állunk jól anyagilag,hogy ide oda tudjak menni a gyerekkel(játszóház stb.)sok a kiesés amit én nem hozok most haza.


2009. szept. 24. 20:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
én pl. nagyon jól érzem magam itthon a gyerekkel. ha tehetném, sosem mennék vissza dolgozni (tanárnő vagyok).
2009. szept. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
60%

ugyanígy éreztem/érzek én is.

tervezett baba a fiam, a terhesség utolso 3 honapját sajnos itthon kellett toltenem, kínlodás volt..aztá a babával elfoglaltam magam, de az elso fél év elég nehéz volt mindenféle problémák miatt, és eldontottuk, hogy a kisteso csak késobb jon, így idoben beírattam a fiam bolcsibe..a kovetkezo fél év elég beteges volt, de kezdtem végre élvezni az itthonlétet, ahogy nott a gyerkoc..viszont hiányzott a régi porgés is, ahogy te írod...így a nyáron elmentem helyettesíteni a munkahelyemre, hihetetlen, de a 2x2 hét után teljesen feltoltodtem. ugyanugy keltem éjszaka, ment a házimunka, babáztam, de teljesebbenk éreztem magam. lenyugodtam, azota sokkal tobb turelmem van az eleven gyerkochoz...és most itt a bolcsikezdés és a munkába visszatérés ideje másfél évesen...ez a kettoossség megvan, imádom a munkámat, meg is fizetik (ez hiányzik is a koltségvetésbol), de lelkifurdalásom van a bolcsi miatt is (pedig szereti a fiam)...


hosszura sikeredtem, de itt a válasz:bármennyire is szeretm a fiamat, szukségem van másfajta elfoglaltságra is, hogy ne minden gondolatom korulotte forogjon és feltoltodjek, szoval más is van így:)

ha még tudsz, maradj otthon néhány honapot, de ha ez az érzés nem változik, ha nagyobb a baba, gondolkozz el esetleg a visszatérésen. nem mindenkinek valo az állando otthonlét, és inkább kapjon beloled a gyerek kevesebbet, de boldogabbat, kiegyensulyozottabbat, mint egy kínlodo anyukát, nehogy elobb-utobb nyugnek érezd az otthonlétet.

2009. szept. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretem a lányom,de nagyon remélem,hogy jövőre felveszik a bölcsibe.És várom az angolt tavasszal :-).Közben belegondoltam ,hogy az lehet a problémám,hogy már örülnék ha járna biztonsággal vagy már nagyobb lenne és mehetnék, mondjuk korizni vele...Várom már a telet,hátha lesz hó és lehet menni vele és a kutyával szánkózni...

Tényleg személyiség függő,sosem voltam otthonülős.A munkám sem irodai,folyton úton voltam.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek(és nem pontoztam).

2009. szept. 26. 22:13
 14/22 anonim ***** válasza:
65%
Abszolút együttérzek Veled, az Én kislányom most 8 hónapos, és Én visszamentem dolgozni. Jövő őszig egy kedves leányzó vigyáz Rá (ismerősökön keresztül találtam), utána bölcsi. Bűr, Nálunk elsősorban az anyagiak döntötték el a helyzetet. Vezető beosztásban dolgozom, és a fizetésem a GYED-nek sokkal többszöröse (mert ugyebár annak maximál értéke van), és az életünket arra az anyagi helyzetre alapoztuk, ahol az Én fizum is játszik. És visszamenni is nagyon "jólesett" Nekem. Jobb a közérzetem azóta. Én azt vallom, hogy inkább töltsön egy anya kevesebb időt a gyermekével, de amit Vele tölt az értékes legyen. Az Én mindennapjaimat nem tölti ki az, hogy egy kisgyermekkel ülök otthon évekig a nap órájában, és Én ezt nem szégyellem bevallani ellentétben sokakkal. Kislányomat abszolút nem viselte meg, hogy napközben nem vagyok Vele, nagyon jól elvan a dadusával, és Én is boldogan rohanok haza minden nap Hozzá.
2009. szept. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
77%
Szia!Az én kisfiam 18 hós,most kezdjük a bölcsit.Imádok vele lenni,de hiányzik mostmár a melo(tudod az az érzés,hogy a magam ura vagyok) és szeretnénk majd kistesót is 1,5 év múlva,ezért is akarok anyagilag is feltöltődni.Nekem nem mindegy a pénz jól kerestem,így itthon csak havi 82eFt+csp-t kapok,ez semmi.Ja és a pici fiam imád gyerekekkel lenni.Nagyon jó a bölcsink,otthonos,teljes ellátás.
2009. szept. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
77%

utolso - mintha rolunk írtál volna:)


21:52-es


lehet, hogy mi vagyunk kevesebben, de a mai világban nem hogy nem divat beismerni az ilysefajta érzéseket, hanem még sokan el is ítélnek miatta:( az amugy sem konnyu dontést jopáran megnehezítették nekem is. szerencsére akik igazán fontosak, értik és támogatnak.

2009. szept. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
81%
Nekem az a lényeg,hogy az én családom,az én szeretteim mit gondolnak és amit tudok azt megteszem értük mind érzelmi,mind anyagi téren is.Nekem nem pálya 3 évig otthon ülni,ha a gyerekem már nem igényli.Sokkal többet tudok így adni neki,ha igaz kevesebb időt vagyunk együtt,de azt boldogan,Anno az én szüleim is dolgoztak,tanult emberek voltak,soha anyagi gondunk nem volt én is ezt szeretném átadni.
2009. szept. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Végre valaki!

Hát nem én vagyok dilis!:)

Én is unatkozom,pedig imádom a fiam.

A monotonítást viszont uutálom,nem kicsit.

Janurában bölcsibe megy,a párommal egyetértésben.

2009. szept. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én elkezdtem egy munkát, ami napi kb. 2 órát vesz igénybe. Akkor dolgozom, mikor a férjem hazaér a munkából és tud vigyázni a 11 hónapos kisfiúnkra. Nagyon élvezem, és ha sikerül jól csinálnom, nagyon jó pénzt is fogok keresni. Szerintem próbálhatnál valami ilyesmit is, nem egyből visszamenni a munkahelyre. Nálam ez nagyon bevállt, teli vagyok energiával.
2009. szept. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Neked legalább vigyáz a férjed a picire..Nálunk Apa folyton dolgozik a megélhetésért..Azaz soha nincs itthon én meg itthon dekkolok a picivel..Családunk messze lakik, barátom alig, hisz épp hogy ideköltöztünk mikor jött a baba..Szóval néha én is inkább dolgoznék, mint a négy falat bámuljam..Hát ez van.. Az viszont tény a lányom a legjobb dolog ebben a nyomorult életemben:-))Imádom:-)
2009. szept. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!