Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is nehezen viseli az...

Más is nehezen viseli az otthonlétet a babával? .

Figyelt kérdés

...én unatkozom.1 éve nem dolgozom,akkor született a babánk,akit szerettem/tünk volna.A párom amikor lehet vigyáz rá,tudok menni azért néha ide-oda nélküle.

A problémám az,hogy én szeretek dolgozni,hiányzik az a viszonylag sok ember akikkel napról-napra találkoztam.És természetesen nem mellékes a pénz sem,nem állunk jól anyagilag,hogy ide oda tudjak menni a gyerekkel(játszóház stb.)sok a kiesés amit én nem hozok most haza.


2009. szept. 24. 20:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%
szerintem ezzel majdem minden anyuka igy van, nekem is hiányzik a munka a kollégák még a főnőkőm is. :)
2009. szept. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Esetleg nem gondolkodtál bölcsin a kicsinek, így te is tudnál akár otthon is dolgozni, vagy 4 órába visszamenni?

2009. szept. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Biztos egyéniség kérdése (is) a dolog Én például annyira jól érzem magam itthon a két kis Gyerkőcömmel, hogy ha megtehetném soha nem mennék vissza dolgozni. Szeretem a munkámat is, óvónő vagyok, de ezek az itthon töltött évek semmihez nem hasonlíthatóak. Egyébként jövő szeptemberben megyek vissza dolgozni. Üdv.

2009. szept. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Azt megértem, hogy hiányzik a társaság, de gondolj arra, hogy mehetsz még eleget dolgozni, de a babázás csak kevés az ember életében, most próbáld meg kiélvezni. Vagy tanulgass mellette, az is hasznos.
2009. szept. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Jövő szeptemberben megy bölcsibe,ha felveszik.Azért még kicsi 11 hónapos,hogy bölcsibe menjen,4 órában meg nem érné meg visszamenni dolgozni,mert ugyanott tartanék(anyagilag) v. még kevesebb lenne akár a Gyes-sel együtt mintha itthon lennék.

Tavasszal megyek angolt tanulni.

Amúgy azért is jutott eszembe a kérdés,mert itt sok anyuka azt írta,hogy nincs ideje semmire stb.Én minden házimunkát simán el tudok végezni,igaz a párom besegít,vasalni meg nem vasalok(galád módon) és tengernyi időm van(van napirendünk,ami nem katonás)Természetesen nem fellengzésből írom.Lehet,hogy a pörgős életmód hiányzik...

2009. szept. 24. 21:44
 6/22 A kérdező kommentje:
A pörgős életmódon nem a bulizást értem,sosem voltam nagy bulizós.
2009. szept. 24. 21:48
 7/22 anonim ***** válasza:
91%
Én imádtam dolgozni.Szerettem a munkám,a kollégáimat,örömmel jártam be.Azt hittem én ezt soha nem tudnám feladni teljesen és hiányozni fog.És láss csodát,eszembe sem jut.Már több,mint egy éve itthon vagyok és jó érzem magam.A babámnak szüksége van rám,és ezt szeretném kihasználni.A nyugdijig még dolgozhatok eleget.
2009. szept. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%
Ahogy valaki ezt nekem mondta - bár akkor még nem hittem el - igazat adok neki, ezek életem legszebb évei, amiket már sosem lehet visszahozni.Én legalábbis így érzem. Gondolj te is erre és fogd fel így a dolgokat. Én sem panaszkodom, jó gyerekem van, jut időm mindenre, sokat megyünk ki, bicajozunk, bandázunk...stb- mi sem megyünk játszóházba, programokra. Dolgozni még dolgozhatsz eleget. Tanulj akkor valamit, hátha jobb lesz, emberek között leszel többet. Én mondjuk örültem, hogy végre idén leállamvizsgáztam 1 éves fiam mellett, nem volt gyerekjáték, de sikerült. Kitartás:)
2009. szept. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
52%

Pont így érzek. GYesen vagyok a 4 órás minimálbéres állásom után (de legalább ez volt...).

Bűntudatom van, hogy nem hozok haza pénzt, mert mi az a 38.000 ft a havi kiadásainkhoz képest....

Férjem reggel 5-kor megy, este 7-kor jön, hétvégén a házkörül ténykedik-alig találkozunk-miattam....

Na nemmiattam, tudom, hogy szeret minket, így akartuk mindketten, ezt vállaltuk, de nehéz elfogadni, hogy nem tudok segíteni.

Aztán meg nekem is hiányzik a "társadalmi élet", leépülök a lányom mellett, aki 15 hós... pedig sokat járunk sétálni, de valahogy más anyukák nem, soha nem találkozunk senkivel, nehéz beszélgetni. Ahova lehet megyünk, minden héten babaklubb, babatorna, amit lehet kihasználunk. MEgyünk védőnőhöz havonta-az is egy program. De úgy mennék itthonról, a férjem meg örül, ha itthon lehet, mert hulla fáradt-ezért ritkán járunk el.

Mindig mondogatjuk, hogy de jó lenne, ha férjem elmehetne gyesre, és én dolgozhatnék-legalább egy ideig-de nem tudnék annyit keresni, hogy megéljünk...:-((( pedig talán minkdettőnkek jót tenne a változás kicsit.

2009. szept. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem állunk jól anyagilag és senki segítségünk sincs. Tehát nem kapunk senkitől semmit. Én mégsem unatkozom. Nincs egy perc megállásom sem. Ha alszik a 17 hónapos örökmozgó lányom akkor főzök, sütök, takarítok, mosok, éjfélig vasalok mert azt mellette nem lehet. Ha pedig fennt van akkor tanítgatom, játszunk mondókázunk bilizünk mert ő már szól ha kaki pisi van. Nagyokat sétálunk stb... Ma is úgy elrohant a nap, hogy észre sem vettem... Nekem egyáltalán nem hiányzik a meló pedig szuper helyem van, csúcs kollégákkal de a gyermekem olyan boldogságot ad minden pillanatban, hogy ha tehtném soha nem mennék vissza a mókuskerékbe, pedig én tipikus munkamániás voltam és el sem tudtam képzelni az életem munka nélkül. Ha a lányom úgy igényli akkor beadom bölcsibe de ha nem igényli akkor csak ovis lesz. Feliratkoztunk a bölcsibe és majd az ő igényit fogom tiszteletben tartani. Az első három év a meghatározó a gyermekek személyiség fejlődésében. Utána már barmit teszünk csak terelgetjük őket mert addigra már komplett kis személyiségük lesz.

Tehát nem az a fontos, hogy nekünk mi a jó hanem hogy nekik mi a jó. Legalábbis én így gondolom, de ha te igényled a társaságot akkor add be bölcsibe. Esetleg hívhatnál barátnőket magatokhoz, vagy közös vacsi a barátokkal. Mi minden hónapban 1x összejárunk vacsizni a barátainkkal. Egyik hónapban ők jönnek utána meg mi megyünk. A barátnőim is jönnek hozzánk. Nekem ez is kikapcsolódás. A férjem mindenben segít a gyeremekgondozással és a bevásárlással takarítással kapcsolatban is ha kell, bár csak a porszívózást szoktam kérni hogy csinálja meg mert beteg a gerincem de ez mindegy is. És elmentem már discoba is a barátnőmmel. Apa pedig otthon maradt a kislányunkkal.Pedig nem vagyok már mai csirke :)

Próbálj meg te is kialakítani olyan szórakozást magadnak ami kikapcsol és a baba mellett is meg tudod oldani. Sok sikert és boldogságot.

2009. szept. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!