Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldottátok meg: mindegy...

Hogyan oldottátok meg: mindegyik babátoknak külön ruhát vettetek? Vagy a nagyobb ruháját örökölte a pici?

Figyelt kérdés

A kérdés úgy merült fel bennem, hogy a múltkor beszéltünk a baráti társaságban a gyerek-vállalásról. És egytől egyig minden anyuka, aki még szeretne gyereket, azt mondta, hogy a másodiknak jó lesz az első gyerkőc kinőtt ruhája, és nem fognak venni ovis korig újakat. Azonban vak én sem vagyok, és kivétel nélkül minden többgyermekes ismerősnél láttam, hogy nem volt olyan anyuka ne vett volna egy rakat új ruhát a legkisebb csöppségnek, akár megegyezik a testvérek neme, akár nem.

Nem értem, hogy miért kell ezt tagadni, és kötni az ebet a karóhoz, hogy a második gyerek nem kap új ruhát, mikor mindenki tudja, hogy lehetetlenség megállni, hogy ne vegyen az ember meg egy aranyos kisruhát, ami még árban is elfogadható?

Kíváncsi vagyok, hogy Ti hogy gondoljátok. Ti mindegyik gyerkőcötöknek új ruhát vettetek vagy ti meg tudtátok állni? :)

Várom gyermekesek és nem gyermekesek hozzászólását egyaránt!

És köszönöm!


2009. szept. 24. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 6 honapos babàm,és vàrom a màsodikat.És nem,nem veszek ujat.Nem hazudok.Nem engedi a pénztàrcàm.Természetesen ha ellenkezö nemü bbàm lesz,akkor fog kapni,de akkor se sokat,hisz az elsönek rengeteg neutràl(barna,sàrga,zöld,fehér)szinü ruhàja van.Én az uj rhàk àràt pelenkàkra fogom költeni,és lehet beruhàzok egy ikerbabakocsira,mert a nagyobb is kicsi lesz még.

Ha évek mulva vàrtam volna ujra babàtmakkor frissitettem volna a ruhatàràn.Na jo,harisnyàkat,zoknit,és bodyt veszek még,abbol sosem elég.

De van bundazsàkom,overàllom,rengeteg plüss rugim,különbözö sapkàk,rengeteg elöke,textilpelenka,ezekböl felesleges ujat venni,Ja ha a pénzem engedné,én is csàbulnék;)

2009. szept. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én majd a jövőben fogok csak a gyerekesek sorába tartozni, de azt tudom, hogy énrám anyu a nővérem által kinőtt ruhákat adta. Meg unokatesóktól is örököltem/tünk.

Azt nem tudom hogyan állta meg, mert tényleg van benne valami, hogy nehéz megállni, ha egyáltalán meglehet. Talán úgy, hogy nem ment olyan üzletbe ahol babaruhában lehet gyönyörködni, vagy inkább arra a részlegre.

2009. szept. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi az első gyereknek is sok ruhát örököltünk rokonoktól, de azért venni is kellett. Mert pl nem mindegyiknek tetszett a stílusa, vagy éppen nem abban az évszakban nőtt bele, amikorra való. Az első lány és most fiút várok. Amikor megtudtuk a nemét én átválogattam a lányom kinőtt ruháit és különválogattam, amit rá lehet adni fiúra is és amit semmi esetre sem. De azt is ki kellett válogatni, ami nem abba az évszakba való, amikor a fiam fog születni. Mivel ő téli lesz, a lány meg nyári volt. Szóval egy csomó napozó, meg rövidnaci kilőve, viszont nincs egy darab hosszú ujjú bodynk és pulcsink, overálunk. Szóval a kérdésedre válaszolva: venni fogok újat is, de az örököltek közzül is ráadom ami jó. Szerintem még ha egyneműek és egy évszakban születnek a tesók, akkor is kell venni, mert azért tönkre is megy egy pár ruci. Meg azért a "divat" is változik és persze a kisebbik gyereket is ugyanúgy szeretjük, szóval csak veszünk neki ezt azt.(Viszont azért jó tudni, hogy van itthon egy rakás ruha és ha megszorulnánk anyagilag, azért lenne mit adni a gyerekre)
2009. szept. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Én úgy vagyok vele, ahogy az anyukák és nem anyukák többsége gondolja: ami színben és évszakban stimmel, azt meg fogom tartani, de nem mondom, hogy nem fogok venni új ruhákat venni, mert ismerem magam, nem tudnám megállni!

Sok ismerős mondja, hogy amíg kicsi, addig mindegy milyen nemű gyereknek való ruha van rajta, de én azt mondom nem. Szerintem nem mindegy. Igenis rosszul eshet az anyukának, ha van egy gyönyörű pl. kislánya, de mivel fiús ruhákba öltözteti, mindenki megcsodálja, hogy de szép kisfiú!

2009. szept. 24. 18:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem most 11hónapos a kislányom,de én a már kinőtt ruháit el is adtam.Ha ujra kislányom lenne pár év múlva,úgyis új ruhákat fog kapni.Ha fiú akkor meg főleg.Tegyem hozzá,nem vagyunk gazdagok,de ha az első megkapta a második miért ne kapná meg?Ha viszont ezt nem tehetem majd meg akkor nem vállalok még egy gyereket.Persze ez csak az én véleményem.
2009. szept. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amikor az első babym megszületett(kislány) akkor felvásároltam az összes boltot szinte... :) Nem bírtam megállni hogy ne vegyek valamit szinte mindennap! Aztán tesóm szült akik kicsit rosszabb helyzetben voltak nálunk és próbáltam nekik segíteni, úghyogy mindent odaadtam nekik hál isten kislányuk lett! Úgyhogy a második babábmnak mindent előről kellett kezdeni, kiságy, babakocsi, babyőrző... stb! Úgyhogy én szerencsés helyzetben vagyok mert megtehetem, de szerintem az sem gáz, ha valaki elrakja a ruhákat, én is eltettem volna, ha a tesóm nem lesz babys! Pusz mindenkinek, és sok boldogságot! L/25
2009. szept. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kisfiam 9 hónapos, már tisztán zsákokban pihen minden kinőtt ruhácskája a nagyi szekrényében, hogyha jön a tesó akkor megörökölje. Hozzáteszem, én a picimnek nagyon kevés ruhát vettem, minden ruháját kaptam. Vagy ajándékba, vagy a családból használtan, vagy ismerősöktől. Természetesen a tesónak is lesz néhány új darabja amit veszünk, de többségében örökölni fog mindent. Én nem szégyenlem azt, hogy vettem neki használt boltban is ruhát, és azt sem hogy úgy kéregettem az ismerősöktől, (akik persze szívesen adták) sajnos nem állok úgy anyagilag, hogy 3-5 ezer forintért megvegyem darabját újonnan, viszont mindent szeretnék neki megadni, s amit a ruhán megspóroltam, az is rá megy csak épp vagy játékra, vagy kajcsira, vagy mesekönyvre. :))
2009. szept. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!