Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tanult meg babátok...

Mikor tanult meg babátok egyedül enni kanállal? És hogy ösztönöztétek?

Figyelt kérdés
19 hónapos kislányom csak nagyon ritkán eszik még kanállal! Akkor is úgy hogy fele a pulcsiján landol!
2009. szept. 24. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:

A lányom 26 hónapos volt, amikor bölcsibe ment, akkor már használgatta a kanalat, de mivel minden étkezést, ami így 1-1,5 óráig tartott, egy nagy takarítás követte, nem nagyon rajongtam az önálló evésért. Viszont bent olyan a hely kialakítása, hogy a babák saját asztalnál, egymást utánozva vegyes korú csoportban esznek, lányom nagyon hamar, kb. 1 hónap múlva már vígan kanalazott. Az evési sebessége most, 2,5 évesen nem lett gyorsabb, viszont sokkal ügyesebben használja mind a kanalat, mind a villát. Persze most is esnek le darabok, az előke még mindig alapdarab, de már rá lehet bízni a dolgot.

Azt gondolom, hogy úgy tanulhat meg a leggyorsabban enni önállóan, ha hagyod önállóan enni. Hagyod, hogy kísérletezzen (lányom kézzel megfogja az ételt és a kanálra rakja), próbálkozzon, nem borulsz ki azon, hogy a kaja nagyobb része az asztal alatt van. A villahasználatot lányom úgy leste le tőlünk: szinte mindig együtt eszünk legalább mi ketten, de inkább a tágabb családdal és így van kit utánozni.

2009. szept. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk valahogy magától ment. A lányom 13 hós, mindig együtt eszünk. Apa is igyekszik ott ülni, és gondolom látja, hogy ő hogy eszik. Már most egész ügyesen kanalaz. Nem mondom, hogy nem megy mellé, meg a padlóra, meg mindenhová, de én úgy vagyok vele, hogy ez ezzel ját. Most ennek van itt az ideje. Nem csinálunk nagy ügyet belőle, hagyjuk, hogy próbálkozzon. Szerintem, ha látja, hogy ti hogy esztek, és ha éhes és kanalat adsz a kezébe, az elég ösztönző.
2009. szept. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Az az igazság minket etett kanállal,villával! Ha mondom hogy ő egyen akkor mondja hogy NEM vagy csak nagy ritkán! Babákat,kabalákat etett,itatt!! Mikor rákerülne a sor akkor megmakacsolja magát!
2009. szept. 24. 13:23
 4/8 anonim ***** válasza:

14 hós babám.Most tartunk ott,hogy én segítek rátenni a kanálra a főzit,úgy hogy ő is fogja a kanalat,és beteszi utána a szájába,de bizony sokszor kicsit félre megy,így szívesen irányítom még kezét.Azt olvastam erről,hogy hagyni kell őket egyedül is,ne azért ne engedjük hogy utána nekünk kevesebb takarítani valónk legyen.

Én sokszor úgy szoktam,hogy egy falat az én tányéromból magamnak,hogy együtt együnk,utána meg segítek neki kanalazni ahogy írtam,így elfogadja-de volt olyan is,hogy csak játéknak kellett a kanál.Vagy nem annyira éhes,vagy épp jön a foga,ilyesmi nem lehet nálatok?

2009. szept. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem /nem fogzás miatt,éhesnek meg éhes mert ma is mennyiségre sokat evett/ !!! Én hagynám egyedül próbálkozni,nem a ruha meg a kósz miatt nem engedem! CSAK KEZDJE MÁR El PRÓBÁLGATNI!!!
2009. szept. 24. 13:50
 6/8 A kérdező kommentje:
Mivel bárkit megetett arra gondoltam ő így tanulta meg anya is engem etett,én meg őt,apát,mamát stb. Vagy még nem érdekli annyira!
2009. szept. 24. 13:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Nyugi :D


Eljön az ideje annak is, hogy maga eszik.


Eszembe jutott egy trükk, nem próbáltam ki, de hátha bejön. Tegyél egy tükröt a lányod elé, amikor esztek és próbálja ki a tükörképét etetni, amikor majd nem megy be a kaja a tükörkép száján, mond azt, hogy hát, lám,lám, hol is van az a szájacska??? hopp, itt is van és irányítsd a kezét-kanalat a szájába, közben lássa a tükörben, hogyan kapja be. Ez talán felkelti az érdeklődését.


Sok sikert.

Az első voltam.

2009. szept. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ma is evett 1 joghurtot egyedül! Nasi megy már! Már csak az ebéddel kell elérnem!
2009. szept. 24. 18:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!