Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most lenne a babám fejlődési...

Most lenne a babám fejlődési ugrása vagy a fogzás miatt ébred fel éjszaka?

Figyelt kérdés

Igény szerint szoptatom, általában napközben 1,5-2 óránként eszik. Így átlagosan 6 és 21 óra között 8x eszik. Eddig az éjjeleket átaludta, de mostanában felkel és sír. A fogával sokat szenvedünk, emiatt sokszor nyűgös és nyugtalanul alszik. (Chamomillát és Dentinox-ot használunk)

Ha csak a foga miatt kel fel és nem azért mert éhes, akkor is szopizna? Vagy az éhség miatt kel fel? Ha éjszaka is megszoptatom, rászokhat az éjszakai evésre?

Első babám, ezért vagyok tanácstalan mi a helyes.


2009. szept. 24. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam 16 hónapos és még minig felkel éjszaka.

Hol azért,mert szomjas,hol azért meg a Mami közelségée vágyik, mostanában meg a fogacska jöhet(megint),mert sirdogál és Őt is cici nyugtatja meg:-)

Kicsit fárasztóóó,de az Ő egészsége és lelkivilága a legfontosabb azaz,mindennél fontosabb:-))

Ő általában 2x szopizik éjjel,remélem hamarosan (ha már majd lassan mindent enni fog)akkor hátha nem kellne csak 1x:-)

Boldog babázást és kitartás:-)

2009. szept. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem írtad mennyi idős a babád! Nem mindegy, hogy 2 hónapos vagy 6.

Ha már nagyobb 2 hónapostól, akkor szerintem nem kéne 1,5-2 óránként etetni.

A fejlődési ugrás viszont néhány nap alatt lezajlik. Ha ez nálatok huzamosabb ideje van, akkor más a probléma. Szerintem nem lakik jól, ezért eszik olyan gyakran és ébred éjszaka! Mérted már hogy mennyit eszik egy alkalommal?

2009. szept. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Elfelejtettem írni, hogy 3 hónapos múlt a kisfiam és jelenleg 6,7 kg.

Sajnos a kajálásokat néha alig tudom kitolni 2 órára, ezért is tartom soknak, hogy éjszaka is szopizzon, mert napközben sokszor eszik. Mérni nem szoktam, mert ha megéhezik, lehetetlenség lemérni, annyira sír, kapálózik stb...

Nappal összesen 4 órát alszik, azt is elosztva 30-40 perces periódusokban, nagyon aktív baba. Azért nem tudom ritkítani a szoptatásokat, mert van a szopi - büfi - játék - és ez másfél óra alatt kimerül. Utána elkezd ordítani, nem lehet akkor már játszani sem vele, zenét hallgatni, hiába csinálok bármit - sír. Ebből gondolom, hogy éhes. Mellre teszem és utána minden oké.

Aztán az is lehet, hogy elrontottam a gyakori szoptatásokkal, nem tudom...

Tejem van rendesen általában egy ciciből eszik, de estére néha kettőből, mert a nap végére azért lecsökken a tejem.

Eddig 21 órától reggel 6-ig aludt, és pár napja hajnali 3 körül felébred. Próbáltuk megnyugtatni azzal, hogy felvesszük, dúdolgattunk stb... de nem nyugodott meg. Ezért gondoltam, hogy mellre teszem. És rendesen szopizott, egy cicit teljesen kiürített.

Fogalmam sincs, hogy a foga miatt ébred, vagy azért mert éhes... Vagy a fogfájás ébreszti és "rájön", hogy jó lenne egyet szopizni... Etessem éjjel vagy ne etessem....

2009. szept. 24. 13:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát egyenlőre nem fogod tudni kihagyni az éjszakai etetést. Viszont VAN MEGOLDÁS!

Egyértelmű abból amit írsz, hogy sajnos félre értelmezted babád jelzését. Amikor szopi-büfi-játék-ot írtad, csak a végéről maradt ki egy nagyon fontos pont!!! Az ALVÁS! A játék után mindig alvásnak kell következni! Azért sír borzasztóan, mert túl sok inger érte, elfáradt és pihenni szeretne! A külső ingereket zárja ki a sírással!

Csak próbáld meg elaltatni, amikor evett, büfizett és játszott úgy 45 percet és kezd nyűgösködni! El fog aludni. Használj cumit is ha másképp nem megy, de ne rakd újra cicire! Nem szabad! Ő már 3 hónapos! Elég lenne 3-4 óránként ennie!

Az Én babám is 3 hónapos, napi 5-ször eszik és átalussza az éjszakát és szintén 6,5 kiló.

Írj privit, ha van esetleg kérdésed!

2009. szept. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen a segítséget! Írtam Neked privit!

2009. szept. 24. 13:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!