Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Visszavinnétek a babát vérvéte...

Visszavinnétek a babát vérvételre?

Figyelt kérdés

A múlt héten voltunk a szokásos rutin vizsgálaton, az 5 hónaposon. A doki mindent rendben talált, de túl sápadtnak látta a gyereket, így elküldött vérvételre, mert lehet hogy vérszegény. Mondtam neki, hogy azért fehér a gyerek, mert nem vittem a napra egész nyáron - nap mint nap hallottuk a jó kis uv-sugárzás mértékét -, ahogy én sem mentem napra, mert szerintem nem biztonságos, főleg hogy nyár közepén volt kb. 3 hónapos a gyerek. Egyébként semmi baja, jól eszik, alszik, nem levert. Én tudom mi a vérszegénység, gyerekkoromban sokat voltam ilyen, tudom mik a tünetek, de a gyerekemen ezeket nem észleltem. Eltelt egy hét, gondoltam jó, menjünk vérvételre. Ma került erre sor, mikor bementem az orvosi szobába, kérdezték hogy mi baja a gyereknek. Elmondtam mit mondott a doki, erre jól lehülyéztek - szinte - hogy semmi baja a gyereknek, látják rajta, minek a vérvétel. Mondtam én is így gondolom, de legyen biztos a dolog, vegyünk vért. Kedves úriember 2-3 percig bökte a gyereket, meg forgatta a karjában a tűt, nem találta a vénát. A gyerek ordít persze, csak úgy zokogott, annyira rossz volt nézni hogy fáj neki, hogy még én is sírtam (amúgy is tűfóbiás vagyok). Na szumma szummára, mondta ez a vérvételes pasi, hogy nem érzi a vénát, várjak pár napot és jöjjek vissza, addig megnyugszik a gyerek.

Ezek után az úton hazafelé gondoltam, hogy a túróst viszem én vissza. Semmi baja a gyereknek, vidám, jókedvű... teljesen normálisan viselkedik, nem fogom még egyszer megkínozni a gyerekemet. Majd ha vmi baja lesz, azt úgy is észreveszem, majd akkor vesznek vért. Mit gondoltok?

Nem akarom kétségbevonni a gyerekdoki szaktudását, nem vagyok doki. De szerintem semmi baja a gyereknek.


2009. szept. 23. 11:16
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Sajnos máshova nem tudom vinni. De akkor jövő héten megpróbálom még egyszer, de akkor már nem bízom a véletlenre. Egyből azt kérem hogy vegyék a fejéből, ha az könnyebb. Bár én emlékszem arra hogy gyerekkoromban az ujjamból vettek vért. Ez mára már nincs így?
2009. szept. 23. 12:02
 12/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Újjból azért nem veszenk,mert a vénából megbizhatóbb eredmény születik.Kitartás!Majd ird meg,hogy sikerült a köv.vérvétel!:)))

2009. szept. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Egy hónappal ezelőtt volt 5 hónapos a kislányom. Mi is így jártunk, mint Ti. Elvittem a szokásos havi rutinvizsgálatra, és mivel keveset hízott a leány, elküldte vérvételre, hátha vérszegény, vagy vashiányos.

Itt nem tudták levenni (nagyon nem kínozták szerencsére) elküldtek minket Szőnybe. Ott is a gyerekosztályra mentünk, nem a laborba. Elvették tőlünk a kislányomat, babusgatták, beszélgettek neki.

Hallottam igaz, hogy kicsit sírt, de nem volt vészes. Mire nekem kihozták (pár perc) már mosolygott ismét.

És ők sem tudták a karjából levenni, hanem a kézfejéből vették le a vért.

Persze azóta kiderült, semmi baja a gyereknek, ő ilyen fajta. Ettől függetlenül a doktornő ajánlott C vitamint és vastablettát. Persze nem váltottam ki, mert feleslegesnek tartom. Ha egyszer semmi baja, minek tömjem gyógyszerrel.

Nem lehet ott is a gyerekosztályra elvinni? Hátha rutinosabban le tudják venni, sokkal jobban értenek a babák nyelvén.

2009. szept. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Budaörsiek vagyunk, itt csak ez az egy rendelő van. Vigyem magánrendelőbe? Azért fizessek mert ezek itt bénáznak? Arra már én is gondoltam, hogy inkább vigyék el pár percre tőlem és úgy vegyék le. De akkor meg lehet hogy azért fog sírni mert nincs ott az anyukája..
2009. szept. 23. 13:00
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így volt, ne menj be vele. Mikor kimentünk, semmi baj nem volt, előtte meg szúrkálták a kis kezét, mindenhol. Szólj, h a fejéből vegyék, bár nagyon furcsállom, h ezt egy eü dolgozó nem tudja.

(kismama, aki szintén laboros volt)

2009. szept. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
A kezéből vénából a büdös életbe nem fog vért venni a 3 hónapos gyerektől,maximum nagy "kinzás"árán.Az enyémnek ujjból veszik(ő is vérszegény volt,3hónaposan)kb.2mp.ig sir.Szerintem keress helyet ahol leveszik ujjból,vagy a fejecskéjéből,hidd el,kevesebbet szenved!!
2009. szept. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!