Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más szülei is ilyenek mióta...

Más szülei is ilyenek mióta unokájuk született?

Figyelt kérdés

5 hónapos a kisfiam, a szüleim eddig összesen 3x látták.

60 km-re laknak tőlünk ami szerintem nem egy nagy távolság, de mikor felhívom őket, hogy mikor jönnek meglátogatni minket mindig van valami kifogásuk.Én nem értem, más nagymama alig várja hogy lássa az unokáját.Mikor terhes voltam és megtudtam hogy kisfiú lesz, karácsonyra rózsaszín kardigánt vettek a születendő unokának.Persze nem bírtam szó nélkül hagyni, hogy ezt miért kellett megvenni, na azon meg megsértődött....De őszintén:hogy adjak rá egy kisfiúra rózsaszínt?Múlt héten kiscipőt vett állítólag 20-as méretet....Velem van baj?Elmondtam neki nem is egyszer, hogy ne vegyen semmit inkább csak jöjjön el, és dajkálja meg az unokáját.

(hozzáteszem mindketten nyugdíjasok,se állatuk se kertjük amit gondozni kéne)


2009. szept. 22. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Dettó!!!!! Sajna mindkét oldalról.


Ott tartok lassan két és fél év után, hogy magamba fordultam, vajon engem is így neveltek annak idején? Megvontak kicsiként minden érzést tőlem? Nem emlékszem, eddig nem így emlékeztem.


Tehetetlen vagyok a párommal a helyzet fölött.


Ha nem hívom megbeszélt időpontra a kedves nagyszülőket, nem jönnek. Ha jönnek, megrakodják magukat mindennel, lehet, hogy nem is fontosakkkal, és 10 percet időznek nálunk. Rájuk már kb. egy éve egy percet sem bízhattam a kicsit, de sajna másra sem.


Viszont a pici nagyon szeret bennünket és ez nagyon megnyugtató. Ő viszont imádja a nagyszüleit, ezért nem akarok veszekedni senkivel.

2009. szept. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát ez azért több kérdést is felvet...eddig milyen gyakran látogattak titeket a nagyszülők? Ti mentek hozzájuk? MEgkérdezted, miért pont rózsaszín rucit vettek a babának?

Mi a párommal már másfél éve együtt élünk, és a szülei, testvérei még egyszer sem voltak nálunk, tehát tudom, hogy ha jövő tavasszal megszületik a babánk, akkor sem fognak jönni. Engem nem bánt, már csak röhögni tudok r ezen az egészen, mert amúgy mindenhol azt játsszák, hogy ők milyen összetartó család.

Aztán, nem mindenki várja ugyanúgy azt az unokát. Ez ugyanolyan, hogy nem minden gyerek szép, hiába mondják azt. Vannak szépek meg aranyosak, kész. Valaki egy kisbabával is tud már gagyarászni, valaki meg csak akkor tud vele mit kezdeni, ha jár és beszél. NEm vagyunk egyformák.

Ha ennyire zavar az egész, inkább ülj le egy kötetlen beszélgetésre a nagyszülőkkel, és mondd el, mi bánt. Felesleges magadban puffognod, ha visszatartod, egyszer egy nagyon csúnya veszekedéssel jön majd ki belőled, amit magad is bánni fogsz.

Ja meg hogy nyugdíjasok. Hát ezt soha, de soha nem szabad mondani, hogy nyugdíjasok, úgysincs semmi dolguk. Honnan tudod te azt?

2009. szept. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi, most egy kicsit megnyugtattál,teljesen kivagyok!Sokszor már én is ott tartok hogy felteszem magamnak a kérdést biztos ők a szüleim?

Nem baj én imádom és ez a lényeg!!!

2009. szept. 22. 14:35
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én szüleim amikor tudnak mindig jönnek, kb. 10 km-re laknak. Dolgozó emberek így csak hétvégén látogatnak de legalább jönnek.

A párom apukája viszont eddig csak 1x látta (szülei elváltak, anyukával lakunk együtt)a gyerek 5 hónapja alatt. Igaz 300 km-re lakik, tudom nem jöhet minden héten, de azért havonta, 2havonta.. Maga a kapcsolat nagyon jó, aranyos, kedves. Csak azért néha hiányolom hogy se telefon, se mél, se semmi. Persze mindig frissitem a képeket, videókat az iwiw-en hogy legalább ott lássa.

2009. szept. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2.válaszolónak is köszönöm az őszinte válaszát.

Hála az égnek, egy gyönyörű szép hajas babának adtam életet,nem tudunk vele úgy sétálni hogy idegenek ne állítsanak meg minket, és ez tök jó érzés!

2009. szept. 22. 14:41
 6/8 anonim ***** válasza:
a ferjem oldalarol a nagyszulok akkor latjak az unokajuk amikor mi megyunk hozzajuk....250km...szuper egy orokmozgo 9 honapossal ennyit utazni egy autoban. akkor is egyfolyatban azon sopankodnak, hogy miert nincs normalis sulya a gyereknek(kicsit sovany, de megtomni nem lehet...), biztos azert mert en nem jol etetem. ok egyaltalan nem szannak ra idot, hogy kicsit besegitsenek es legalabb olyankor vigyazzanak ra picit, vagy foglalkozzanak vele, hanem mindenfele programokat szerveznek, hogy minel tobb ember elott villoghassanak az unokajukkal, persze a gyerek hamar elfarad es akkor nyugol, nde persze ez azert van, mert en "elkenyeztettem", bezzeg az o gyerekeik...es meg hosszu sorokon at sorolhatnam... en probalok nem foglalkozni veluk, de nekem is nagyon rosszul esik ...szoval, kinek a pap, kinek a papne:)
2009. szept. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A szüleim 6 km-re laknak tőlünk, 5 hónaposan látták utoljára az unokájukat (addig is én vittem). A kislányom most múlt egy éves...
2009. szept. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a szüleim minden nap jönnek unokázni. És imádják egymást és én is nagyon örülök, ha jönnek, mert látom, hogy boldogok. Viszont nemrég anyósom viselkedése esett rosszul. Kb. 3 hónapja otthon van, nem dolgozik és kb. 4 hete szólt neki a férjem, hogy ha van ideje jöjjön ám el hozzánk unokázni, nem is kell "bejelenteni". Hát ő azóta sem jött. Nekem ez rosszul esik. Nekünk pedig szinte "kötelező" hétvégente elmenni hozzá, nekem semmi kedvem, miért mindig mi menjünk.... Nemrég feltettem ezt kérdésben, hogy eltúlzom-e, hogy rosszul esik ez nekem, hát ne tudjátok meg, milyen válaszokat kaptam.... Szinte én voltam a hibás, volt aki a szememre vetette, hogy hogyan várom én el az anyósomtól, hogy szeresse az unokáját? Elképesztő, csak lestem. Persze nálunk nincs ilyenről szó, mert szereti, de hova tart ez a világ, ha már az is elfogadható és el kellene nézni, ha egy nagyszülő nem szereti az unokáját!!!!!!
2009. szept. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!