Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljam? Hol legyen?

Hogy csináljam? Hol legyen?

Figyelt kérdés
Tegnap mondta a védőnő, ne az ágyon legyen majd a baba, inkább a földön, pokrócon, bármi...nem baj, ha koppan a buksi. Félek, nem fogja nagyon beütni magát? Mert néha úgy bele-bele dörgöli igy a kis a fejét az ágyába is, ha viszket a nózi vagy valami. Nem fog fájni neki? Vagy bármi?
2009. szept. 22. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet még nem is hallottam. Mi az hogy ne az ágyon legyen? És a járóka?? Én is lerakom néha a földre (vastag szőnyeg+pokróc), de főként a járókában van, és sokszor mellettem az ágyban, ott játszunk. Soha semmi gond nem volt. Oda tedd, ahova te gondolod hogy jó lesz neki. A járókába ugyanúgy beveri a fejét. Egyébként meg mindentől úgysem tudod megvédeni.. előbb utóbb biztos lesz aprócska baleset.
2009. szept. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szia.attól függ mennyi idős.bizony félnek a védőnők hogy leesik a bab az ágyról,mert a megfordulás csak egy pillanat műve,és biztos láttak már ilyet.Ha habtabit teszel a földre akkor nem lesz semmi baja.én 3 hós kora óta teszem le a földre,sose ütötte be a buksiját,viszont elég hamar elkezdett forgolódni,kúszni mászni.a nagy és viszonylag kemény tér ösztönző lehet.szerintem ne féltsd annyira,nem lesz baja .
2009. szept. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondta a védőnő! Minél hamarabb szoktassad a földre. Az első babával nagyon megjártam, nem is volt el sehol, csak a nagyágyon. Akár takaró, akár járóka, nem volt jó neki, sírt mindenhol. Most a második babánál 2hónapos kora óta habtapizunk. Eleinte tettem a habtapira vagy alá takarót, hogy ne koppanjon olyan nagyot ha pl forog, de most már nem(7hónapos). Mondjuk a járókát Ő sem szereti, de legalább nem kell őrizni egész nap az ágyon. Hozzáteszem, hogy az első baba egyszer le is esett. Még jó hogy nem magas az ágy, így az ijedtségen kívül nem lett semmi baja.
2009. szept. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!!

Ilyen habtapit hol kapok olcsón?

2009. szept. 22. 09:19
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A földön sokkal jobban tudnak fejlődni a babák, mint az ágyon. Nagyobb a tere, és keményebb. Mi 5 hónaposan költöztünk le a nagyágyról a földre, rá 2 napra már ide-oda forgott a babám, pár hét múlva meg kúszni kezdett. Ha néha visszatettem az ágyra, ott nem tudott megfordulni, mert túl puha volt neki.

Két babaismerősöm is van még, akik a földre költözés után nyomban elkezdtek forgolódni.

Tegyél le nagy pokrócot, vagy polifoamot, vagy hapszivacs puzzlet. (Mi az auchanban vettünk akciósan, de még régebben, 890 ft volt, 4 csomaggal is vettünk.)

És hidd el, nem fog fájni neki, nem fogja azért úgy beverni a fejét.

Az én babám nemrég tanult meg állni, néha dobott egy hátast, de pár nap alatt rájött, hogy kell leülni. Tanulnak a saját kis hibáikból.

A járóka szerintem túl kicsi, ott nem tudnak igazán kúszni-mászni, én oda csak akkor rakom a babámat, ha kimegyek a szobából valami miatt.

2009. szept. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Fogadd meg a tanácsát és tedd le a földre a picit, mert egy pillanat alatt megfordul és már lent is van a földön. Sajnos tapasztalatból mondom. Nekem egyszer leesett az ágyról a 4 hónapos babám.
2009. szept. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Habtapi szokott lenni a Tescoban, Auchanban, Pennyben is volt akció. Mi utóbbiban vettünk nagy méretűt, míg a Tescoban jóval kisebbek voltak. De jó az is amit össze kell tekerni, túrázáshoz, sátorozáshoz használják. Ja és van a Tescoban szürke azt hiszem 32x32cm-es ha az is megfelel a célnak, és nem akarsz szineset.
2009. szept. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem fázik fel? Első emeleten lakunk nem padlószőnyegünk van, hanem laminált.

2009. szept. 22. 10:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi panelban lakunk, szintén laminált van. Mi ezért is vettük a habtapit, hogy nehogy felfázzon. De egyébként folyamatosan mozgásban van a babám, már nem is elég neki a habtapi, bejárja az egész lakást, esélye nincs felfázni...
2009. szept. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!