Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljam, hogy ne...

Hogy csináljam, hogy ne legyen túlsúlyos?

Figyelt kérdés

A hozzátáplálásra gondolok...még csak 6 hónapos fiam, 4,5 hónaposan kezdtem neki gyümit adni, de egyfolytában azon agyalok mit csináljak, hogy csináljam, hogy "normális" legyen.A rokonok között szélsőségek vannak...vagy túl vékony(alig eszik, mert anyukája már kiskorától keveseket ad neki, így erre állt be a gyomra), vagy túl súlyos, 5 évesen 30 kg.....szóval valahogy az közép utat kéne megtalálni.


Naponta 5x eszik, ebből 4 szopizás, uzsira kap gyümit(1 banán, 1 alma, keksz) ez kb 200 ml, de nem mindig eszi meg mindet.

Ebédre főzeléket is kóstoltatok már vele, de nem eszik sokat így megszoptataom utána.Ha abból eléri a 180-200 ml-t akkor utána már ne szoptassam.

És ami fontosabb, miket adjak neki??Most meg később???

Szeretném egészséges étkezésre neveleni!

Ti mit adtok babátoknak?

Lehet butaság még ilyeneket gondolkozni, de most, hogy több mindent lehet neki lassan adni nagyon elgondolkoztam ezen....tényleg nem szeretném, hogy súly problémái legyenek már kisgyermek korában.

Amúgy nagyon jó evő, volt hogy 250 ml-t is szopizott(mondjuk ez 3 hónapos kora előtt volt)

most 70 cm, 8060 g, 54 cm és 3050g volt mikor született.


2011. ápr. 16. 14:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az én lánykám 5 hónapos és 68 cm illetve 7650gr. Nem aggódok ezen, ha éhes enni kell, nem mondhatod neki,hogy nem. Mondjuk mi még anyatejesek vagyunk. De a kúsznak, másznak, elindulnak, le fog lassulni ez a hízási ütem. Mi már forgunk midkét irányba és kúszik igaz max fél métert. De így is az utolsó hónapban már csak 15dkg hízott.


Szerintem ami nagyon fontos, hogy ne legyen majd egysíkú az étkezés, az édesség mellőzése, vagy csak nagyon minimális fogyasztása. És ilyen korban kár még ezen aggódni:)

2011. ápr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Arról só sincs, hogy nem etetem meg rendesen!!Csak nem mindegy mit kap majd...persze édességet amíg lehet nem adok majd neki.

Amúgy még csak 1x fordúlt meg ide-oda, kúszni sem kúszik még.

2011. ápr. 16. 14:21
 3/13 anonim ***** válasza:

szia, nagyon egyszerű, olyan dolgokat kell neki adni, ami egészséges. gyümölcs, zöldség, kevés rántott, meg sültkrumpli,k zsíros felvágott, virsli...ezek szemét kaják, bár finomak, és könnyű őket megszokni. szoktasd hozzá a kevésbé édes dolgokhoz, pl. én sosem adtam a kislányomnak teát, csak vizet, 6 hós korig csak anyatejes volt. igyekszem változatosan főzni, sok zöldséggel, hússal, krumpli, rizs is egészséges, kell is, a megfelelő módpon elkészítve. uzsira is inkább gyümi, cukros joghurt kizárva, vagy teljes kiőrlésű keksz, nagy ritkán túró rudi. ilyet hogy nyalóka, csoki, cukor, stb sosem kap. ha ritkánsütök itthon valamit, abból persze igen, de mértékkel, igyekszem inkább sósakat sütni, pl. most a krumplis pogi a kedvence. szerencsére nálunk sosem volt kérdés az evés dolog, pedig nagyon nehezen indult a hzzátáplálás, alig evett vmit, de 1 évesen elkezdett magától csipegetni, mára már mindent megeyzeik. sose volt ebből cirkusz, meg semmi, nem kell, nem kell, mehetsz isten hírével. éhen halni nem fog, az biztos. és szerencsére sszeret enni, és midnent, zöldséget, húst, gyümit, mindent. pl. sokáig nem ette meg a zöldbabot, én csak mondtam neki hogy jó, akkor tedd félre, nem kell megenni, de megjegyeztem hogy finom ám azért. de nem erőltettem. csodák csodája, most amikor rakott zöldbabot csináltam, evett belőle. megint mondta, hogy nem kér, mondom, jó ,tedd félre, pedig milyen szép zöld (mostanában színmániás), erre fogta és bekapta. aztánsorban a többit is. :)

amúgy ő 6 hósan pont 8 kiló és 67 cm volt, nagyon hurkás volt, de hát csak anyatejes (pedig elég vézna volt születésekor, csak 2650 gr), most a 2 éves státuszon decemberben 11,8 kiló és 88 cm volt, ami pont az átlag.

én is odafigyelek erre, emrt én kiskoromban kövér voltam, sjanos hízásra hajlamos vagyok, és nálunk erre nem figyeltek, én tömhettem a csokit meg midnent.....már lefogytam , de ő az én testalkatomat örökölte, úgyhogy nagyon odafigyelek, hogy egészséges szokásokat alakítsak ki nála.

2011. ápr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Akkor nagyjából jól gondolom miket fogok neki adni.Mert csoki, nyalóka, cukorka nálunk se lesz, max én sütök.

Husi meg főzve, vagy sütve, grillezve, ezek egészségesek, zöldség is párolva.De gondolom azért a pici rántás mondjuk főzelékbe nem gáz, vagy habarás, ettől még nem lesz egészségtelen, meg azért ez is kell...ugye?

Felvágottból meg jó minőségű sonka?Párizsi se jó?mondjuk az úgy szeretem:)De gondolom néha az sem árt ugye?

2011. ápr. 16. 14:54
 5/13 anonim ***** válasza:
2. vagyok. peersze mehet rántás is habarás is, lényeg a mérték. felvágottból is lehet mindent adni, persze nem egyből, a zsírosabbakat 2 éves kortól, a párizsitől se fog meghalni, csak ritkán kapjon, hiába finom, tudjuk mik vannak benne (én is szeretem amúgy). :)
2011. ápr. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

én pont úgy gondolkodom ahogy az utolsó hozzászolóü,szóval minél egészségessebben és amit nem adsz neki nem is ismeri tehát nem fogja kövezelni(pl:nyalóka,cukor,chips stb)

Viszont!

Sajnos mindentől óvni nemtudod mert mondjuk bölcsibe vagy oviba úgyis adnak majd nekik párizsit,virsli!Ha arra ő azt mondja,hogy fújj meg finnyáskodik akkor sajnos nem fogják jó szemmel nézni sem az óvónők sem a társai!majd leírják jó kényes,finnyás,válogatós gyereknek akit majd jól kiközösítenek!Szóval sajna ez a világ van,muszály egy aranyközéputat találni!

De én sem adok édes löttyöket a gyerekemnek még ilyen Hippes granulátumos teákat sem csak vízet!Ha szomjas hidd el úgyis meg fogja inni!Sokszor úgy elnézem a védőnőknél a gyerkőcöket,hogy lóg a szájukból a cumiseüveg és 15 perc alatt képes beszipákolni egy teljes üveg gyümilevet vagy teát,aztán meg anyuka csodálkozik,hogy nemtudja megeteteni a gyerkőcöt!persze mert a sok édes lötyitől már nem fér a kisgyomrába illetve az édes elveszi az étvágyat!

Virslit,sonkát stb még én sem adtam a 11 hósomnak még egy db-ig nem is tervezem ha majd egyszer kap akkor is megpróbálok valami nagyon jó minőségűt venni ami nem tartalmaz annyi szennyet!Addig meg készítek én házilag avokádókrémet,körözöttet stb amit a kenyerére kenek!

Édességből is eddig még csak túró rudit kapott annak is csak a túró részét!

Illetve amit én még az elhízás számlájára írok az,hogy a mai gyerekek otthon ülnek a számítógép előtt és semmi mozgás!Ez is nevelés kérdése!Ha te majd kicsi kora óta mindíg úgy szervezed a napjait,hogy mindíg legyen egy kis mozgás(játszótér,labdázás később biciklizés olyan jó kis családi programokat lehet ezekből kerekíteni)és nem a tv elé ülteted akkor ő ezt fogja megszokni és akkor tuti nem lesz elhízott!

Egyszóval én próbálom egészségesen felnevelni de sajnos be kell látnunk,hogy a mai világban ez nagyon nehéz!

2011. ápr. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem sem lehet mindentől megóvni, de a mérték fontos!Mondjuk ha majd eszik csokit(ezt tényleg szeretném eltolni minél későbbre) akkor is a mértékletesség nagyon fontos lesz!

JA és a sport!naná, közel lakunk a Duna parthoz,szóval nem lesz gond lemenni, sétálni, labdázni, kacsázni:)


köszi a válaszokat:)

2011. ápr. 16. 16:55
 8/13 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy ez már annyira túlhaladott, nem kap csokit és nyalókát és nem fog elhízni a gyerek? ezt te sem gondolhatod komolyan? Ha naponta kap egy nyalókát, akkor is kizártnak tartom, hogy elhízzon, mert mi van a nyalókában, jó legyen tömény cukor, az sem akkora mennyiség, hogy elhízáshoz vezessen, pláne egy gyereknél, aki aztán fel is használja ezeket az üres kalóriákat.

És csoki is, van olyan, persze nagyon jó minőségű csoki, ami tömény kakaó- amitől szintén nem lehet elhízni.

És vannak olyan édességek is, amik annyira telítenek, hogy nagy mennyiséget nem tudsz megenni belőle és édes, nagyon finom.


Viszont amitől el lehet, az nem a csoki, cukor stb, nem szénhidrát, hanem a fehérje és a zsír- ha oda akarsz figyelni az étkezésre, hogy ne hízzon el, akkor ezeket kell számolni, az étrend nagyobbik része szénhidrát legyen és kis mértékben tartalmazzon zsírt illetve fehérjét.

2011. ápr. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

igen, egy csokitól nem fog elhízni, ez biztos. csak épp a szokások, és az ízeknél ez nagyon fontos, mit alakítasz ki. ha azt szokja meg, hogy a reggeli kakaós csiga, a tízórai, gyümlcsös joghurt (tele cukorral), az uzsonna meg 3 kocka csoki, akkor azt fogja megszokni, márhogy az édeset. és mivel az ngyon finom, ezért egyre többet akar belőle enni, és egyre kevesebbet a normális fő étkezésből. ez sajnos így van. nem véletlenül van annyi elhízott gyerek, és egyre több a kettes típusú diabéteszes már gyerekkorban , ami abszurdum! Igenis számít hogy milyen rendszersséggel kap édességet, mert ahhoz nagyon hozzá lehet szokni. persze a zsírra is oda kell figyelni, de a cukorra is! nem beszélve arról, hogy nagyon kevés olyat látok, hogy valaki ad csokit a gyerekének, és utána mennek fogat mosni! pedig a tejfog igen romlékony valami, sok kicsi sokra megy. ha én éppen édeset adok neki, ami nem gyakran van, és nem tudunk utána fogat mosni, akkor a kezébe nyomok mondjuk egy almát, ami legalább valamennyire kitisztítja a beleragadt cuccot a fogából. és ott kezdődik az elrontás, hogy valaki már 8 hónaposan danoninót meg túró rudit meg cukros tejpépeket ad a babájának. ennél rosszabbat el se tudok képzelni. és sajnos nagyon sok ilyet látni.

(2. voltam).

2011. ápr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nézd az én tapasztalatom az, hogy nem szokás és szoktatás kérdése. A nagyot nálunk nem érdeklik az édességek, mindig volt a hűtőben joghurt, túró rudi, tejszelet és ha lehetett akkor evett belőle, de egyébként simán vissza rakta a hűtőbe vagy elő sem vette.

A kicsi megőrül az édesért, az édességért. Amióta tud menni és észrevettük (merthogy az asztalon kint maradt egy egész doboz csoki-ő meg jöttében keltében megette 15-16 hónaposan)azóta nem lehet nálunk otthon édesség. De így is nehéz vele, mert egyébként meg nem eszik. És lazán kihagy egy egész napot, az édes kajákat megeszi/megenné, de egyébként ritka, hogy ő eszik. ha meg is kérdezed, a listája kb 5 dolog: csoki, cukor, nyalóka, gabonagolyó, tejbedara. Mind édes. Persze próbáljuk a helyes útra terelni, de nem megy. (persze ne hidd, hogy megkapja ezeket a kajákat, mert nagyon ritkán, de az ő agyában az evés, az ételek ebből állnak)Most is felkelt első kérdése Ehetek csokis nápolyit?

És egyébként ugyanúgy lettek nevelve ebből a szempontból.Pont ugyanolyan sorrendben kapták az ételeket, ugyanúgy lettek bevezetve stb stb.

2011. ápr. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!