Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor hogy csináljam,...

Most akkor hogy csináljam, hogy ne legyen cumizavaros?

Figyelt kérdés
2 hetes fiam eléggé hasfájós, amire ánizsteát kap. Cumisüvegből issza, bár nem túl sűrűn, napi 1-2*. Pohárból nem igazán tudom megitatni, mert sokat ficereg. Cumizik is, amit leginkább elalváshoz használ, de gyakran ki is köpi ha már elaludt. Néha látom rajta, hogy nem igazán tudja, hogy kapja be a cicimet, hogy jó legyen, de valahogy mindig belenyomom a szájába. Utána már nincs is gond vele. De én tanácstalan vagyok, mit tegyek, hogy ne legyen cumizavara?
2011. jún. 25. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha el akarod kerülni a cumizavart, akkor semmi cumi és semmi cumisüveg. Kanállal kapja a teát, és alváshoz se adj neki cumit, altasd a melleden, ha arra van szüksége.

Viszont nagyon sok kisbaba cumizik, cumisüvegezik és szopik ügyesen. és mindezt egyszerre. :) Szóval ha úgy ítéled meg, hogy nektek nélkülözhetetlenek ezek a cumis dolgok, akkor csináld így, és talán nem lesz gond belőle - ahogy sokaknál nem is az. A szopási technika pedig még alakulóban lehet ilyen picinél, hozzánő majd a cicihez, ügyesebben fogja bekapni, főleg ha segítesz neki. Ilyen korban a túl feszes, kemény cici is zavarhatja, amihez az apró szájával nehezen fér hozzá, de ez is változni fog, ahogy a melled kicsit visszavesz a teltségből, és ő is nő.

2011. jún. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Cumizavart a cumi és a cumisüveg teljes mellőzésével lehet elkerülni. De sürgősen, mert nagyon hamar véget fog érni a szoptatásod így.
2011. jún. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk hozzátáplálás ment a kezdetektől sajnos, és nem volt cumizavar, de sajna két hónapos korára már elutasítja a cicit.

Viszont, ahogy előttem írták kiskanállal próbáld a teát, én úgy adtam neki kamillateát az első hetekben.

2011. jún. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha 2 hónaposan elutasítja a cicit akkor az cumizavar.
2011. jún. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia!Kisfiam félig tápszeres volt tehát cumisüvegből+ciciből evett....máig szopizik és 2éves :-) Milyen cumisüvegből adod neki a teát????Mert nem mindegy szerintem az sem és az sem mindegy hogy milyen a lyuk a cumin :-S Ha bármi kérdésed van szívesen segítek:-)
2011. jún. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
NUK cumisüvegünk van, 1 es cumival, és MAM a játszócumi.
2011. jún. 26. 12:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok

A jó ha 1-es a cumi az üveghez....bár én avent párti vagyok/voltam szerintem az legjobb,úgy6 hós koráig CSAKIS az 1 lyúkúval adtam neki a pótlást és úgy 8 hós korától már nem is kellett tápszer csak a cici és a bébiétel,én is cicin altattam mert nekem nem fogadta el a cumit szerintem is próbáld te is cicin altatni ha megoldható:-) ez csak egy tanács!

2011. jún. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!