Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar enni a 14...

Miért nem akar enni a 14 hónapos fiam? Ez normális? Mégsem élhet krémtúrón meg túrórudin!?

Figyelt kérdés

Korábban nagyon jó evő volt.

Mostanában nem eszik meg se husit,se krumplit,se túrógombócot.

Kiteszem a lelkem,hogy finomat egyen,erre kiköpi.


2009. szept. 21. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy lehurrogtok, de miért adsz neki túró rudit meg krémtúrót, ha a rendes kaját nem eszi meg???

Hidd el, nem fog éhen halni, ne adj neki mást, csak rendes enivalót. Ha nem eszi meg, akkor ne adj mást. Legközelebbi kajára ismét ugyanez.

Szeritnem normális, hogy ha túró rudit is ehet, akkor nem kell neki a normális kaja, úgyis kap helyette finomságot. Nem buta gyerek.

2009. szept. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
van időszak amikor a kislányomnak se kellett semmi más csak kenyér. Aztán észrevettem, hogy új ízekre kíváncsi és elkezdtem más ételeket is adni neki. Azóta jobban eszik. Szerintem se adj neki túró rudit, ha nem eszik előtte rendes kaját. Nálunk is csak napi 1x van rudi és puffasztott kukorica a rendes étkezés után. Igen, nagyonis okosak ezek a babák.
2009. szept. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Valóban nem buta.

Innentől nincs nasi,csak rendes kaja.

Igazatok van,nem fog éhenhalni.

Köszönöm!:)

2009. szept. 21. 14:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A múlt héten ugyanezzel, de szó szerint ezzel a gondommal kerestünk fel egy gy.orvost. Éppen ezt mondta ő is, amit a többiek írnak. Okos baba, tudja, h ha nem eszik rendes ételt, kap helyette fincsiséget. És ezt ki is használja. Mi pont így jártunk. (Bűntudatot is keltett bennem, dehát igaza volt. Szerinte ilyenkor sajnos az anyuka végső elkeseredésében jut oda, h ad a gyereknek vmit, csakhogy ne legyen üres a pocija, így elcsúszik a táplálása.)Azt tanácsolta a doki, h fokozatosan hagyjam el a (nálunk is) krémtúrót, pudingot, túró rudit, közben vegyem újra elő pl. a főzeléket, gyümölcsöt. Én fogtam, és abba hagytam a nyalánkságokat,és adogatom a mi főztünket(eddig neki külön főztem). Nehezen haladunk, mert a főzit nem fogadja el, kanalat sem, így egy óra, míg belecsipegetem, vagy ő a szájába egyesével a kenyérkéket, zöldségeket stb. Sztem sosem lakik jól. Jaj, régen de jó evő volt ő is! A doki szerint egyébként ez az ok, nem pedig a fogzás(én azt hittem). Azóta nincs édesség. Remélem néhány nap alatt rendeződünk, csak sajna már egy ideje nem eszi az eddigi neki szánt főzelékeket, semmilyen pürét, pépet, nem tudom hogyan belerakni a szájába.

Bocs, h hosszú voltam, csak mi tényleg ugyanígy vagyunk, és bizonytalan vagyok, vajon jó-e, ahogy csinálom.

2009. szept. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Nekem azt mondta a védőnő,hogy szórakozik a gyerek,nincs semmi baja.

Ha nem eszi meg éhes marad és majd rájön,hogy azt kell enni,amit felkínálunk.

2009. szept. 21. 15:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!