Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam lusta! Néha úgy...

Kisfiam lusta! Néha úgy elszomorodom és nem tudom, hogy tehetek-e valamit?

Figyelt kérdés

8 és fél éves kisfiam nem akar mászni, pedig tud. 7 és fél évesen kezdte a kúszást,valami nagyon furcsa módon, de halad előre. :) :) Már pár napja megmutatta, hogy mászni is tud. De az az én problémám, hogy nem akar!! Leteszem a földre és csak nézelődik, el van. Játékokkal próbálom csalogatni ami néha bejön néha nem. Ha valamit túl messzire teszek azért már nem indul el. A legszívesebben a könyvekre mozdul rá. Aztán ha meg van, képes fél órákat forgatni és lapozgatni.

Nem szeret mászni, vagy kúszni? Nem szereti felfedezni a szobáját? De hát minden gyerek szereti az újdonságot. Mivel tudnám egy kicsit ösztönözni őt. Tudom hogy minden gyerek másként fejlődik, nem is az zavar.Csak egy kicsit lehetne aktívabb.


2009. szept. 21. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:

8 és fél évesen nem akar mászni?? Nem hónapot akartál írni?


Majd fog mászni, még 1-2 hónap és megállíthatatlan lesz, majd meglátod.

2009. szept. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Remélem, az évek helyett hónapokat kell értenünk...

Ne aggódj, majd menni fog minden, ne siettesd.

2009. szept. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Gondolom az éves helyett hónapost akrtál írni...

Majd fog mászni,ha érdekelni fogja jobban a világ.Ösztönözni csak úgy tudod,ha messzebbre rakod a dolgokat tőle,így muszáj lesz neki elindulnia,ha játszani akar.

2009. szept. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne ess kétségbe, szerintem nincs vele gond.

Esetleg próbáld meg más környezetben mászni engedni: játszótér, nagymama, szomszéd, barátnő... És az is eredmény, ha a közelebbi tárgyért megy. Próbálj ismeretlen tárgyakat mutatni így neki: krumplinyomó, kártyalap, fotó, képesújságból egy darab, kazettatok... A fiúkat lenyűgözik a használati tárgyak, még jobban, mint a saját kabalái.

2009. szept. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kisfiam egy szines kis labda után mászott el először,amúgy nincs még elkésve.
2009. szept. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem csak a fejlődés üteme más-más gyerekenként, hanem más jellem mindegyik gyerek!!!

Ő nem egy "felfedező"-típus, inkább "elmélyülő"-típus...

Ne erőltess semmit, hagyd, hogy a saját ütemében fejlődjön!


Viszont amit nagyon rosszul teszel : ne legyél elégedetlen azzal, amilyen! A gyerek azonnal megérzi és ez rombolja az önbizalmát!!!

Ha lelkesen bíztatod és megdicséred minden kicsi dologért, ez aktiválja majd, hogy bátran nekivágjon a felfedezéseknek is. Sok-sok dicsérettel és sok-sok puszival, ölelgetéssel tudod ösztönözni!!! :D

2009. szept. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyugi,az én kisfiam is állandóan ült,mint a tök!A dokit kérdeztem már meg,hogy mit tehetnék.Ő ajánlotta a gyógytornászt,akihez el is mentünk.Azzal kezdte,hogy megnyugtatott,hogy semmi baja,csak lustább.Az én fiam még akkor csak kúszni sem tudott,pedig majdnem 9 hós volt,mikor elkezdtünk járni.10 hós korára mászott,tehát csak motiválni kellett.

Nagyon örültem,amikor elkezdett mászni,gondoltam,majd jobban leköti magát.Csalódnom kellett,mert utálta a mászást.Nem igazán volt hajlandó.Olyannyira,hogy rá két hétre elindult.Na,azóta meg sem lehet állítani.Egész nap jön-megy.Soha nem hittem volna,hogy ilyen mozgékony lesz!!!Talán csak a mozgásformák nem jöttek be neki:)

2009. szept. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam is hasonlo mind az elottem ironak.Annyi hogy mi nem jartunk gyogytornara.10hossan kezdett el felkapaszkodni par nap es lepegetett majd jott kozben neha 1kis maszas majd elindult.Elotte SEMMI csak ult ahova tettem ha raunt sirt.Mara mar mas a helyzet:D Ne aggodj
2009. szept. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

ÓÓÓÓ Bocsi, tényleg hónapot akartam írni. :) :)

Nem szoktam erőltetni neki semmit és ha eljut vhova akkor is mindig tapsolok és puszilgatom. Csak ma tényleg elkenődtem egy kicsit. És köszönöm a megnyugtató válaszokat. :)

2009. szept. 21. 15:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!