Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem gáz, ha 2 hetes Babám...

Nem gáz, ha 2 hetes Babám hason alszik?

Figyelt kérdés
Háton úgy látszik nem jó neki, viszont félek a bölcsőhaláltól. Szép nagy baba és a fejét is tartja, lehet gond?
2009. szept. 21. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Légzésfigyelő nem ártana. Figyelj rá, nehogy baj legyen.

De nagyon sok baba alszik születésétől fogva hason.

2009. szept. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmi gond nem lesz!Lányom 5 napos kora óta úgy alszik mert neki is jobb úgy.
2009. szept. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan aludjon úgy, ha háton altatod, amikor neki úgy nem jó, akkor garantáltan nyűgös babát kapsz! (nem alszik rendesen, mélyen) Kislányom a korára került, ott minden babát hason altattak (igaz, a kis súlyukra tekintettel volt alattuk légzésfigyelő). Ha aggódsz, szerezz be egyet, kölcsönözni is lehet, bár a babád "paraméterei" nem indokolják.
2009. szept. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy légzésfigyelővel megnyugodhatsz, semmi baj nem lesz. A kisfiam már egy éves, és soha nem aludt még hanyatt... Már a kórházban az első napon mondta a csecsemős, hogy hason alvós baba lesz. Gondolom próbálta háton altatni, de úgy nem aludt el. És igaza is volt: a mai napig hason alszik.
2009. szept. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
ezt előre SENKI SEM tudja megmondani, hogy pont melyik babával lesz/lenne baj. lehet, hogy kicsi az esélye, de a hason alvás rizikófaktor. nekem közvetlen környezetemben (szomszéd) történ bölcsőhalál, két hetes, egészséges, normál súlyú kislány volt, hason fektették.. szerintem is szerezz be egy légzésfigyelőt, hogy nyugodtabb legyél.
2009. szept. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Na igen a hason alvás tényleg rizikófaktor,én is olvastam olyan történeteket,amikor egy egészséges baba meghalt,persze a hason alvás nem egyenlő a halállal,de tényleg növeli az esélyeket.A másik amúgy meg,hogy hiába légzésfigyelő,ha nemtudod újra éleszteni,szóval azért ez nem egy dologból áll.A hason altatással neked is igazad van azoknak is akik mondják,hogy ne,szóval nehz dönteni.Hagyatkozz az ösztöneidre
2009. szept. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, van légzésfigyelőnk!
2009. szept. 21. 10:37
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia


Biztos,hogy nem baj a hason alvás.Nekem a babám besárgult a kórházban,és mikor berakták a kék fény alá,mindíg hasra tették.Tehát ha baj lenne,gondolom akkor ők sem tették volna úgy le. A bölcsőhalálról meg csak annyit,hogy oké,hogy hason biztos nagyobb esélye van a babának a dologra,mert ügye mindenki ezt mondja...,viszont nálunk már egyszer előfordult,hogy beriasztott a készülék... :( :( :( ,és nem hason feküdt,hanem a hátán...!! Nem vett levegőt szegénykém. :( Kivettem,jól megráztam kétszer,és csak akkor vett megint levegőt... :( Aztán kinyitotta a szemét,és azt sem tudta,hogy mi van...Én meg ott pityeregtem,hogy mi is történhetett volna,és hogy mennyire jó,hogy vettünk légzésfigyelőt is!! Amúgy a netről lelehet tölteni,hogy hogy kell újraélesztést csinálni,ha ne adj isten szükség lenne rá.. :( Azt nem is írtam,hogy 1 hónaposan történt ez velünk. Senkinek nem kívánom azt az érzést...!!! Még most is pityergek,ahogy ezt leírtam...,pedíg már egy hónapja volt ez az eset.. Szóval a lényeg az,hogy nem baj,ha hason altatod,az elején,mikor alíg bírtuk elaltatni,akkor mi is mindíg úgy raktuk be,és azt szerette a legjobban. Mára már az oldalán szeret csicsikálni. :)


További jó babázást kívánok mindenkinek..

2009. szept. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!