Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most hason alszik el, de mi...

Most hason alszik el, de mi lesz később?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 hónapos, szinte csak hason fekve lehet altatni. Előfordul, hogy este is hason alszik el, csak akkor megfordítjuk, mert úgy nem alszik 4 óránál többet. A problémám az, hogy ez így most tök jól működik, de mit csinálok majd vele, ha megtanul átfordulni? Vagy attól még el tud így is aludni? Mert erre is némi sírni hagyás után sikerül rászoktatni, és már most félek, hogy mi lesz, ha leteszem, ő meg rögtön megfordul? Tudnátok tanácsot adni?
2011. máj. 18. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én pont fordítva vagyok :-) Utál hason lenni, csak háton alszik. Én is gondolkodtam, hogy mi lesz ha megfordul, megfordul-e hasra egyáltalán ha utál azon lenni. Szerintem utána ha már forgolódik ő eldönti hogy hogy szeretne lenni.
2011. máj. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért baj az, ha hason alszik? Szerintem nem baj. Ha majd meg tud fordulni, akkor majd úgy fekszik, ahogy neki kényelmes.

Nekem a kislányom mindig hanyatt feküdt, hiába tettük hasra ordított, nem aludt úgy el, de ahogy megtanult hasra fordulni, onnantól meg csak úgy akar...fene se érti őket:-) Kis édeskék...:-)


Amúgy 3 hósan, szerintem a 4 óra egybealvás szuper. nem biztos, hogy azért ébred, lehet csak éhes...

2011. máj. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hanyatt fekve átalussza az éjszakát, ezért kell megfordítani, ha elalszik. Eddig egyszer aludt éjjel hason, de hason fekve cumizik, és azért meg szokott ébredni. De hanyatt meg nem kell a cumi. Nem értem őt. :D


Alapjáraton nincs bajom a hason alvással, sőt... nagyon örülök, mert így egyedül alszik el. Én csak attól félek, hogy ha majd leteszem, ő meg megfordul, és úgy már nem igazán tud elaludni.

2011. máj. 18. 12:56
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
semmi baj, ha hason alszik. a gyerekeim csak így aludtak el annó. ha megtanul forogni meg majd ő változtatja meg a testhelyzetét. ma 1 éves, főleg oldalt és hason alszik éjjel. szerintem semmi baj nem lesz belőle....neked nyugodtabbak az éjszakáid...:)
2011. máj. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az volt, hogy kisfiam első perctől kezdve hason szeretett aludni. Aztán mikor 4 hónaposan rájött, hogyan kell hanyatt fordulni, akkor egész éjszaka kényszert érzett arra, hogy ezt gyakorolja, de úgy meg nem tudott aludni, ezért sírt, hogy fordítsam vissza. Na azt az egy hetet, amíg ezt ment, nem sírom vissza, az biztos. :) Nem volt egyszerű, de egy hét alatt rájött, hogyan kell visszafordulni hátról hasra, onnantól kezdve már ő forgolódott ide-oda, nem kellett felkelni hozzá. Napközben persze gyakorolgattam vele az átfordulást oda-vissza, hogy segítsek neki rájönni, hogyan is kell csinálni. Lehet, hogy nálatok is lesz ilyen időszak, de nyugi, túl lesztek rajta hamar.
2011. máj. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!