Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy baj, hogy 2 hónapos...

Nagy baj, hogy 2 hónapos babám sosem alszik hason, csak háton?

Figyelt kérdés

Néha hasra rakom,de nem szeret úgy lenni,nyűglődik,sír erőlködik közben.Amúgy szépen tartja magát meg a fejét,de nem tudja,hogy oldalra kellene tenni a kis fejét.

Mindig arccal lefelé akarja és így főleg nem altatom hason.


2011. ápr. 19. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
nem baj sott ilyen pici korban haton szoktak altani a babakat a mert igy is csokken a bolcsohalal eselye...a babaknak fontos hason lenni a mozgasfejlodes miatt de ez nem feltetlenul az alvasra vonatkozik hanem nap kozben a jatszasra...1-2 honap mulva tedd hasra minnel tobbszor nap kozben mert igy "kenyszerited" a fordulasra es a pozvaltoztatasra
2011. ápr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9 hónaposom még az életben nem aludt máshogy csakis az oldalán...
2011. ápr. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Forgasd oldalra is alváskor,mert nem lesz szép a felformája.Én ugy szoktam egyik alvás jobb oldal másik bal,majd hát és mindig igy ment,mert hamar deformálodik a kicsik feje és késöbb már nem lehet javitani rajta.Ha mindig háton alszik akkor lapos lesz a kis feje
2011. ápr. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam először 6 hónaposan aludt hason - amikor magától fordult oda.

Előtte ugyanis én hiába raktam hasra, utálta.

Ettől függetlenül napi 2-3-szor 4-5 percre mindig tedd hasra, egyrészt hagy szokja, másrészt így erősödnek másfajta izmai is.

2011. ápr. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3-4 hetes lehetett a babám, amikor délutánonként 10 percre elszundított hason, de ez volt a max. 3 hónapos koráig háton aludt, akkor megtanult hasra fordulni, azóta mikor hogy, de többségében hason alszik.

De az valóban fontos,hogy minden nap rakd hasra, fontos,hogy erősödjenek az izmai. Egyre jobban meg fogja szeretni. Próbálj olyankor beszélgetni hozzá, simizni, kicsit elterelni a figyelmét arról,hogy hason fekszik.

2011. ápr. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam is nagyon "hátonalvó" volt. Nem is tudta kinyomni magát hason 2-3 hónaposan, mármint nem nyújtotta ki a karját, max.alkartámasz volt. Amikor fent volt, akkor tettem le hasra, de azt sem szerette. Minden nap kicsit tovább hagytam hason. Tartottam tőle, lassabban fog a mozgása fejlődni. De behozta a lemaradást. Most már egyedül megy, próbál futni, mocizik. (19 hónapos)
2011. ápr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!