Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg jó és nem káros a...

Tényleg jó és nem káros a hordozókendő?

Figyelt kérdés
A védőnőm szerint nem jó, nem túl egészséges. Viszont nyaraláshoz praktikusnak tartanám, mert hegyes vidékre mennénk, és a babakocsinak töb hátránya is van (már a csomagolásánál lezdődik). Akkor lesz 3 hónapos a pici.
2008. jún. 12. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Szia! Annál egészségesebb nincs is. Anatómiailag és a kötődés szempontjából is. Sajnos én már nem nagyon tudom használni, mert kislányom 4 hónapos és 7,7 kiló:)

0 éves kortól már ajánlott, ráadásul abban bárhol tudsz szoptatni. Jó nyaralást!

2008. jún. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia,nekem is az van és én is csak azt hallottam,hogy első perctől használható.most voltam egy hordozó kendő tanfolyamon is érdemes elmenni ha teheted,megtanítják használni és össz vissz 500ft.Az előző hozzászólónál csak azt nem értem,hogy mért nem köti máshogy a babát.Én pont most tanultam,hogy akár 3éves korig is használható.Mo9st ő a csípőnhordozást tudná egy dbig használni8 vagy a hátom hordozást utánna..

Annyi féle lehetőség van benne és ha megtanulod akkor tök egyszerű viselni is.Egy valamire figyelj ha veszed és ez tényleg csak jó tanács mindig a legnagyobbat vedd meg belőle,mert azzal tudsz sok féle kötési módot használni.A kicsi kendőt hamar eladhatod ,mert kifogy az újszülött kori megkötésekkel és többnyire csak asszimetrikus kötést lehet nála alkalmazni,de a nagynál a szimmetrikus is megy és az a legjobb a babának is.A védőnőd nem tudom mennyi idős,de pl.az enyém idősebb és ő is elzárkózik minden újabb dologtól-legalább is náluynk új,de nézd meg az afrikaiakat.ezzel nőnek fel.Szval sok védőnő ezektől a dolgoktól óckodik,pedig ..ezt is a tnfolyamon tanultam és van benne logika,a baba ugye meg van hajolva a pocakban-össze van gubózva embrio pózban,mi mégis mikor megszületik kifektetjük egyenesre-pedig ő lehet jobban szeret behajolt gerinccel aludni,mert megterhelés neki rögtön egyenesre tenni..lsd mózeskosár-pedig mennyien dícsérik,pedig ha belegondolunk az a pici tényleg jól be van csomagolva a pocakban.A kendőben meg szépen belesüpped és ezt imádják és megnyugszanak tőle.Szval sztem ez igaz,de tényleg csak akkor fogod megtudni ha kipróbálod.

2008. jún. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én az első hozzászóló vagyok. Sokféle módot próbáltam, de sajnos az afrikai nők sokkal edzettebbek. Nekem már leszakad a derekam hosszabbtávon:(
2008. jún. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is úgy gondolom, hogy nem én "görnyesztem" össze, és a kendő puhaságánál fogva úgy mocorog, ahogy ő akar. Ráadásul így könnyebb a mozgás bevásárlás esetén is.
2008. jún. 13. 09:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!