Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hetes babánknak bepállott a...

9 hetes babánknak bepállott a nyaka, pedig fürdetjük minden este, vigyáztunk minden hajlatra, kitöröltük, mégis ott talán jobban tűrődik a bőr vagy nem tudom mi lehet, megtörtént a "baj". Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Ti hogyan előzitek meg, hogy ne pálljon be a babátok bizonyos testrésze? Főleg most nyáron talán még nagyobb a lehetősége, hogy itt-ott, ahol nem tud szellőzni kellőképpen, be fog pállani?
2008. jún. 11. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is mindig szagolgatom a babámat, most 8 hetes és nálunk 27 fok van bent a lakásban! Én a johnsons nedves törlőkendővel törölgetem a kis nyakát, a karjait, lábacskáit és az ujjai között is rendszeresen, mert ahogy szorítja ökölbe a kis kezét, felgyülemlik ott is a szöszmösz... meg amikor bukik és nyakába.. Akkor nedves vatta is...
2008. jún. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Fürdés után töröld teljesen szárazra a bőrét és az összefekvő bőrfelületeknél (nyak, hónalj) hintőporozd be. Nekem bevált! Ha kipirosodott a bőre Bepanthen krémmel kend be. Akkor viszont ne tegyél rá hintőport, mert összecsomósodik! Ha elmúlt a pír (1-2 alkalom után nálunk elmúlt), akkor hintőporozd legalább fürdetés után. De többször is lehet. Törlőkendővel megtörlöd napközben és utána (száraz felületre!)szórj hintőport.

Jó babázást!

2008. jún. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is hintőport használok, minkét fiam duci baba, szinte nincs is nyakuk, naponta többször is kitörlöm és beporozom a nyakukat, meg a tarkótájékot is.
2008. jún. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! bocsánatot kérek az előttem válaszolóktól, de én nem tartom a lejobban sem a törlőkendőt, sem a hintőport, mivel az első az szintetikus anyagokkal van teli, a második meg szárítja a baba bőrét. (Tényleg elnézést!)

Lehet ez sem jobb megoldás, de én hiszek benne és a babám bőre is igazolja hogy bevált: Weleda bio kalendula olajból cseppentek pár cseppet egy kis vattapamacsra, és azzal törlöm át fürdés után, illetve ha meleg van és beizzad, akkor napközben is.

Ez is csak egy vélemény és tapasztalat, meglehet hogy nem mindenkinek válik be, nekünk segített.

2008. jún. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az előttem szóló ellenére én is a hintőport tartom a legjobbnak, hiszen a felesleges nedvesség (izzadság) megszüntetése a cél. Ha izzad a baba, nem a bőrétől vonja el a nedvességet a hintőpor. Nekünk is bevált, és nem száradt ki a baba bőre.
2008. jún. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!