Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem lehet megérteni,...

Miért nem lehet megérteni, hogy nem akarom hogy a 8 hónapos babám fagyit egyen?

Figyelt kérdés
Teljesen kikészítenek az anyósomék! Tőlünk pár háztömbre laknak, így ha valahova mennem kell, mindig ők vigyáznak a kisfiamra. Ezzel nincs is gond, mert nagyon szeretik, el is van velük, lehet rájuk számítani. Csak egyszerűen nem értik meg a játékszabályokat!!! A héten is elvitték sétálni és elmentek fagyizni... Mint utólag apósom elárulta, a kisfiammal is megnyalatták a fagyit! Persze én kiborultam, mert ez már párszor meg lett mondva nekik (nem az első próbálkozás volt), hogy még pici a fagyihoz, tele van tartósítószerrel, színezékkel, tejpor, stb... szóval eszükbe se jusson! Erre az volt a válasz hogy csak egy csepp volt! De könyörgöm, ha ízlik neki akkor kap egy gombóccal???? A múltkor is le akarták vele nyalatni azt a kanalat, amit előtte a tejszínhabos kávéból vettek ki, utána meg belemártották a fagyiba!!! Ez két hónapja volt! Azt hittem rosszul látok!!! Aztán persze néznek rám értetlenül, hogy miért vagyok ilyen szőrös szívű, meg nem kell ennyire merevnek lenni, mert hogy ők is ettek már ennyi idősen mindent, meg stb... De ő az én gyerekem, az én felelősségem és nem ők fognak szenvedni ha éjjel fáj a hasa, meg kínlódni vele évekig ha allergiás lesz,hanem én meg ő!! Annyira elegem van! Ma délután megyek át hozzájuk, valahogy helyre kellene őket tennem! Mit tanácsoltok??
2009. szept. 20. 09:32
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
69%

Sokan írják, hogy túlreagálod és nem lesz semmi baja egy kis tejszíntől, csokitól. Hát akkor ők még nem találkoztak tejallergiás babával. Az én anyukám egy kis tejcsokit adott a kisfiamnak, amitől csalánkiütések lettek a szája körül, később egy fél adag tejpéptől az ügyeleten kötöttünk ki. Az egész testén csalánkiütéses lett és hányt.

Nálunk is mindenki etetni akarja, sőt apósommal elég nehéz volt megértetni, hogy ne adjon neki tejszínhabot a sütikről, de miután látták, hogy szenved a kiütésektől azóta csak a bébikaját adják. Szerintem vázold fel, hogy milyen következményei lehetnek egy ilyen kicsi babánál a helytelen táplálásnak.

2009. szept. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

18.22-Kevered a dolgokat.A laktózérzékenység emésztési probléma,nem nőhető ki,és nem függ attól,h ki mikor kezdte a tejtermékeket enni,mert vagy érzékeny,vagy nem.De a tejfehérje allergia bizony az arra hajlamos babánál azért is előjöhet,mert túl korán kapott tejtermékeket,ráadásul nem is azonnal jelentkezik,hanem esetleg egy év múlva.És sok esetben elkerülhető a kialakulása,ha megfelelő időben találkozik a baba a tejjel.Öröklődhet a hajlam,úgyh a kérdező jogosan aggódik amiatt,h a tejallergiás apuka ellenére a nagyszülők ilyen fiatalon már tejszínhabbal és fagyival etetik a gyereket.

Mert nem kell ipari mennyiséget magába tömnie,a legkisebb adag is beindíthatja a dolgot.

2009. szept. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!