Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem lehet megérteni,...

Miért nem lehet megérteni, hogy nem akarom hogy a 8 hónapos babám fagyit egyen?

Figyelt kérdés
Teljesen kikészítenek az anyósomék! Tőlünk pár háztömbre laknak, így ha valahova mennem kell, mindig ők vigyáznak a kisfiamra. Ezzel nincs is gond, mert nagyon szeretik, el is van velük, lehet rájuk számítani. Csak egyszerűen nem értik meg a játékszabályokat!!! A héten is elvitték sétálni és elmentek fagyizni... Mint utólag apósom elárulta, a kisfiammal is megnyalatták a fagyit! Persze én kiborultam, mert ez már párszor meg lett mondva nekik (nem az első próbálkozás volt), hogy még pici a fagyihoz, tele van tartósítószerrel, színezékkel, tejpor, stb... szóval eszükbe se jusson! Erre az volt a válasz hogy csak egy csepp volt! De könyörgöm, ha ízlik neki akkor kap egy gombóccal???? A múltkor is le akarták vele nyalatni azt a kanalat, amit előtte a tejszínhabos kávéból vettek ki, utána meg belemártották a fagyiba!!! Ez két hónapja volt! Azt hittem rosszul látok!!! Aztán persze néznek rám értetlenül, hogy miért vagyok ilyen szőrös szívű, meg nem kell ennyire merevnek lenni, mert hogy ők is ettek már ennyi idősen mindent, meg stb... De ő az én gyerekem, az én felelősségem és nem ők fognak szenvedni ha éjjel fáj a hasa, meg kínlódni vele évekig ha allergiás lesz,hanem én meg ő!! Annyira elegem van! Ma délután megyek át hozzájuk, valahogy helyre kellene őket tennem! Mit tanácsoltok??
2009. szept. 20. 09:32
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Olvasd el légyszíves mégegyszer a kérdést!

Én nem azt kérdeztem, hogy "szerintetek helyre kell e őket tennem?" hanem hogy mit tanácsoltok, mit tegyek ebben a helyzetben, hogy mondjam meg neki, hogy tartsák be a szabályaimat?!

2009. szept. 20. 10:18
 12/22 A kérdező kommentje:
Túlaggódom... annyian írtátok hogy kezdek elgondolkodni rajta! De én úgy érzem hogy nem! Szerintem még nem való neki sem a fagyi, sem a tejszínhab, de főleg a kávé nem!!! Nem tartom be pontról pontra a hozzátáplálási táblázatot, de azért a tejtermékeket, tojást szeretném a szabályok szerint adni neki, mert abból baj lehet ha nem... Meg mondom a gyerek apja tejallergiás!!!!
2009. szept. 20. 10:20
 13/22 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem igazad van. Nem csak arról van e szó, hogy egy kis fagyi árt e neki, mert nyilván nem egy csepptől lesz baja, hanem attól hogyha ezt engeded akkor rendszerré válik.

Én ezt igy megmondanám, és nyiltan hogy nem szeretnéd, mert az orvos is megmondta, vagy valami ilyesmit. Csak az az érzésem hogyha ennyire erőszakosak és ennyire nem veszik figyelembe amit mondasz akkor max. annyit érsz el, hogy a hátad mögött dugiba fogják csinálni. De azért megpróbálnék hatásos lenni, megmondanám hogy az orvos azt mondta hogy mivel az apja is tejallergiás, igy a kicsi is hajlamos rá, és az ő korában ez végzetes lehet. Vagy valami ilyesmivel rájuk ilyesztenék.

2009. szept. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

10.32-es vagyok

vegyél olyan fagyit ami nem tejtartalmú, és vidd át, hogy abból etessék

2009. szept. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Igen én is attól tartok, hogy mivel eddig is hiába beszéltem, ezután sem fogja érdekelni őket hogy mit mondok, hanem aszerint csinálják a dolgokat, ahogy 30 évvel ezelőtt volt! Azért nem hagyom annyiban, megpróbálok beszélni velük!

Köszi mindenkinek a segítséget!

2009. szept. 20. 10:35
 16/22 anonim ***** válasza:
80%
Igazad van, de azért egy kicsit tényleg túl reagálod. Az én szüleim is mindent megnyalatnak a 10 hónapos fiammal, legyen az fagyi, tejszínhab, vagy csoki. De addig nem vagy ideges amíg csak tényleg kóstolás szinten megy. Attól az égvilágon semmi baja nem lesz. Ha tudnád, hogy te ennyi idősen miket nem ettél már meglepődnél. De manapság a gyereknevelés túl van lihegve.Túlságosan féltjük őket, és nem biztos, hogy ezzel jót teszünk. Kicsit legyél lazább, ne tilts meg mindent.
2009. szept. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
77%
Nem pörgöd túl.A te gyereked,te döntöd el a játékszabályokat,ráadásul ezek nem olyan bonyolultak.Sosem értettem ilyen helyzetben miért kell a nagyszülőknek "csakazértis" bizonyítani,h ők azt adnak az unokájuknak amit akarnak,mert már felnevelt x gyereket.Ők ugyanúgy kiakadtak a saját anyósukra annak idején esetleg pont hasonló dolgok miatt,biztos vagyok benne.
2009. szept. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Szerintem teljesen igazad van! Tapasztalatból mondom, ha úgy bánsz a babáddal, ahogy az ösztöneid diktálják, az a legjobb neki. Ha még korainak érzed ezeket a kínálós dolgokat, akkor hallgatniuk kéne anyóséknak rád, elvégre a Te gyereked!
2009. szept. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
57%

NEM REAGÁLOD TÚL!!!!!!


Nekem jó fej anyósom és anyukám van, mégsem egyezik a véleményünk mindenben a babagondozást illetően. A kaja még nem téma, mert 4 hós a lányom.

DE! Eddig diplomatikus voltam, mióta megszületett a lányom, azóta ha az a véleményem hogy nem, akkor ezt mondom. Lehet rajta megsértődni, de

- az én gyerekem az én felelősségem,

- a nevelési elveimet ne húzzák át, mert később, ha a gyerek nagyobb lesz és érti majd, lesz@rja a fejemet,

- mindenki maga dönti el, hogy mit ad a gyerekének. Pláne, ha allergiás van a családban!!!

Anyósod felelőtlen.


Javaslom, hogy vedd elő a határozott hangnemet, ha kell lehet akár erősebb is, amit eddig még nem használtál velük szemben, olyanra gondolok. Csak előtte beszélj a férjeddel, hogy egy véleményen legyetek, nehogy ott szálljon szembe veled.

És adj ultimátumot: ha nem tetszik, akkor ezután csak felügyelettel hozod a gyereket, nem hagyod rájuk.

Muszáj most a sarkadra állni, mert ilyen alapon, ha te nevelési okkal nem veszel meg valamit a gyereknek és ők igen, akkor mit fogsz csinálni? Szóval igazad van.

Ha meg megsértődnek, majd megbékélnek.

A lényeg, hogy egyetértsetek a pároddal.

Ja! És érvelj azzal, hogy miért akarja tönkretenni az unokája életét, mikor tudja, hogy a fia is allergiás, sokkal óvatosabbnak kell lennetek. Kend a gyerekorvosra, hogy ő is felhívta erre a figyelmedet már.


Remélem segítettem és még nem későn írtam.

2009. szept. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
34%

:) megpróbáltam belegondolni, ha megszületik a babám, és velem történik ilyen, hogy reagálok. Az biztos, hogy én magam fogom a túrórudit, tejszínhabot, stb. megnyalatni a gyerekkel (kb. 8 hónapos korban, előtte nemigen) hogy ismerkedjen az ízekkel, tudjam, mire hogy reagál.

Az, hogy a férjed tejallergiás, az nem azért van mert az anyjáék adtak neki tejet, hanem mert genetikailag úgy van kódolva. Ez hülyeség, hogy azért lesz valaki laktóz érzékeny, mert kapott tejet. Viszont mivel a férjed az, van esély, hogy a hajlamost örökli a kicsi is. Azonban ennek nincs köze ahhoz, hogy mikor kezditek el neki adni a tejterméket.

De hogy a kérdés részére reagáljak... én nem vagyok túl jóban az anyósomékkal, tudom, hogy a férjemmel is kakaóba márotott kiflipépet etettek 3 hónaposan...

Mivel nem az első eset, ahogy írod is, nem hiszem, hogy egy "helyretevés" hatásos lenne, ahogy nálunk is csak akkor lesz az, ha férjem rájuk fog szólni, hogy ezt ne vagy azt ne.

Na, nem hiszem, hogy segítettem, de megírod beszéltél-e velük?

2009. szept. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!