Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem lehet megérteni,...

Miért nem lehet megérteni, hogy nem akarom hogy a 8 hónapos babám fagyit egyen?

Figyelt kérdés
Teljesen kikészítenek az anyósomék! Tőlünk pár háztömbre laknak, így ha valahova mennem kell, mindig ők vigyáznak a kisfiamra. Ezzel nincs is gond, mert nagyon szeretik, el is van velük, lehet rájuk számítani. Csak egyszerűen nem értik meg a játékszabályokat!!! A héten is elvitték sétálni és elmentek fagyizni... Mint utólag apósom elárulta, a kisfiammal is megnyalatták a fagyit! Persze én kiborultam, mert ez már párszor meg lett mondva nekik (nem az első próbálkozás volt), hogy még pici a fagyihoz, tele van tartósítószerrel, színezékkel, tejpor, stb... szóval eszükbe se jusson! Erre az volt a válasz hogy csak egy csepp volt! De könyörgöm, ha ízlik neki akkor kap egy gombóccal???? A múltkor is le akarták vele nyalatni azt a kanalat, amit előtte a tejszínhabos kávéból vettek ki, utána meg belemártották a fagyiba!!! Ez két hónapja volt! Azt hittem rosszul látok!!! Aztán persze néznek rám értetlenül, hogy miért vagyok ilyen szőrös szívű, meg nem kell ennyire merevnek lenni, mert hogy ők is ettek már ennyi idősen mindent, meg stb... De ő az én gyerekem, az én felelősségem és nem ők fognak szenvedni ha éjjel fáj a hasa, meg kínlódni vele évekig ha allergiás lesz,hanem én meg ő!! Annyira elegem van! Ma délután megyek át hozzájuk, valahogy helyre kellene őket tennem! Mit tanácsoltok??
2009. szept. 20. 09:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem kicsit túlpörgöd a dolgot. Az én kisfiam is evett már fagyit (most 11 hós), megnyalta és ennyi kis fagyitól semmi baja nem lesz. Gondolj bele - régen mikor mi ennyi idősek voltunk, már tehéntejet itattak velünk, mert akkor az volt a szokás.


Lényeg a lényeg - sajnos azt mindannyiónknak szülőknek tudomásul kell vennünk, hogy a nagyszülők dolg a a kényeztetés, és az esetek 80%-ban bármit is mondunk, úgy fogjákk csinálni, ahogy ők gondolják - hiszen már felneveltek 1-2 gyereket, aki egészségesen él azóta is. A nagyszülők "dolga" elrontani a gyerekeket amit utána mi 1-2 nap alatt hozhatunk helyre. Ha ez Nálad nem így van/lesz, akkor szerencsés vagy, de ezen szerintem felesleges ennyire túlpörgetned Magad.

2009. szept. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Szóval a kávés - tejszínhabos - fagyis kanál szerinted normális 8 hónaposan?! Hát szerintem nem!

Azért köszi a választ!

2009. szept. 20. 09:41
 3/22 A kérdező kommentje:
Ja, és azt hozzá kell tennem, hogy a férjem tejallergiás, amit a szülei nagyon jól tudnak! Egyébként lehet hogy pont annak az eredménye, hogy már pár hónaposan tehéntejet itattak vele...
2009. szept. 20. 09:42
 4/22 anonim ***** válasza:
68%

Szia. Anyósomék és anyukámék is ilyeneket csináltak, aztán egyszer nagyon felpörgettem magam a dolgon és kiosztottam elég csúnyán mindegyiket. Ráadásul nálunk akkor derültek ki a dolgok, mikor tele volt a kislányom teste piros pöttyökkel, a doki meg jól letolt a lábamról, hogy miket adok neki 6 hónaposan amitől ilyen allergiás reakció jött ki.... Hát mondanom sem kell milyen ideges lettem, mert ugye almán kívül akkor semmit nem kapott tőlem, anyuék viszont tejszínhabot adtak neki, anyósék meg fagyit ahogy nálatok. Párszor kértem őket szépen, hogy ne etessék semmivel, szopizik még, ha mást is kap akkor azt had szabályozzam én, mert én vagyok az anyja. Nem volt hatásos! A dokis ügy után elhívtam mind a kettő mamát hozzánk, bemutattam a kislányomat, hogy Ő az enyén, nekik "csak" az unokájuk. Ha nem értik amit mondok, és amire megkérem őket, akkor nem marad náluk a lány, csak ha én is ott vagyok, vagy az apuka. Elmagyaráztam a "sokgyermekes, tapasztalt anyukáknak", hogy milyen felelőtlenek és hogy gondolják át amit mondtam. Azóta egy hónap telt el, néha még érzem hogy haragszanak, de nem érdekel. Inkább haragudjanak, minthogy baja legyen a lányomnak. Egyszer vigyázott anyukám azóta a lányomra, de sétálni mentek és aludt, így biztosan nem adott neki semmit. A félsz néha bennem van most is és gyanakvó maradtam :o(

Szóval ha a szép szavak nem hatnak...muszáj a gorombább hangnemet előkapni.

2009. szept. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
70%
Nem lesz semmi baja, ha megnyalja a fagyit. Az én szüleim is megnyalatták a fagyit a fiammal, sőt még meredekebb dolgokat is csináltak. De engem és a testvéremet felnevelték, anyum óvónő, nem hiszem, hogy én jobban értek a neveléshez, mint valaki, aki már felnevelt pár gyereket. De egyszerű, nem kell rájuk bíznod, és akkor élhet burokban.
2009. szept. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is túlaggodod a dolgot.Ami egyrészt érthető,másrészt meg legalább annyira káros,mint amiket írtal.Tudod kell a gyereknek annyi.Úgy mint hogy abba sem hal bele ha néha koszos kézzel nyúl a szájába.Ezektől erősödik az immunrendszere.Véleményem szerint inkább az zavar a dologban téged,hogy te megmondtad anyósodnak,ő meg nem hallgatott rád.Hidd el,hogy ha steril környezetben tartod meg széltől is óvod,akkor sokkal nagyobb az esély arra,hogy fogékonyabb lesz a betegségekre később.
2009. szept. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Nem tartom steril körülmények között és nem óvom a széltől is! Járunk játszótérrel, hintázni, sőt képzeld el már homokozott is és még le is nyalta utána a kezét!

Arról van szó, hogy az apja is tejallergiás és így óvatosabbnak kell lennünk! Meg igen, arról is hogy ha valamit kér az ember, azt nem bánnám ha betartanák!

2009. szept. 20. 09:54
 8/22 A kérdező kommentje:
Ja, és szerintem a tejszínes kávé nem erősíti az immunrendszert!
2009. szept. 20. 10:02
 9/22 anonim ***** válasza:
63%

Első vagyok. Ha kávés akkor az nem jó valóban. Amúgy a tejszínhabból egy kis nyalás sem lenne gond.


Én úgy érzékelem, hoyg Te tudod a választ a kérdésedre, hoyg helyre kell őket tenned - akkor minek írod ki? Itt mi azt írjuk le amit gondolunk, hogy lehet kicsit túlaggódod, hiszen egy gyerek sem lett tejallergiás egy nyalás fagyitól vagy tejszínhabtól, ha nem volt már amúgy is tejallergiája.

2009. szept. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem meg nem aggódod túl, én is agyvérzést kapnék tőle, attól meg külön, hogy nem hallgatnak rám.

Én megmondanám, hogy majd akkor hozom legközelebb a gyereket, ha nem kóstoltatnak vele kávét és tejszínhabot.

Vigyél esetleg a babának olyan ételt, amit szeretnél, hogy egyen, etessék meg ők, az az örömük legyen azért meg, de ne fagyival!

2009. szept. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!