Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjjel is adhatok tápszert a...

Éjjel is adhatok tápszert a babámnak?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki elfogyott a tejem. Az utóbbi időben egyre kevesebb volt, két hete csak éjjelre fogadta el a babám a mellem. De pár napja már éjjelre sem, már be sem akarja venni a szájába. Próbáltam fejni, 3/4 óra alatt 10 ml jött ki a két mellemből.

Úgy gondoltam az éjjeli 10 perces szopizások nem olyan terhelőek a baba pocakjának, mint a tápszer, hiszen lehet csak inni és nem enni akart a ciciből, de a tápszer mégis csak "nehezebb" kaja nem?

Éjjel kétszer kel, megeszik ilyenkor 90 ml-ket. Jó ez így és majd leszokik magától, vagy tegyek valamit, hogy ne egyen éjjel?

Bocsi, ha érthetetlenül fogalmaztam. 3,5 hónapos a kisfiam.


2009. szept. 19. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az én fiam 2 hónapos koráig volt csak sajnos anyatejes, addig 3-szor kelt éjjelente. Majd 2-4 hónapos koráig 2-szer, 4-6 hónapig 1-szer, azóta egyszer sem kel fel enni, általában átalussza az éjszakát, kivéve, ha valami baja van, most pl. jön a szemfoga, ezért éjszaka is fel-fel sír, de megsimogatom és alszik tovább, nem kér enni. Amióta hozzátáplálom, azóta nem éhes éjszaka. Szóval ha éhes, nyugodtan adj enni neki. Nem tudsz mit tenni, én ha nem adtam volna neki kaját, reggelig üvöltött volna.
2009. szept. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Annyit tudok írni, hogy az én babám 4 hónapos, tápis és még 1x eszik éjjelente.

2009. szept. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
én is pont így jártam, először csak éjjel fogadta el a cicit, aztán már akkor sem. fejni is épp úgy nem sikerült, mint neked.. én is adtam/adok neki éjjel, arra figyelek, hogy két evés között elteljen a 4 óra, mert korábban előfordult, hogy gyakrabban is evett és ezért hasfájós volt. mióta erre figyelek nem fáj a pocija. sajnos elég sokszor felébred éjjel, de cumi be és alszik tovább.
2009. szept. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!

Igazából nem az a baj, hogy fel kell hozzá kelni, bár örülnék néha egy kiadós alvásnak. Csak nem akarom túlterhelni a pocakját.

Volt, aki azt ajánlotta teáztassam éjjel, vagy hígabb tápszert keverjek, pl 90 ml-hez csak két kanál. Nem próbáltam még csak érdekelnek a tapasztalatok.

Sajnos néha napközben sem telik el a 4 óra. Mindig próbálom húzni az időt, de egyszerűen ordít, ha már unja a játékokat, pedig próbálok változatos lenni, végül már a fáradtságtól is ordít és ilyenkor csak a kaja, ami megnyugtatja, aztán játszhatunk tovább.

Hasfájása -lekopogom- elmúlt már, nem volt egy egyszerű időszak, ennek ellenére nem terhelném éjjel.

Talán ma kipróbálom a teát éjjel.

2009. szept. 19. 10:28
 5/10 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy nem cumizik. Próbáltam, de sosem fogadta el.
2009. szept. 19. 10:30
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
szia!5 hós koráig 2-2,5 óránként evett a fiam, éjjel biztos 2szer,már annyira nem emlékszem.1 éves koráig 1szer.3 hós korától kap tápszert, éjjel 120-kat evett.Ha éhes volt és megette, adtam. Ezt csak azért írtam hogy hátha érdekel, hogy másnál hogy volt.
2009. szept. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok:most 15 hós, van hogy hajnalban iszik tejet, van hogy nem.szóval szerintem csináld úgy ahogy ő kéri:)Mi is álmosak vagyunk:)
2009. szept. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Persze, hogy érdekel! Tapasztalatokat várok, mert tanácstalan vagyok. Jó-e neki, ha éjjel is eszik?!

Úgy adom, ahogy kéri.

Köszönöm a válaszod!

2009. szept. 19. 11:34
 9/10 anonim ***** válasza:
a tea szerintem jó ötlet, vagy esetleg gyümölcslé, ha nem tápszert akarsz adni neki. én gyümölcslét vagy vizet szoktam neki adni két evés közt, a teát nem szereti. (10:22-es)
2009. szept. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Gyümölcslevet még nem próbáltuk, 3,5 hónapos. Gondoltam kivárom a 4. hónapot, aztán konzultálok a gyerekorvossal.

Tegnap nagyobb adag vacsit kapott, így csak egyszer kelt fel, hajnal 1-kor! Utána már csak 6kor! Jó volt!

Csak félek nagy adagot adni, mert mostanában megint sokat bukik. :(

2009. szept. 20. 08:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!